СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Прашање: Павлина и оваа година ќе предава биологија или конечно заминува во децениски најавуваната пензија?
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Прашање: Павлина и оваа година ќе предава биологија или конечно заминува во децениски најавуваната пензија?
Мене Павлина ми предаваше пред точно 20 години. Лани бев у Корчагин по работа и зборев со неа. Не планира. :D
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Прашање: Павлина и оваа година ќе предава биологија или конечно заминува во децениски најавуваната пензија?
Наводно немала веќе да предава, ама јас ќе си чекам прв час биологија пред да верувам. :D
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Е така си тргнав и јас во Корчагин...Класна ми е Наталија, предава физика.Може некој да ми каже нешто повеќе за неа?:rolleyes:
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Бранко ич не го бива за класен. не се замара за класот за разлика од Пепи.. но има и полоши....
 

Bocco

Лудак
Член од
17 февруари 2010
Мислења
41
Поени од реакции
14
Мене ми се падна класна Весна ( географија ). Математика ќе ми предава мислам Ана,англиски Татијана,историја Петранка,македонски Екатарина и хемија Елизабета.. Ај некој ако не го мрзи нека пише повеќе инфо. за овие професори :icon_mrgr:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.972
Поени од реакции
11.609
Мене ми се падна класна Весна ( географија ). Математика ќе ми предава мислам Ана,англиски Татијана,историја Петранка,македонски Екатарина и хемија Елизабета.. Ај некој ако не го мрзи нека пише повеќе инфо. за овие професори :icon_mrgr:
Ај мене не ме мрзи :)
Весна-не ја знам ко класна, а и не ми предаваше многу (само едно полугодие, како замена за легендата Личков). Не ми беше многу по ќејф, онака антипатична ми беше. Ако имате тестови, прелесни тестови прави. Ја за последниот тест се замарав со учење многу (пред се некои глупи бројки) ама на крај испадна боза. За испрашувања малку повеќе бара (испрашува делови од лекции-и така едно 3 прашања). Биди активен коа се повторува, така се заработуваат плусови кои после ќе ти помогнат.
Тања англиски е онака ок професорка, има доста променлив карактер. Некогаш може да биде многу била и добра ама ако не и е денот сте го обрале бостанот. (посебно ако некој не знае граматика, многу се нервира за тоа) Не дава нешо тешки тестови, само испрашувата и се малку глупи. Ќе треба да ги знаете текстовите од учебник плус дефиниции ќе ве прашува. Ама добро ќе пројдеш таму, посебно ако претходно имаш идено на курс или знаеш доста добро англиски од основно.
Екатерина не ми предаваше македонски туку говорење и пишување (изборен во 2ра). Онака не се замараше изгледа многу бидејќи е изборен предмет. За неа не знам нешто повеќе.
Бети хемија ни предаваше лани у 2ра и скоро сите сакаа да ни се врати таа во прва што ни беше. (тоа и се случи :D) Значи нас не не испрашуваше многу, ама знај дека ако ве испрашува некогаш оценките одат директно во дневник. Исто и за тестовите, се е директно во дневник кај неа и во главном тоа е она што ни смета најмногу кај неа. После можеш да поправаш ама ќе си имаш 2 оценки за таа тема пример. Она највеќе остава на полагање како што знам.
Пепи и таа Ана не ми предавале, ама немам слушнато некоја позитивна работа за Петранка. Како и да е повеќе ќе ти објаснат на тие што им предавала.
И да, со среќа на вас "гуштерите" :P, а и на сите други у РЈК.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Што е ова бе, кај мене у клас 11 мушки другите женски :D. Петранка ми е класна, па каква и да е класна ми е мора да биде добра. Башка слушам дека само нејзиното одделение го носело на екскурзии и такви ствари. Башка иаме звер директор, Дража. И со Теа од форумов учам :D <3
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.859
Поени од реакции
72.590
Што е ова бе, кај мене у клас 11 мушки другите женски :D. Петранка ми е класна, па каква и да е класна ми е мора да биде добра. Башка слушам дека само нејзиното одделение го носело на екскурзии и такви ствари. Башка иаме звер директор, Дража. И со Теа од форумов учам :D <3
Па има туристичка агенција што очекуваш :D
 

Crazy. xD

Chazy
Член од
7 октомври 2010
Мислења
14
Поени од реакции
1
Вака сеа.. го изгубив привремениот билет и сеа шо да праам ?! :notworthy:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.972
Поени од реакции
11.609
Вака сеа.. го изгубив привремениот билет и сеа шо да праам ?! :notworthy:
Кога ви ги дадоа, кога успеа да го изгубиш..:pos:Шала на страна, оди утре кај секретарката и прашај ја што да правиш. Има 2 опции: или ќе ти дадат нов или ќе си плаќаш додека не ви дадат слободни.
 

Crazy. xD

Chazy
Член од
7 октомври 2010
Мислења
14
Поени од реакции
1
Абе ај тоа што ќе си плаќам,најмал проблем.. него нели после го враќаш тој и ти даваат слободна.. па да не испадне да не добијам слободна .. затоа ми е :tapp:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.972
Поени од реакции
11.609
Абе ај тоа што ќе си плаќам,најмал проблем.. него нели после го враќаш тој и ти даваат слободна.. па да не испадне да не добијам слободна .. затоа ми е :tapp:
Не бе, не се секирај, ќе речеш дека си го изгубил. Дешава се...:)
 

Crazy. xD

Chazy
Член од
7 октомври 2010
Мислења
14
Поени од реакции
1
Грешки сме,луѓе праиме :icon_mrgr: него утре да идам или у понеделник на класната да и кажам ?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.972
Поени од реакции
11.609
Грешки сме,луѓе праиме :icon_mrgr: него утре да идам или у понеделник на класната да и кажам ?
Кулирај бе, у понеделник ќе им кажеш, не е ништо страшно.
Физика ќе ми предава Наталија, Македонски Лидија, информатика Жаклина и историја Петранка. За другите предмети незнам. Нешто инфо за професориве? xD Иначе класна ми е англиски што предава само што незнам како се вика (Тања е ваљда) пошто закаснив на прв час. :oops:
За Жаки само можам да ти кажам збор два. За неа се карактеристични блиц-прашања (така ги вика xD). Значи скоро секогаш пред да предава нешто ново, рандом прашува неколку души по 1-2 прашања и во тефтерот буквално забележува се. Ама буквално...понекогаш помислувам дека запишува кога некој земал воздух. Знае да биде нефер со оцените, на пример од 5 и 4 да ти спушти 4 ( се во зависност од плусовите и минусите добиени од блиц-прашањата). Теорија има учење само прво полугодие, второ полугодие се Word и Excel (оценува преку правење вежби, дали пред неа или да направиш вежба па потоа она да ги прегледа), а верувам повеќето знаат да ги користат овие две.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom