Dreamboy / Dreamgirl

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.677
Нц, т'нко :D
 
С

Сатори

Гостин
Добро утро и тебе Сузаро, гледам убав, краток, релаксиран пост за почеток на денот.
Чудно е што со горе наведениот концепт го опиша совршениот маж за секоја втора жена без интелектуален капацитет која што ја познавам.
Она што сакав да го потенцирам беше иронијата во традиционалналната слика за жената со дополнителни елементи кои што треба само да доведат до себе сатисфакција за оној што ќе биде со неа и фактот дека целосно со објективизира нејзиното дејстување како дел од заедница со маж, ама баш ми е мило што сме се разбрале комплетно.
Мислам, зошто би им била почита или либерализацијата на жените, тоа е резервирано само за машкиот пол + изборот.:rolleyes:
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Девојка од соништата :).

1. Згодна
2. Убаво лице
3. Полни усни
4. Светли коса и тен
5. Тело песочен часовник
6. Цицлеста
7. Здрава
8. Интелигентна
9. Едуцирана
10. Способна
11. Храбра
12. Амбициозна
13. Самоуверена
14. Лукава
15. Лојална
16. Поуздана
17. Културна
18. Софистицирана
19. Комуникативна
20. Интуитивна
21. Забавна
22. Оптимист
23. Дива во кревет
24. Тренира борбена вештина
25. Не мора да готви ама треба да знае
26. Ја бива за финансии
27. Малку „одлепена“
28. Не менува расположење како камелеонот боја
29. Ми верува
30. Да не ме лаже за крупни работи а да мисли дека и верувам (за ситници е ок).

Ако има таква нек се јави :).

.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
ЖЕНА ИЗ МОГ ЖИВОТА
  1. Писмена
  2. Културна
  3. Убава( по можност нека има зелени очи или плави)
  4. Интелигентна
  5. Амбициозна
  6. Има добри нозе(со мускули)
  7. Да биде искрена(бидејки и јас сум многу искрен ич не лажам)
  8. Дрска
  9. Самоуверена
  10. Бизнисменка(да ја бива за бизнис)
  11. Интересна
  12. Привлечна
  13. Итра
Ако има таква нека ме контактира(y)
Ви благодарам на вниманието:)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
220px-Fritzl.jpg

Небесно сини очи, брк што зрачи со мажественост, овен во хороскоп, со месечина во рак, потентен, очигледно и плоден, грижлив татко, а истовремено и дедо, тој е мажот од моите соништа.
Веќе му испратив понуда за брак во затворот.

П.С. Ја користам оваа прилика да му искажам длабока благодарност на Тоукатер што ми помогна да ја пронајдам мојата сродна душа.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Да е убава, разумна и стаблина.
Физички карактеристики се премногу релативна категорија, има разни убави девојки.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
КАко може да негираш идеално а да викаш дека се е створено од ист калап? Значи сите се исти, нели? Значи за некого тој сериски број би бил идеален.
Сите се различни само ја бараме онаа во која ќе има што помалку маани. Но секогаш се наидува на маани.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
КАко може да негираш идеално а да викаш дека се е створено од ист калап? Значи сите се исти, нели? Значи за некого тој сериски број би бил идеален.
Сите се различни само ја бараме онаа во која ќе има што помалку маани. Но секогаш се наидува на маани.
значи како што кажав идеална девојка нема тоа е факт, колку ќе е усшешна врската зависи од двајцата,
колку девојката е толератна и слични работи.
е сега во однос на она другото па види сите се исти кога ќе почната да се караат да бидат нервозни :D, значи некои нешта им се заеднички.
А најмногу од се мислам дека најважно нешто е да те сака девојката тогаш всушност си ја освоил неа.
--- надополнето: Sep 19, 2011 7:18 PM ---
КАко може да негираш идеално а да викаш дека се е створено од ист калап? Значи сите се исти, нели? Значи за некого тој сериски број би бил идеален.
Сите се различни само ја бараме онаа во која ќе има што помалку маани. Но секогаш се наидува на маани.
мани не ти се слагам баш ако и се допаѓаш на девојката знае да прави отстапки и тоа како, ако те држи онака колку за врска е тоа е друго секогаш ќе ти наоѓа мана
 

Kajgana Shop

На врв Bottom