Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Brutaliptischen

Каталонче
Член од
7 ноември 2008
Мислења
93
Поени од реакции
0
Многу убав натпревар заслужена победа а и Меси ни беше Звер Честито Победа :):smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Очигледно нема некој со кого може да се направи како што треба моабет...чао пријатно!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Зошто велиш така.... ти кажуваш свое мислење, Стар Даст си кажа негово. Со ништо не те навреди, прочитај го неговиот пост ќе видиш дека само си го кажа неговото мислење. Ако тоа ти се чини недоволно за дискусија... чао пријатно!:smir:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Иначе многу битен момент од утакмицата е АПЛАУДИРАЊЕТО НА ЗАДРИЃАНИТЕ на ЛЕО МЕСИ. Ова веќе им прераснува на задриѓаните, иако ова се случи со две различни екипи сепак да не зборуваме колку се мразат екипите од каталонија и главниот град на Шпанија.Секоја чест за овие потези:smir:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
abe atletico se dobri madrigjani......ona real sa majmunite
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Lionel Messi's team of 2008

Goalkeeper: Petr Čech
(Chelsea FC)
He is very good between the sticks and also when he has to go out to intercept passes. He has very safe hands.


Right-back: Maicon (FC Internazionale Milano)
I like the style of this Brazilian right-back. He is quick, uses the ball well and makes good decisions when attacking.


Central defender: Rio Ferdinand (Manchester United FC)
He is very good in the air and very strong on his feet. He is very hard to get past.


Central defender: Carles Puyol (FC Barcelona)
He is a leader, he has contagious optimism and he never loses the ball. He is a great team captain.


Left-back: Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord)
I know him from his days at Barcelona. He is spirited, determined, a good marker and contributes a lot in attack. He has had a good season at Feyenoord.


Right midfield: Javier Zanetti (FC Internazionale Milano)
He is a perfect example of a professional footballer: supportive, tireless and he gives everything on the pitch.


Central midfield: Xavi Hernández (FC Barcelona)
I've picked my team-mate because I think the middle of the pitch is his natural habitat. He feels comfortable and dominates everything that happens in that area. He is a phenomenon.


Attacking midfield: Cesc Fàbregas (Arsenal FC)
He was my team-mate and my friend in the youth teams of Barcelona. He has grown a lot as a player and has had an excellent 2008.


Left midfield: Andrés Iniesta (FC Barcelona)
The last year has confirmed what a great player he is. He is always in the right place to help the team when they need him.


Forward: Sergio Agüero (Club Atlético de Madrid)
I love him and not just because he's Argentinian! He plays like the gods, has extraordinary quality and a great instinct for scoring goals.


Forward: Wayne Rooney (Manchester United FC)
I love this type of player. He has a great shot, good control of the ball, uses of his body well in the area. He is a great goalscorer.


Coach: Sir Alex Ferguson (Manchester United FC)
Sir Alex, a gentleman, with all the titles. Manchester United won everything in 2008 and that makes him the coach of the year.



Извор.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
hahaha...barca taka pagjale od forma sho e voa nintendo :helou:ii ae neka ni e chestito pobedava :wink: Naredna u primera so osasuna da se nadevame na pobeda
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Pa ne e ova real da paga formaciski site realovi plackovci stanale vidoviti predviduvaat idnini ,sudbini pa nek mi predvidat ako moze DALI IMA NEKOJ TIM STO KE JA SOPRE BARSA za MESSI ne gi pituem kao igrac zs se znai nema plackovcite na real samo nek se nadevaat, sonuvaat gladna kokoska proso sonuva NEK NI E CESTITO POBEDA I NEK SE MNOZAT POZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Koga nekoj tim ke smeni trener obicno igraat podobro vo slednite 7/8 natprevari.

Pocekaj da pominat tie natprevari pa ako uste pobeduvate togas zbori deka se vrakate vo forma.

Ako go jadete od Liverpul (a ke go jadete) moze lesno da padnete vo kriza zatoa sto vo isto vreme igrate so Espanyol i Atletico Madrid.

Inace malku mi e smesno toa sto site navivaci na real se kolnat vo toa deka ke ni padne formata, ke izgubime 12 boda a vie nema da izgubite ni eden i ke ne stignete ama aj neka vi e.
Pa ne e ova real da paga formaciski site realovi plackovci stanale vidoviti predviduvaat idnini ,sudbini pa nek mi predvidat ako moze DALI IMA NEKOJ TIM STO KE JA SOPRE BARSA za MESSI ne gi pituem kao igrac zs se znai nema plackovcite na real samo nek se nadevaat, sonuvaat gladna kokoska proso sonuva NEK NI E CESTITO POBEDA I NEK SE MNOZAT POZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

Очигледно сте повидовити од нас...Штом се прогласувате од сега за шампиони сигурно сте видовити. Ама ако смејте се само, и пред 2 год. беше истава ситуација па на крај се чудете што ви се деси.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Очигледно сте повидовити од нас...Штом се прогласувате од сега за шампиони сигурно сте видовити. Ама ако смејте се само, и пред 2 год. беше истава ситуација па на крај се чудете што ви се деси.
Izvini ali jas samo prasav dali ima nekoj tim sto ke ja sopre BARSA ali stom vie predviduvate pad vo formata na BARSA ocigledno e se pravite sampioncinja zs na nam ni paga forma vie kao idealen tim ja topite razlikata od 12 boda se izvinuem za vas veke razlikata e 9 boda zs derbito koe se igra vo madrid spored nekoj od vas e veke dobieno daj bar kazete koj e tocen rezultat i koj gi dal golovite.Po normalno e da prognoziram dek ke osvoi BARSA titula nego da prognoziram pad vo forma to mi e malku glupo bar na mene
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Izvini ali jas samo prasav dali ima nekoj tim sto ke ja sopre BARSA ali stom vie predviduvate pad vo formata na BARSA ocigledno e se pravite sampioncinja zs na nam ni paga forma vie kao idealen tim ja topite razlikata od 12 boda se izvinuem za vas veke razlikata e 9 boda zs derbito koe se igra vo madrid spored nekoj od vas e veke dobieno daj bar kazete koj e tocen rezultat i koj gi dal golovite.Po normalno e da prognoziram dek ke osvoi BARSA titula nego da prognoziram pad vo forma to mi e malku glupo bar na mene

Абе братче, истото и ти се надеваш дека Звезда ќе го стигне Партизан кога беше толкава разликата, а сега мене ми држиш предавање...
извинете за оф топик


Јас не реков ни дека ќе ја стопиме сигурно разликата, ни дека ќе ве тепаме сигурно на Сантиаго...очигледно работите ги сфаќате како што ви одговара.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Очигледно сте повидовити од нас...Штом се прогласувате од сега за шампиони сигурно сте видовити. Ама ако смејте се само, и пред 2 год. беше истава ситуација па на крај се чудете што ви се деси.
Грешка, никој кој бил повеќе од 11 бода позади лидерот не ја освоил Примера. Факт:smir:
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Абе братче, истото и ти се надеваш дека Звезда ќе го стигне Партизан кога беше толкава разликата, а сега мене ми држиш предавање...
извинете за оф топик


Јас не реков ни дека ќе ја стопиме сигурно разликата, ни дека ќе ве тепаме сигурно на Сантиаго...очигледно работите ги сфаќате како што ви одговара.
izvini bate ali ako sporeduvame ZVEZDA i partizan so BARSA i real e ko slonot i mravkata ili srpsko prvenstvo so spanskovo za ova moza da ti pisem do sabajle ali nesakam zs kaj bi otisle so temava pa jas pisav plackovcite na real sto e mislam mnozina a kaj vide ti jas te imenuem tebe toa se odnesue na poveke vasi strucnaci ili vidoviti navivaci na real koj tolku zalosno go posakuvaaat toj pad vo igrata na BARSA.pozzzzzzz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom