Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
ууууу за брзо ке го имам и око не ми трепнува јап јап јап....да се помочам во македонскиот пасош
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ууууу за брзо ке го имам и око не ми трепнува јап јап јап....да се помочам во македонскиот пасош
ВО македонскиот пасош и да сакаш невозможно е да се помочаш. можеш на него да мочаш ако сакаш.
П.С шо си ти? турчин албанец босанец торбеш? сериозно те прашувам.. или македонец си? или бугар?
 
T

Tetro

Гостин
Немојте бре деца. Ако за 10 години падне режимот на Европа, а Македонија наша (уствари интересите на водителите на програмата) направи договор со некоја земја поразвиена, ќе се отепате за да стигнете некаде за бесплатен стан и подобра работа.
--- надополнето: Sep 12, 2011 11:22 PM ---
ВО македонскиот пасош и да сакаш невозможно е да се помочаш. можеш на него да мочаш ако сакаш.
П.С шо си ти? турчин албанец босанец торбеш? сериозно те прашувам.. или македонец си? или бугар?
Тоа прашање не смееш да му го поставиш на никој, па ниту со налог од суд.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
да беее...и полека но сигурно пропагатор го лоцира бугарофилот....:vozbud:и предавникот.
Добар си...:pos:

Сериозно ќе се загрижев ако пропагатор приметеше нешто повеќе во моите постови...вака е се во ред...:)

Се надевам (иако не премногу) дека разбираш...
Не се грижи ете сум приметил во твоите постови и дека си добар следач на Дејвид Ајк на пример, да не си му член во сектата? :P

Инаку има вистина и во твоите зборови само уште да беше помалку арогантен се ќе беше во ред, вака не ми се верува дека си толку интелектуална личност како што сакаш да се претставиш особено не со директни навреди до другите, а тоа често го правиш. Понатаму ме интересира зошто толку често си присутен на форумов, зарем немаш работа?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Немојте бре деца. Ако за 10 години падне режимот на Европа, а Македонија наша (уствари интересите на водителите на програмата) направи договор со некоја земја поразвиена, ќе се отепате за да стигнете некаде за бесплатен стан и подобра работа.
--- надополнето: Sep 12, 2011 11:22 PM ---

Тоа прашање не смееш да му го поставиш на никој, па ниту со налог од суд.
? сериозно ?
зашто?
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Ај одма да заработам -1 поен од тебе.
Значи немам ништо против луѓето да земаат пасоши, секој човек е слободен да прави што сака, ме чуди само што добиваат бугарите со тоа што ќе дадат пасоши на цел Балкан.Мислат дека со тоа нешто ќе постигнат? Дека на некој во светот го заболе таквото за нив?
Види, не ми се баш пријатни длабоки анализи на намерите на нашиот конкретен сосед, вака на форум. Си дозволувам само да наговестам што мислам, а сметам дека за тоа сите ние (македонци) сме свесни. На крај краева, времето ќе ги покаже намерите и ќе ги разоткрие скриените планови-ако ги има ;) Според мене, секако дека постои некаква намера позади делењето на пасоши-ко што рече ти, како бомбони. Цел свет не ги добива тие бомбони, само ние Македонците. Случајно? Зошто не им дели на Јапонците, само на жими мајка-ако се изјаснат дека имаат бугарски предок?
И не дека сеа ќе тргнеме да ги давиме новопечениве Бугари, вака освестени и со широки видици и сфаќања, во фонтаната на плоштад. Ако збориме за право, имаат право да се пишат како што сакаат-и државата им го вика тоа. Мене ми смета дволичноста-од една страна константно се труеме со некакви корени кои допираат од п.н.е, ќе чуеш глупости као секој втор на планетава (низ историјата) имал некаква врска со Македонија, а од друга страна новомилениумските Македонци се ослободуваат во сфаќањата ГРАБАЈЌИ бугарски државјанства (дискутирано е како се добиваат), оправдувајќи се (генерално) со егзистенцијални проблеми. Ја ТВРДАМ дека сите што земале БГ пасош (а кои што немаат некаква врска со Бугарија) немаат егзистенцијални проблеми. Ги зимаат, што би се рекло, за резерва. Колку да имаат некој џокер у рака.

А у меѓувреме, Бугарија си брои...
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
5.117
Е ова е чиста демагогија, ти симнувам капа, изврте 20 реченици текст и не ја кажа јасно мислата.Пробај се во политика. :)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Тоа имаш да кажеш? Баш си право гаде! :D
Ти нудам работа во Америка и плата од 3000 месечно да работиш во Македонска амбасада кај Џо Петревски ако си заинтересирана прати ми ПП.:pos:

Позз
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
5.117
Ти нудам работа во Америка и плата од 3000 месечно да работиш во Македонска амбасада кај Џо Петревски ако си заинтересирана прати ми ПП.:pos:

Позз
Без $60к годишно не станувам од кревет бе! :pos:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
ууууу за брзо ке го имам и око не ми трепнува јап јап јап....да се помочам во македонскиот пасош
Наместо да мочаш по пасоши пробај да напишеш еден асален пост. Без дугачки вокали и јапање.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Значи, за тебе може. А, да умре комшијата побрзо и да му ја земеме козата. Бесцелно е веќе да се објаснуваме, мислам.
Што може бе, друже? Каде реков дека не може и не треба? Само вториов пасош не ми е бугарски. ;)
 
T

Tetro

Гостин
Што може бе, друже? Каде реков дека не може и не треба? Само вториов пасош не ми е бугарски. ;)
Па нормално дека не е бугарски, затоа ти смета бугарскиот.
Не е битно каков е, се користи со иста цел.

Најлесно е, Петар, најлесно е да бидеш патриот голем Македонски, а да живееш многу подалеку а друг да го полни буџетот на Македонија. Во исто време да се правиш хуманитарец и да навредуваш цела нација Македонци.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom