Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Шампионска игра на Барса :eek:lee:

Едноставно нели еден шут немаа Лион...ПРЕКРАСНА одбрана, ЈАЈА ТУРЕ :zver:.

Имаче комонтаторов- "Бојан Крстевски" :pos:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Bravo Barsa. Super igra. Mesi malku poracionalen da bese i Lion uste nekoe golce kje primese.

p.s. Lion vo vtorite grupi na nositeli bea ??? SO ostanva za drugite na noukamp.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ајдеееее, ги измачкавме Лион! Барса изигра фантастично и доминантно, школски што би се рекло :)

Џовани пак себичеше (маме му ебам :)), изгледа има нешто против Анри :pos:

- Анри даде гол првенец ... ајде ајде ајде!!! Тоа се чекаше! :)


- за Меси само ќе кажам ... :zver:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
OWNED!!! Само еден шут имаја во рамките на голот еееееј. Одбрана изигра феноменално. Се радувам за Анри што даде гол првенец. Можеше комотно да биде и 5-0 ама Меси немаше многу среќа. Јебига и 3-0 е доволно :D
 
V

Viktoranius

Гостин
Добра игра беше ама имам еден впечаток од кога излезе роналдињо мислам дека поубаво играа
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
ма цела утакмица играа супер, само фалеа головите во прво полувреме
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Честитки за Барселона за првата солидно одиграна утакмица, велам солидно бидејќи очекувам подобри игри. Конечно преработе врската помеѓу средината и нападот тоа е добро. Меси ЗАКОН честитки за Анри да му се множат головите.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Баш ми е криво што не го гледав натпреварот ... мамата! Првиот гол на Анри не го видов!!! :uvo:
Како и да е, се средува таа нервоза со победата ... убајни!!! Оеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеое!:bilder: :bilder: :bilder:
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
Бојан Кркич е најмладиот играч на Барса во ЛШ!!! Со 17 години и 22 дена го надмина Меси кој со 17 години 5 месеци и 13 дена до сега го држеше рекордот
 
Член од
19 септември 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Ајдеееее, ги измачкавме Лион! Барса изигра фантастично и доминантно, школски што би се рекло :)

Џовани пак себичеше (маме му ебам :)), изгледа има нешто против Анри :pos:

- Анри даде гол првенец ... ајде ајде ајде!!! Тоа се чекаше! :)


- за Меси само ќе кажам ... :zver:
-e nema vrska dos santos e sebicen pa ti si glup natprevarot bese resen i dete so samo 18 godini kako moze da reagira vo takva situacija sam pred gol zasto da ne sutira da bese samo po iskusen toa siguren gol bese (dos santos ke bide mnogu dobar igrac )a anri oste nisto ne pokaza ic ne e podvizen ako prodolzi taka bojan ke mu go zame mestoto.

Dobro e barsa konecno pocna da igra kako st treba i ocekuvam ovaa godina messi da bide najdobar da postigna okolu 10 gola vo ligata na s.
A ako igraat taka ke ja pretepaat i sevilja vo sabota.
A ronaldinjo I Anri(od anri ocekuvam da bide najdobar strelec vo spanija) koga ke ja pronajdat sojata vistinska forma ke bide strasno za gledanje.AAA dos santos i bojan so mesi ke bibat strasna trojka ke go socinuvaat najstrasniot napad.
I se nadevam deka Oleger GROM ke go pogodi pa toj da igra vo barsa nemozam da veruvam od kade go najdoa KOGA VIDAM DEKA SE SPREMA DA VLAZI GO GASAM TELEVIZOROT
pozzdrav do site navivaci na barsa
dos santos i osobeno messi the best:zver: :zver: :zver:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
bravo bravo epten dominantno odigraa.

da ne se lazeme lion ne e ni od daleku ona sto bese vo prosli 4-5 sezoni ama sepak impresivna igra na barca.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Ноу Камп ќе добие уште 10.000 места
Британскиот архитект, Норман Фостер, творецот на новиот изглед на Вембли, ја доби можноста да го реконструира и стадионот на Барселона, Ноу Камп. Според шпансите медиуми, планот на Фостер е избран во конкуренција на над 80 проекти, а идниот изглед на најголемиот стадион во Европа ќе биде официјално претставен пред дербито на четвртото коло од Примера меѓу Барселона и Севиља што се игра во сабота. Раководството на каталонскиот тим на Фостер му постави три услови: работите околу реконструкцијата да не попречуваат на редовното одигрување натпревари, да не се нарушува познатата асиметричност на трибините и новиот Ноу Камп да стане препознатлив симбол на градот.
"Стадионот ќе биде супермодерен и комфорен, а капацитетот ќе се зголеми за околу десет илјади места", истакна директорот на конкурсната комисија, Хуан Франкес.
Тоа значи дека новиот Ноу Камп ќе собира меѓу 98 и 104 илјади гледачи, а иако не е прецизирана цената на реконструкцијата, се шпекулира дека Барселона ќе потроши околу 250 милиони евра.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
дај боже така да е колку побрзо Рајкард си оди толку подобро за Барса.Нека си оди со Олегер
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Можно е Кројф да се врати како тренер на Барса ...


- барем според ова
Аман бе луѓе арен си е рајкард ќе видите за некое коло се ќе си биди супер. По 3 бода со Севиља сите ќе заборат дека нешто кикснал :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom