Парфеми

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Ги користам Булгари пур хоум плавиот, и аква хоум зелениот веќе 2години.. презадоволен сум, но редно е да одат во историја, па во потрага сум по замена.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас дома 58 парфеми имам, незнам од кај да почнам хаха, иначе сум голем љубител на парфеми. За нив не ги жалам парите. One Milion веднаш кога излезе на продажба во Мк го купив а сега го имам на точење. Најголем фан сум на Армани. Така да не би можел да издвојам некој, затоа што сите ми се добри. А од другиве парфеми што би можел да препорачам се:
-Yves Saint Laurent-La Nuit (по мек)
-Gil Sander-обичниот (средина меѓу јака и средна нота)
-Kenzo-Boisee
-Versace (лилјаково шишенце е, средна нота)
-Roberto Cavalli-black
-Burberry-обичниот
........................итн
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Уф што имав еден пафрем се викаше Lifetime многу убаво ми мирисаше ама го потрошив и неможам да најдам таков, а плус гледам и на нет го нема :(
 

PMS

карпошова ќерка
Член од
28 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
17
Јас дома 58 парфеми имам, незнам од кај да почнам хаха, иначе сум голем љубител на парфеми. За нив не ги жалам парите. One Milion веднаш кога излезе на продажба во Мк го купив а сега го имам на точење. Најголем фан сум на Армани. Така да не би можел да издвојам некој, затоа што сите ми се добри. А од другиве парфеми што би можел да препорачам се:
-Yves Saint Laurent-La Nuit (по мек)
-Gil Sander-обичниот (средина меѓу јака и средна нота)
-Kenzo-Boisee
-Versace (лилјаково шишенце е, средна нота)
-Roberto Cavalli-black
-Burberry-обичниот
........................итн
епа сеа или си љубител на парфеми и не жалиш пари за нив, или купуваш на точење, средина нема... а ко што гледам ни имињата на парфемите не им ги знаеш, така да ќе речам дека е ова второто
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
епа сеа или си љубител на парфеми и не жалиш пари за нив, или купуваш на точење, средина нема... а ко што гледам ни имињата на парфемите не им ги знаеш, така да ќе речам дека е ова второто
Под Burberry и Gil Sander се подразбираат обичните. Доста добро ги знам парфемите. А Versace-то нема име на парфемот и на самото шишенце, туку се подразбира како виолетов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom