Македонија - Грција, 3. септември, ЦАРЕВИТЕ ПОБЕДИЈА!!!! (72:58)

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
НЕ СМЕЕМЕ да влеземе во овој натпревар со бело знаме од почетокот. Мора да почнат силно, ако успеат да се држат на мала разлика до полувреме да продолжат да играат со максимумот до крај, ако се одлепат педериве, тогаш пушти ја клупата...

А од друга страна, некои викате дека денеска треба да им пуштиме и да ги одмараме клучните играчи за да бидат свежи со ФИНСКА... епа како тогаш ќе одиме на висок пласман бе !? Ако сакаме висок пласман мора фокусиран влез во сите натпревари, и баш тој против Финска, да се искористи за одмор на клучните играчи. Е тоа е веќе одлика на репрезентација која бара висок пласман.

Значи ја не сум од тие, но ова го пишав заради такви кои има овде, и имаат апла контрадикторни ставови...

Не сме ние таква репрезентација, нит имаме таков менталитет со кој ќе можеме да „калкулираме“. Јас ќе бидам задоволен ако Марин ги одмори играчите во второ полувреме доколку види дека нема шанси за кам бек, а не да ги игра првотимците иако губиме -20. Но ако е тесно, нема да им замерам зошто се бореле до крај и не се „чувале“ за со Финска.

Како и да е, ние у натреваров треба да влеземе без притисок но сконцентрирано. Ако изгубиме никому ништо, ќе изгубиме од една јака репрезентација, но ако тепаме, е тогаш...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.787
Браво за тебе, со ова докажа дека повеќе ја мразиш грција отколку шо ја сакаш Македонија!! Не бидете искомплексирани, на Европско се оди за да се стигни што подалеку, а не да се победи една репрезентација и да биди крај на приказната!!
на европско се оди за да се победи а не за да се стигни што подалеку, дајбоже да победиме ама веќе ако не можеме, да со грција на колена ке бидам мноогу мноогу задоволен.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
@мкд владе

Прекини да тресеш, ќе те бришам у иднина!
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.825
Поени од реакции
13.623
на европско се оди за да се победи а не за да се стигни што подалеку, дајбоже да победиме ама веќе ако не можеме, да со грција на колена ке бидам мноогу мноогу задоволен.
Епа со 6 место на турниров влегуваме во квалификации за ЛОИ. Под претпоставка дека ако играме повеке репрезентативни натпревари на високо ниво нашите млади играчи ке се стекнат со поголемо искуство + ке се промовираат и ке преминат во посилни европски тимови со што ке се развиваат се повеке...


имаме дечко што патува низ времето :)
 

RBA

Член од
6 ноември 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Aјде денес да ја победиме грција да му се молиме на ГОСПОД и ми се верува дека ке победеме денес ке играат насите како никогаш до сега се ке дадат од себе оти до сега ваков силен состав не сме имале и ке играт сигурно за насиот Тодор Гечевски како тој игра повреден и дава се од себе така се мотивирани и др кошаркари се по мотивирани и огромен поздрав за 100 те македонски фанови посебно за ЛОЗАРИ гледам и КОЧАНИ но не е битно толку кој се битно сме македонци и нашите херои со лавовско срце не се сами МАКЕДОНИЈА ПРЕД СЕ:vozbud::vozbud::vozbud:.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Е добро бе аман ајде сега комплексите ќе проработат овде сме за влез у втора фаза и тоа со два бода а не со политички пароли кој бил што бил како бил што и да се случи денес убеден сум декасе ќе зависи од последните два дуели.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Нема потреба Гечевски да игра денес,зошто потребен е за наредните 2 утакмици,а да се ризикува нема потреба.Не знам зошто би форсирале на сите мечеви коа имаме шанса и за во четврт-финале и без да ги победиме Грциве.Они си знаат најдобро..
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
НЕ СМЕЕМЕ да влеземе во овој натпревар со бело знаме од почетокот. Мора да почнат силно, ако успеат да се држат на мала разлика до полувреме да продолжат да играат со максимумот до крај, ако се одлепат педериве, тогаш пушти ја клупата...

А од друга страна, некои викате дека денеска треба да им пуштиме и да ги одмараме клучните играчи за да бидат свежи со ФИНСКА... епа како тогаш ќе одиме на висок пласман бе !? Ако сакаме висок пласман мора фокусиран влез во сите натпревари, и баш тој против Финска, да се искористи за одмор на клучните играчи. Е тоа е веќе одлика на репрезентација која бара висок пласман.

Значи ја не сум од тие, но ова го пишав заради такви кои има овде, и имаат апла контрадикторни ставови...

Не сме ние таква репрезентација, нит имаме таков менталитет со кој ќе можеме да „калкулираме“. Јас ќе бидам задоволен ако Марин ги одмори играчите во второ полувреме доколку види дека нема шанси за кам бек, а не да ги игра првотимците иако губиме -20. Но ако е тесно, нема да им замерам зошто се бореле до крај и не се „чувале“ за со Финска.

Како и да е, ние у натреваров треба да влеземе без притисок но сконцентрирано. Ако изгубиме никому ништо, ќе изгубиме од една јака репрезентација, но ако тепаме, е тогаш...
Big Fail prijatele. GOlema reprezentacija sto se bori za visok plasman, SEKOGAS KALKULIRA so rezultatot, i pred se so silite i moznostite na svoite igraci.

MAkedonija nema 12 ednakvo dobri igraci koi mozat da go ponesat tovarot. Ako e taka togas neka igra mIrakovski mesto MekKejleb, na primer.

Klucniot zbor go ima kondiciskiot trener i lekarskiot personal, da odlucat koi igraci mozat da podnesat 8-10 natprevari za 12-13 dena , a na koi im treba odmor.

Grcija e presilna vo momentov, toa e fakt, sakale priznale ili ne site nie.

Djabe e da dades 110% od silite i na krajot zagubis tesno.

MORA DA SE DOBIJAT FINSKA I BOSNA. Toa e najbitnoto na ova EP.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Најбитно е да се влезе во втората фаза со пренесени бодови...ама исто така не го занемарувајте фактот дека играме со нашиот најомразен ривал.

Никако не смее да се опуштиме или па да правиме некои шатро тактики за одмарање играчи.

Срце на терен и идеме на победа!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Има некој информации за навивачи кои допатувале посебно за овој натпревар?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
и шо муабет напрај сега, си кажав шо мислам.
не ти чини???
ај ке ти поедноставам за да можеш и ти да сватиш.
ПОДОБРО ПРВ ВО ПЕКОЛОТ ОТКОЛКУ ВТОР ВО РАЈОТ.
подобро да ја тепаме грција отколку ....................
"Подобро прв во село, отколку последен во град" е поговорката ... Во овој случај, подобро прв во пеколот отколку последен во рајот ...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
и шо муабет напрај сега, си кажав шо мислам.
не ти чини???
ај ке ти поедноставам за да можеш и ти да сватиш.
ПОДОБРО ПРВ ВО ПЕКОЛОТ ОТКОЛКУ ВТОР ВО РАЈОТ.
подобро да ја тепаме грција отколку ....................
Менталитет Аграр!
Браво, успеавте да ја уништите темава со ваши комплекси. Алал нека ви е.
Еден прееска ја споредува утакмицава ко битка на Александар. Браво.
Дотолку сте ослепени од секојдневниот политичко-пропагандски измет што ви се сервира на тацна секој ден што не можете од носот подалеку да гледате и да уживате во спортот, којшто сигурно не е наменет за лечење на нечиви комплекси.

Ако сте толкави херои, земете пиштол и освојувајте го Солун, нели, Солун е ваш!

Или идете по ‘око за око, заб за заб‘ менталитетот и малтретирајте грчки туристи.
Ама не го правите тоа. Затоа што немате храброст, комплекси исфрлате само на форум.

Се извинувам за оф-топикот.
 
В

Вори

Гостин
Јас ви тврдам дека повеќе имаме шанси со Грција отколку со Финска.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Big Fail prijatele. GOlema reprezentacija sto se bori za visok plasman, SEKOGAS KALKULIRA so rezultatot, i pred se so silite i moznostite na svoite igraci.

MAkedonija nema 12 ednakvo dobri igraci koi mozat da go ponesat tovarot. Ako e taka togas neka igra mIrakovski mesto MekKejleb, na primer.

Klucniot zbor go ima kondiciskiot trener i lekarskiot personal, da odlucat koi igraci mozat da podnesat 8-10 natprevari za 12-13 dena , a na koi im treba odmor.

Grcija e presilna vo momentov, toa e fakt, sakale priznale ili ne site nie.

Djabe e da dades 110% od silite i na krajot zagubis tesno.

MORA DA SE DOBIJAT FINSKA I BOSNA. Toa e najbitnoto na ova EP.
Пријателе голема репрезентација калкулира со НАЈСЛАБИОТ противник у групата, не со најсилниот.

Како барате голем пласман така !? После у 2ра фаза каде што сите се посилни, шо !? Ќе „калкулираме“ против сите !?

Натрпреваров со Грчка треба да биде тест, за тоа колку сме јаки, и колку висок пласман можеме да направиме. Исто како што беше тест натпреварот против Хрватска.

Викаш, цитирам : MORA DA SE DOBIJAT FINSKA I BOSNA. Toa e najbitnoto na ova EP. Пријателе, ако е тоа најбитното, значи ние се задоволуваме со победи врз аутсајдер и репрезентација која заради нас отпадна од првичните квалификации...

МОРА да се проба да се одигра силно и со фаворитот во нашата група, откажување од старт НИКАКО. А потоа реков, ако на полувреме е голем дефицитот, слободно нека ги одмара главните играчи.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Јас ви тврдам дека повеќе имаме шанси со Грција отколку со Финска.
Ниедна од следните три утакмици не е ‘сигурна победа‘.
Сите три ќе треба да бидат тешко извојувани. Во ситуација кога за сигурен пласман мора да имаме 2 победи од овие 3, мора да се калкулира. Дали ќе се калкулира против Грција или против Финска, треба Докузовски да одлучи.

Ехх, да ја тепавме Црна Гора.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom