ПОПИС 2011-Ќе се преброиме ли?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Нема држава и политичари во цел свет каде што нема малверзации и перење пари. Ама ако таму го прават ова кај нас што го прават ќе ги прогласат за државни непријатели и на плоштад ќе ги искаменуваат, а не од буџетот плата да им даваат
Се разбираме де, на иста страна сме.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.618
Поени од реакции
11.808
кур ќе бараат ...... нека пробаат само тогаш ќе видат што нрод сме ние македонците точно е дека имаме коњски живци ама точно е дека и нашата крф е од нашите предци кои што пола азија освоиле ! :mad:
Коњот го трпи камшикот и не се спротивставува на својот господар, го трпи ќотекот и прави како ќе му наредат уздите.

А кога сме кај нашите предци кои што пола Азија освоиле, самиот факт дека во 2001 наместо да ги испоапсевме сите тие народни предавници и да ги обесевме, бидејќи предавникот не е достоен ни за куршум ни за гилотиња, туку исклучиво само за бесилка, ние им дозволивме да ги продадат народните интереси, говори повеќе од доволно колку тие освојувачки гени се будни во нас.

Јас не велам дека не сме потомци на античките Македонци, но сигурен сум дека се превртуваат во гробовите, каде и да се, иако во античкиот свет вообичаено ги палеле мртвите, не ги закопувале, но ова го спомнав чисто само метафорично.

Јас велам ако дојде до нова војна во Македонија, ако ме регрутираат, откако ќе ме вооружат до заби, нема да отидам на фронт, туку прво ќе им пресудам на ѓубрињата на Илинденска бб, на 11 Октомври бб, на Бихаќка бр. 8, на Македонија 17а, и на сите останати предавнички ѓубриња, па потоа ќе отидам на фронт за да се соочам со непријателите на Македонија, бидејќи коњот не може да се ослободи само ако почне да трча, односно забрзано да галопира, туку мора прво да го тргне јавачот од грбот, па потоа да се ослободи од уздите за да биде слободен.
 
М

Мартин`

Гостин
Јас велам ако дојде до нова војна во Македонија, ако ме регрутираат, откако ќе ме вооружат до заби, нема да отидам на фронт, туку прво ќе им пресудам на ѓубрињата на Илинденска бб, на 11 Октомври бб, на Бихаќка бр. 8, на Македонија 17а, и на сите останати предавнички ѓубриња, па потоа ќе отидам на фронт за да се соочам со непријателите на Македонија, бидејќи коњот не може да се ослободи само ако почне да трча, односно забрзано да галопира, туку мора прво да го тргне јавачот од грбот, па потоа да се ослободи од уздите за да биде слободен.
Зар стварно мислиш народот ќе чека нова војна за да се исчисти од овие ѓубриња лоповски ? Македонскиот народ е познат по својата трпеливост и такви сме мрзливи едноставно не сакаме за ништо да се побуниме али се има црвена точка јас мислам при крај е да се помине. И да не те наоружаат барем денеска во време со ваква технологија може да влета некој “падобранец“ со Ц4 намонтиран во собрание за почеток.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Срамота, само тоа ќе кажам, се исплашивме дека Албанците ќе излезеа помалку од 25% и пак ќа имавме наша држава, ама очигледно не сме кадарни ни да ја имаме ни да ја водиме. Само бесилка за сите гарнитури политичари, барем јавно да се декларираат дека немаат мадиња, да не се срамат вака, ни нив ни нас, македонците. Војна е мајката, барем ако не истребат, да умреме машки сите, а некако пички. Кој ме разбра, разбра, кој не, нека не ме замара да ми реплицира. Чао од темава!
 
P

Princ

Гостин
Ова тебе ти го пишаа?
Зошто некому би му требало да знае каде има некој завршено средно образование?Такво прашање нема во пописникот?
Не знам јас тоа, не сум попишан. Важно се потврди мојата сомнеж дека она што вие го проповедате најмалку го практикувате.
Он.нет.мк каде секој може да напише глупост и да ја објави ти е оправдување за федерализацијата и рушењето на унитарноста кон која се стремите???
Од тој аспект ништо подобри не се и муабетиве на форумов. Побогу, имам трол аватар, може ве вртам на сите теми.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Слушам честитки до Грујо, бели бумбари летаат заради неговата неизмерна "храброст"да им се спротивстави на Албанците изразена преку прекин на пописот.

ВМРО-ДПМНЕ е за строго и прецизно почитување на законите, владеење на правото и правната држава, и тука нема отстапки, компромиси и договори.

За разлика од СДСМ кој во 2002 година дозволи нереален и необјективен попис, кога во сред пописен процес беше сменет тогашниот директор на Заводот за статистика, кога тогашниот претседател на Државната пописна комисија ги спореше резултатите и кого огромното мнозинство на граѓаните не доби одговори и не можеше да сфати како Бранко Црвенковски изброја 120 000 граѓани етнички Албанци повеќе од претходно, денес законот мора да се почитува, а кон врвните интереси да се пристапува одговорно.
http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/reakcija-na-vmro-dpmne-za-popisot

Гледате ли што ти е јунаштина..:tapp:
И после како да гласаш, бе?!

Не знам јас тоа, не сум попишан. Важно се потврди мојата сомнеж дека она што вие го проповедате најмалку го практикувате.
Шо ќе се попишуваш. Ако се попишеш ќе те запишат како еден човек, а не како тројца. Не се попишувај.
Инаку тие што се на студирање надвор од државата имаат право да бидат попишани, иако ова на он.нет е само една пародија.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.618
Поени од реакции
11.808
Зар стварно мислиш народот ќе чека нова војна за да се исчисти од овие ѓубриња лоповски ? Македонскиот народ е познат по својата трпеливост и такви сме мрзливи едноставно не сакаме за ништо да се побуниме али се има црвена точка јас мислам при крај е да се помине. И да не те наоружаат барем денеска во време со ваква технологија може да влета некој “падобранец“ со Ц4 намонтиран во собрание за почеток.
Тоа го посакувам повеќе од било што друго на светов, или ќе не биде или нема да не биде.

Јас не верувам во вечни држави, од наједноставна причина, бидејќи вечни држави не постојат, верувам дека се додека еден народ верува во Бога, го почитува, го сака и му се моли за прошка и милостија, истиот тој народ ќе постои, верувам дека тоа го одржувало македонскиот народ во живот и под римско ропство кога едни биле многубожци, а други преминувале кон христијанство и јудеизам, и под византиско ропство кога биле христијани, и под турско ропство како христијани, па се до денешен ден, прва балканска војна, поделба на Македонија, втора балканска војна, па Прва Светска Војна, која за Македонците е и братоубиствена војна, па периодот помеѓу двете светски војни, па Втора Светска Војна и фашистичка и нацистичка окупација на Македонија, па социјалистичка диктатура, па предавнички лидери во независна Македонија, па се до денешен ден, верувам дека единствената причина зошто македонскиот народ не е истребен, е бидејќи македонскиот народ е религиозен и се додека остане религиозен, во оваа држава и во било која друга држава, македонскиот народ ќе продолжи да постои.

И токму бидејќи знам дека не постојат вечни држави, знам дека и оваа држава во која денес живееме не е вечна, еден ден ќе се намали или ќе се зголеми или ќе се распадне и ќе ја снема, но македонскиот народ ќе продолжи да постои, бидејќи постоел и пред и по историското ВМРО, и пред и по Илинденското Востание, но главните виновници за сите неуспеси на македонскиот народ, на македонските востанија, од секогаш биле домашните предавници и шпионите, тоа може да се види и во новоотворениот Музеј на Македонската Борба за Државноста и Самостојност во Скопје, каде што е прикажано како Гоце Делчев се спротивставува на дигањето на Илинденското Востание, бидејќи било прерано за тоа, но домашните предавници и шпионите во ВМРО успеале да издејствуваат организирање на однапред осуденото на неуспех, Илинденско Востание.

Затоа, без разлика дали во оваа Македонија или во некоја друга Македонија или во некоја друга држава, главен непријател на македонскиот народ од секогаш биле, се и ќе останат домашните предавници и шпионите, во случајот со денешните генерации, македонските домашни предавници и шпионите се сместени на Илинденска бб, на 11 Октомври бб, на Бихаќка 8 и на Македонија 17а, не сите, но најголемиот дел од македонските домашни предавници и шпионите се сместени на овие адреси, а верувај ми, јас навистина посакувам некој да им дојде со хеликоптер и да ги дигне во воздух, ќе останат маките и проблемите со кои се соочуваме секојдневно, но многу полесно ќе ги решаваме без овие луѓе.
 
P

Princ

Гостин
Инаку тие што се на студирање надвор од државата имаат право да бидат попишани
Не преку фејсбук. Ок?
Мрчите за попишување со копија од лична карта, а од друга страна пишувате приватни пораки на оние вашите (да не ги именувам) и ги прашувате каде живеат, што школо завршиле, итн.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
За разлика од ****кој во 2002 година дозволи нереален и необјективен попис, кога во сред пописен процес беше сменет тогашниот директор на Заводот за статистика, кога тогашниот претседател на Државната пописна комисија ги спореше резултатите и кого огромното мнозинство на граѓаните не доби одговори и не можеше да сфати како ***************** изброја 120 000 граѓани етнички Албанци повеќе од претходно, денес законот мора да се почитува, а кон врвните интереси да се пристапува одговорно
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
За разлика од ****кој во 2002 година дозволи нереален и необјективен попис, кога во сред пописен процес беше сменет тогашниот директор на Заводот за статистика, кога тогашниот претседател на Државната пописна комисија ги спореше резултатите и кого огромното мнозинство на граѓаните не доби одговори и не можеше да сфати како ***************** изброја 120 000 граѓани етнички Албанци повеќе од претходно, денес законот мора да се почитува, а кон врвните интереси да се пристапува одговорно
И ти што предлагаш бе дилбер?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не знам што се расправате не вреди овде да се губи време на празно,само истурање на нервозата.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не преку фејсбук. Ок?
Мрчите за попишување со копија од лична карта, а од друга страна пишувате приватни пораки на оние вашите (да не ги именувам) и ги прашувате каде живеат, што школо завршиле, итн.
Aко твоите родители му ги одговореле прашањата на девојчето, немало да биде принудено на таков очајнички обид на фејсбук да те контактира.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.618
Поени од реакции
11.808
Наместо тука да го исфрламе нашиот гнев, треба да излеземе на улица и да го исфрлиме врз домашните предавници и врз шпионите, како што направија во Тунис и Египет, па ако бидат жилави како Гадафи во Либија, ќе завршат исто како што и тој заврши.

А кога сме кај македонските политичари и нивните пазарења, британскиот конзервативец и европарламентарец Најџел Фареџ, а меѓу другото и евроскептик, во септември 2011 им одржа една доста добра лекција на хрватите кои од јуни или јули 2012 треба да станат дел од Европската Унија, околу тоа колкави добивки и профити ги чекаат хрватските политичари и бирократи по влезот на Хрватска во ЕУ:


Треба и кај нас да дојде човеков и да ни одржи лекција за тоа од кои луѓе треба да се ослободиме.

Еве како им одржува лекција и на неговите сонародници, на британците, од се срце ви препорачувам да ги изгледате до крај клипчињата:

 
Член од
5 септември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
Aко твоите родители му ги одговореле прашањата на девојчето, немало да биде принудено на таков очајнички обид на фејсбук да те контактира.
Еј, „малиот“, остави тоа, туку што праиме со едвај 10% попишани во Прилеп и Битола? И таму ли се 90% Албанеци? А?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom