Фан Клуб: Шкендија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2009
Мислења
203
Поени од реакции
14
Разбирам јас дека сте Албанци и тоа е албанско знаме ама не ја разбирам поентата да се вади на секој важен натпревар (Тетекс, Вардар, Партизан). Се работи за дуел на кој игра Шкендија а не репрезентација на Албанија
toa sto ti vikas za znameto , edno zname e nase , a drugoto e ot kosovo najgolemoto Albansko zname sto postoi sega ti e jasno ?
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Разбирам јас дека сте Албанци и тоа е албанско знаме ама не ја разбирам поентата да се вади на секој важен натпревар (Тетекс, Вардар, Партизан). Се работи за дуел на кој игра Шкендија а не репрезентација на Албанија
so partizan znameto bese 10 pati po golema
 
Член од
30 август 2009
Мислења
203
Поени од реакции
14
Јасно ми е дека се работи за различни знамиња но никогаш нема да ми биде јасно зошто ги вадите на клубски натпревари
pa da ne sakas brazilsko zname da vadime :D ?
--- надополнето: Sep 28, 2011 11:01 PM ---
Vojvodi(Knights of vratnica) ako ste zainteresirani ZA upotrebeni baklii od Balisti, kazete ke gi chuvame poslee i ke vi gi donirame, da si gi imate, isto za frlani rolni, kurac da ne ve boli, vasi ke bidat!
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.569
Поени од реакции
951
Не ме цитирајте и не одговарајте на мислењево, прочитајте го и заобиколете го, зошто нема да одговарам, само да разјасниме нешто и не пишуем веќе.

Значи, да разјасниме. Тоа што ви е украдено е шеталица, што ја користевте со Металург. Дали сте сакале да ја користите пак, не знам и не ме занима. Значи, тоа било ваше, сопственост на Балисти. Земено е од страна на Војводи и више не е ваше. Ѓубре, не ѓубре, земено е од вас. И не е битно дали е шеталица или нешто друго, битно е дека вие сте го изгубиле.

Да беше шал/маица, ќе речевте купено е на пазар, да беше транс, ќе речевте копиран е, еве ви зедоа шеталица, викате дека била користена е и не ви треба више. Смешни сте.

Ај поздрав:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Хах па тоа било користено на еден натпревар и било фрлено настрана,не ни требал тоа.

А најинтересно од се е дека Војводите и Комитите претпоставија дека ова ќе сме го користеле за следниот меч против Вардар...:pos: е жими се даа!!! Ова ни ние не сме знаеле каде е а овие ни паламудат од Балистите сме украле знаме...оп тоа било отпад бе.
Освен знамето кое било извадено неколкупати и пак ќе биде извадено во некоја друга прилика,ниту една друга кореографија не сме користеле двапати.
Ајде отсега и паролите кои ќе ги користиме ќе ви ги дадеме да се фалите :LOL:

За мечот против Вардар имаме друга кореографија,ќе го видите в сабота.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Луѓе дај разберитеја сумата за кој Марко Јовановски изреагирал вака ???? Многу пари си врти се гледа ве наместил ка турска собарица во Штип....A за тоа што се сличило не сакам да провоцирам и да додавам масло на огнот,само незнам зошто никогаш не признавате??? И што е со тие маици кој ви се кај Комити ???
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Да напоменам само дека тоа со ваљакот на мечот на кој се користеше шеташе низ сите трибини и на крај не знаеме ни каде остана.
 
П

Паспарту

Гостин
Редно време е тренерот да понесе некаква одговорност, не е само голманот крив што 90% од тимот играл катастрофално. Кажав и вчера, резултат од 2:0 да се испушти против една Брегалница е стварно недозволиво, па макар и 90мин да сте играле со 10 играчи.

Може и Усеини заработил "намерен" црвен картон минатиот натпревар, исто како Јовановски. Од каде толку сигурни дека Марко е виновникот?
 
B

Beck's

Гостин
^ ostajte tie muabeti ke se tepa, ne izigravajte fraeri ;) no mu treba edna opomena, od klubot.

sea da se vratam na toa zasto mislam deka bese namerno, imas na youtube snimka od natprevarot(sportefe userot) i pratia ja dobro akcijata, sosema nepotrebno izleze do 16 i zastana na mesto, cekase Mandak da si pomine i mesto da go ostavi on go iskrsi. Drugo sumlicno mi e zasto zaraboti crven bas natprevar pred da se sretneme so negoviot bivsi klub
--- надополнето: Sep 29, 2011 11:59 AM ---
i da totalno se soglasumvam so toa deka trenerot treba da ponese odgovornost, a toa deka iako site se svesni deka podobro ni ide so 4-4-2 ( Buba-Kurtisi) on celo vreme ide kon toa da go stavi u igra i Ersen Sali iako deckoto odamna podfrlil. Toa ne trener, toa se naredbi i poedinecni volji. Na rezultat 2-0, da igras so formacija 4-3-3 samo zatoa sto Ersen "mora" da igra e totalna neprofesionalnost. Nekoj vika pa istite stanaa sampioni, pa sto ako stanaa sampioni, sea treba li 10 godini da ni kinat zivci a nie da im aplaudirame, se zasramiv za moment od mojot tim
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom