Каде може да најдам? (Општи прашања)

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453



Дали знае некој каде можат да се најдат вакви најлони ( не се баш најлони де..ама не знам како се викаат) колку коштаат од прилика?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.424
Поени од реакции
7.782
Незнам дали прашањево ми е за овде ама ај ќе прашам. Дали може некој да ми каже некој добри кафичи, ресторани, кафанчиња, значи може дури и дискотеки ама во Автокоманда и Маџари. Ми треба некое пријатно место за одење на кафе, чисто онака да си седнеш со друштво, но и некое место за навечер излагање или некое кафанче за одење на една пијачка две. Ве молам колку што можете повеќе кажете, зашто навистина не го знам тој дел од Скопје.
Во Маџари нема ништо интересно. Во Ченто е фино ресторанчето Веле Ив, спроти пазарчето во уличката, малку е затскриено.
Во Автокоманда ги имаш Аристократ кај полицијата, Боними кај Кам мислам дека беше, и Л Петит кај комерцијална банка, за кафенце преку ден се ТоБ сите три места. Боними додуша мислам дека беше пицерија, само еднаш бев таму.
И пицериите на коцка, да не ги заборавиме.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
бит пазар, зелен пазар
А сакав да пишам да ми кажувате Битпазар, зашо бев и прашав на неколку места, никој не знаеше.
Прашувам некој што конкретно видел, да ми каже конкретно место.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
А сакав да пишам да ми кажувате Битпазар, зашо бев и прашав на неколку места, никој не знаеше.
Прашувам некој што конкретно видел, да ми каже конкретно место.
Има на битпазар и околу пазарот, на секоја трета тезга сум видел пулови, најчесто пластични продаваат али има и од дрвените. Јас имам баш од битпазар купено дрвени ;)
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Каде можам да најдам слушалки (мали за во уво), ама квалитетни (Pioneer/sennheiser/sony...), значи не од пазар.
Каде има некаде избор?
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Кај можам да си купам квалитетно (добар материјал), големо, знаме од Македонија? Ама со Ѕвездата од Кутлеш не ова сегашново.

Брзо ми треба.
Унипрес кај универзална, одма му доаѓа позади
бивша Карма по улицата до Универзална ќе одиш по неа и нема да утнеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom