Што ви е најсекси / најпривлечно кај жена/маж?

H

HCL

Гостин
Има, на моменти :)
Можеби си во право, но :

Смисла за хумор ВРСКА СИ НЕМА со кажување вицови :smir:
Не би се согласил со ова. Еден ист виц пробај слушни го од човек без смисла за хумор и од човек со смисла за хумор, со сигурност ти кажувам дека ќе осетиш огромна разлика.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не би се согласил со ова. Еден ист виц пробај слушни го од човек без смисла за хумор и од човек со смисла за хумор, со сигурност ти кажувам дека ќе осетиш огромна разлика.
Многу јасно, не викам не. Само викам, вицовите не кажуваат дали човекот има смисла за хумор. Може знае добро да каже виц само, толку :)


Back to the темата на разговор.

Секси кај типка: Мисла насмевка во комплет со заводлив поглед. Убиствена комбинација :)
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
seksi se maski sto se spontani bez gluma
i normalno ubavo gradeni , bez stomak
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Нормално стереотипните работи(гз, цицки...)
Најсекси ми е секси поглед, одлична фризура...ама се ова паѓа во вода ако е грда девојката.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не ми е секси злато на мажи. Особено тоа драчевските* фифти сент синџири околу врат направени од сомнителна материја.

Не ми се секси шпиц кожни ципели кои се особено популарни кај мажите кои негуваат „кремски“ стил на облекување. Всушност, целиот тој стил ми е несекси, зошто преферирам машко што удобно може да седне во столица без да му распукаат копчињата на кошулата уз тело.

Лош здив и непријатни_за_гледање заби ми се исто трн оф.

Мажи што се сметаат за метросексуалци ми се исто непривлечни, ама секако им се привлечни на други мажи. :smir: Не сакам со дечко ми да си правам турнир у шминкање.

Претерано дебели и претерано слаби мажи не ми се секси.

To be continued: што ми е секси кај мажи. :)

*ова нема врска со драчевците, туку е општо прифатен скопски израз за сељак. Не ме пцујте мене, драчевци, јас не го измислив. :toe:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.789
Не ми е секси: -Преголемо его, самобендисаност и постојано зборување за себеси,особено ме иритира нафураност и циничен однос,неначитаност, глупост, тупост, ниска интелегенција, селско потекло, набилданост, можда се повторувам ама златни ланци и прстени не ми се допаѓаат некако селски делува и кичесто, тетоважи, пирсови:pov:без навреда ама тотално не секси ми се тетоважи и пирсови ме потсеќаат на хепатит Б незнам зошто , друго не секси ми се залижани фризурчиња, премногу гел на коса, шатирана коса, долга коса, фенирана коса, суканици на коса и виткана коса не знам зошто џуст Д вај ит ис,

секси ми се типови ала Џејмс Бонд значи црна коса права кратка уредна фризура, кафеави или црни очи, мачо стил, држење, секси машки глас не некој писклив, решителност а не некој лабилен ветрушест карактер, саат на рака некоја марка асална а не купен од пазар сметам дека саатот е убав акцесорис за маж кој што е мачо секси типац, озбилност до некоја граница не претерано, итн...
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
109
Поени од реакции
1
MMMMMM....Seksi.....Pa toa bi mozelo da bide primer dobro atletsko telo,zar ne ili nekoe toblerone na stomak:)
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Seksi:dobro drzenje,ne pederasticen ili pak ala selski manga stav.Visok so dobro gradeno,definirano telo,nikako prenabildan.Kratka kosa(po moznost kec:)),ubavi beli zabi.Sto poprirodno odnesuvanje,mrazam ufilmani tipovi.Inteigencija bez arogantnost,dobra smisla za humor,komunikativnost...
Ova da.
решителност а не некој лабилен ветрушест карактер, саат на рака некоја марка асална а не купен од пазар сметам дека саатот е убав акцесорис за маж кој што е мачо секси типац, озбилност до некоја граница не претерано, итн...
Neseksi:golem pivski stomak,dolga mrsna kosa,satirana,nekoja losa frizura cela nakostresena,kelav ili so vitkana kosa,isto ne e pozelno.Lanci,manci,kozinki,prsteni,pirs,tetovazi....no way.Nekoi cvetni sareni kosulcinja,pretesni farmerki i spic cevli.Niska inteligencija,voobrazenost,nalutena faca,tresenje glupsti kolku da se bide centar paznja,zjapaci itn.Isto neseksi mi se maski sto se plasat od mnogu nesta,mrzlivi,apaticni i depresivni ,bez nikakva kreativnost i tie sto imaat predrasudi za se i sesto.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не ми е секси: -Преголемо его, самобендисаност и постојано зборување за себеси,особено ме иритира нафураност и циничен однос,неначитаност, глупост, тупост, ниска интелегенција, селско потекло, набилданост, можда се повторувам ама златни ланци и прстени не ми се допаѓаат некако селски делува и кичесто, тетоважи, пирсови:pov:без навреда ама тотално не секси ми се тетоважи и пирсови ме потсеќаат на хепатит Б незнам зошто , друго не секси ми се залижани фризурчиња, премногу гел на коса, шатирана коса, долга коса, фенирана коса, суканици на коса и виткана коса не знам зошто џуст Д вај ит ис,

секси ми се типови ала Џејмс Бонд значи црна коса права кратка уредна фризура, кафеави или црни очи, мачо стил, држење, секси машки глас не некој писклив, решителност а не некој лабилен ветрушест карактер, саат на рака некоја марка асална а не купен од пазар сметам дека саатот е убав акцесорис за маж кој што е мачо секси типац, озбилност до некоја граница не претерано, итн...
А зашто едноставно не пишеше дека секси ти се кељави типци:)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.789
А зашто едноставно не пишеше дека секси ти се кељави типци:)
Срам ми беше:kesa:секси се зш да не не правам поделба меѓу типци со коса или без коса
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
исполнети усни со голема насмевка,големи(не коњски:nesvest:)заби,слаба,цврсти гради макс. големина до 90..не повеќе :)),цврст и затегнат задник,мааааалку буцкаста фаца,обожаваааааааааааааааааааааам црни девојчиња,не нигерки,онака исончанки и не премногу високи...
My perfect example:

EVA LONGORIA


само оној педерон од кошаркар ми ја зеде...копиле :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
исполнети усни со голема насмевка,големи(не коњски:nesvest:)заби,слаба,цврсти гради макс. големина до 90..не повеќе :)),цврст и затегнат задник,мааааалку буцкаста фаца,обожаваааааааааааааааааааааам црни девојчиња,не нигерки,онака исончанки и не премногу високи...
My perfect example:

EVA LONGORIA


само оној педерон од кошаркар ми ја зеде...копиле :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
И ја ја преболувам ама ај го начекаме овој французинов да му кажам по кои нареден пат да иде кои да ми остава.:vozbud::vozbud:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Најсекси ми се дебели веѓи и некои зелени или сини очи да избаци.. аууу се топам на такви типци:icon_redf
Исто, сакам машки со малку брада, така колку да боцка...
И стегнато газе :icon_redf:icon_redf:icon_redf

On the other hand, чупани веѓи(уште па и од моите потенки), пудра, долги и нечисти нокти(уф, одвратно), пискав глас, пренабилдани типци, рамбовки... total turn off.

И не знам како можев да заборавам, пирс на долна усна, на страна :nesvest::drk: Сврш!:vozbud:
 
V

[vladimir]

Гостин
Не ми се секси препотентни девојки, ниту премногу шминка, плава коса и барби изглед, далеку од секси не средени девојки и лош мирис.....

А секси ми е убава насмевка, "чоколадни" девојки, нежни раце, убава коса, длабок поглед........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom