Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
12 август 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
На што мислам во моментов?
Ne me sfati pravilno , drugite nesvesno, potenciram ne svesno, mi gi chitaat mislite, a ne jas na niv. Znach jas ne chitam misli.
--- надополнето: Aug 27, 2011 9:32 AM ---
Се уште не е завршен денот ... :) :) (се зезам)
Незнам дали тролаш или си бил во полусон. И баш ме интересира, што отиде на бајач и што беаше. „Мрш лоша бабо....“
--- надополнето: Aug 26, 2011 2:34 PM ---

Извини што ќе те навредам ама со ова што си го напишал ги навредуваш другите луѓе кои навистина им се случуваат такви работи и кои веруваат во тоа. Ако на некој му се случува се тоа ќе биде малце појасен и ќе каже на кој начин му се манифестира на пример „изменетата реалност“ - после земањето на таблетката?

kakva tabletka?

Грижа на совест не е натприроден феномен
--- надополнето: Aug 26, 2011 2:45 PM ---

Дали ако мајка ти не ти кажала за главицата лук (и сепак ја ставила) ќе ти престанал сонот?
Zboruvam za nerealna grizha na sovest so silen intenzitet. I toa e del od nadprirodnata sostojba i pokraj toa sto samo po sebe ne pretstavuva nesto nadrealno.
--- надополнето: Aug 27, 2011 9:34 AM ---
Се уште не е завршен денот ... :) :) (се зезам)
Незнам дали тролаш или си бил во полусон. И баш ме интересира, што отиде на бајач и што беаше. „Мрш лоша бабо....“
--- надополнето: Aug 26, 2011 2:34 PM ---

Извини што ќе те навредам ама со ова што си го напишал ги навредуваш другите луѓе кои навистина им се случуваат такви работи и кои веруваат во тоа. Ако на некој му се случува се тоа ќе биде малце појасен и ќе каже на кој начин му се манифестира на пример „изменетата реалност“ - после земањето на таблетката?
Kakva tabletka?

--- надополнето: Aug 27, 2011 9:37 AM ---
Ова е типична шизофренија.
Ne e toa. Samiot go zakluciv toa, a se konsultirav i so lugje od razni struki so golemo iskustvo.
--- надополнето: Aug 27, 2011 9:43 AM ---
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Неколку пати ми се има случено кога ќе заспијам и сонувам нешто да се парализирам, да не можам да мрднам, ни глас да испуштам. Еднаш ми се случи, пред да заспијам осетив како некој почна да ме влече за нозете, ама неможеше да ме повлече, а јас не можев ни да викнам, ни да мрднам. Језиво е малце ...
 
Член од
4 август 2011
Мислења
35
Поени од реакции
14
Obicto toa go praele samovilite..vo poranesno vreme koga nemalo svetla po ulicite...mi ima kazuvano dedo mi :cenzura:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Znaci luge ova mi se sluci zavcera...si legnuvam nekade 2 saat bese i samo sto probuvam da zaspijam do mene sedniva zena,ama onaka zena jas buden i mi vika ajde spremaj se ke te nosam so mene,vika na edno mesto treba da se rodi dete vie ne umirate se ragate vo drugi tela drn drn,slusnal tatko mi i vleze i pocna da vika,znaci i on ja videl kako sedi i odednas iscezna...mina toa sto mina mu rekov da ne kazuva i sinoke samo sto legnav i zenata pak mi doaga i mi vika tatko ti te spasi vcera spremaj se na 26 ke te nosam detetto mora da se rodi ako ne pojdes so mene ke se rodi mrtvo....i luge sea so da pravam daj kazuvajte ama seriozno da odam bajaci gluposti ili...ve molam samo bidete seriozni strav mi e
Жив си? Или сега од друг јузер ќе пишеш ;)
 
T

Tetro

Гостин
Znaci luge ova mi se sluci zavcera...si legnuvam nekade 2 saat bese i samo sto probuvam da zaspijam do mene sedniva zena,ama onaka zena jas buden i mi vika ajde spremaj se ke te nosam so mene,vika na edno mesto treba da se rodi dete vie ne umirate se ragate vo drugi tela drn drn,slusnal tatko mi i vleze i pocna da vika,znaci i on ja videl kako sedi i odednas iscezna...mina toa sto mina mu rekov da ne kazuva i sinoke samo sto legnav i zenata pak mi doaga i mi vika tatko ti te spasi vcera spremaj se na 26 ke te nosam detetto mora da se rodi ako ne pojdes so mene ke se rodi mrtvo....i luge sea so da pravam daj kazuvajte ama seriozno da odam bajaci gluposti ili...ve molam samo bidete seriozni strav mi e
Последна активност:денес во 13:34
:rolleyes:
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Mene mi se ima slu4eno da sonuvam nekoi raboti shto ke mi se slucat vo zivotot i koga ke se slucat za nekoja nedela mesec duri togas dobro se sekavam deka veke sum go doziveal toa
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Неколку пати ми се има случено кога ќе заспијам и сонувам нешто да се парализирам, да не можам да мрднам, ни глас да испуштам. Еднаш ми се случи, пред да заспијам осетив како некој почна да ме влече за нозете, ама неможеше да ме повлече, а јас не можев ни да викнам, ни да мрднам. Језиво е малце ...
Obicto toa go praele samovilite..vo poranesno vreme koga nemalo svetla po ulicite...mi ima kazuvano dedo mi :cenzura:
Не се никакви самовили, се работи za sleep paralysis
 
Член од
12 август 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
Eden den , lani vo oktomvri ili noemvri , se budam nautro so silna muzika vo glavata/usite seedno. Tolku bese glasno Isto kako da sum vo disko . Traese 10tina sekundi. Duri se sekjavam i na pesnata : ''life is a moment in space'' od Barbara Streisand. Nema od kade da se pojavi taa pesna.

 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Значи тоа е нешто како дежа ву. Три четири дена пред натпреварот Македонија - Русија. Сонувам сон во кој го гледам натпреварот. 1-0 за Русија цело време. И во еден момент ја памтам и минутата 71 во сонот ми се прикажува шанса за нашите буквално од глупава ситуација Илчо Наумовски шутира десно доле. И во тој момент се разбудив ама како Илчо да го постигна голот. И му велам на мојот брат Македонија - Русија 1-1. И тој ништо не рече. Го гледаме во среда мислам дека беше натпреварот и нема ништо до 69 мин. И мојот брат ми вели нема ништо од твојот сон. Во 71 мин пенал врз Пандев мислам дека беше и погодете кој го шутираше... Наумовски. Исти шут десно доле но пеналот одбранет....Инаку не ми е прв пат да сонувам посебно спортски резултати...
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
@Ти со сликата....
Ваквите нешта коа се дешаваат има неколку елементи кои се повторуваат во повеќе случаи:

- присуството често го чувствуваат тие кои се во просторијата (и без визуелно да приметат нешто)Да понекогаш осечам така.
- приметно се намалува температурата Кога го осеќам тоа,има нешто како ветре до мене,а провев нема од никаде,и не е уклучена климата
- почнува да се чувствува пријатна или непријатна миризба Да,често осеќам миризба на изгорено/скапано месо
- визуелно се приметува нешто (сенка, човечка форма ...)

Обично стварите идат по веќе наведениот редослед. Односно у најфлагрантните случаи ги има сите четири елементи.

Апаратите за бележење на звук и слика, во доста вакви случаи се поосетливи од човековите сетилни можности.
Можно е да имам некое духче по дома ? :)
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
6
Pred se zdravo na site :) Samo sto se zaclenav na forumov. Dolgo vreme ja sledam ovaa statia i nemozam da se iznacudam... Zosto dozvoluvate da vi go perat mozokot so razni gluposti ? Duh ? Sigurna sum deka site vie tuka znaete deka site nie sme sostaveni od dva dela ( FIZICKO TELO - kletki, tkivo i organi , i ENERGETSKO TELO - telo na energija i komunikacija ) Vsusnost, toa sto se vi se 'pojavuva' vo oblik na senka ili duh e ENERGETSKOTO TELO.... I zosto voopsto skoro site postovi se baziraat na toa koga ste sami doma ? Se e do psihata na covekot... Nekoi od nas ne se voopsto svesni sto se moze taa da napravi :) I sakam isto taka da objasnam za paralizata vo sonot... Ne e nisto strasno ili rabota za da se kreva panika, toa e medicinska pojava.Paralizata e normalna pojava vo REM fazata od spienje za da se sprecat dvizena i od tuka povredi na teloto dodeka sonuvame.Nekogas se slucva mozokot da se razbudi od ovaa faza a togas teloto ostanuva kratko paralizirano. Se na se, ovaa faza se slucva kako nesolgasuvanje pomegu mozokot i motornite organi...

Ocekuvam da me sudite za ovaj post, no samo sakav da razjasnam nekoj raboti so gi razlistav niz statijata... Pozdrav i zapomnete SE E DO PSIHATA !!!!
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Pred se zdravo na site :) Samo sto se zaclenav na forumov. Dolgo vreme ja sledam ovaa statia i nemozam da se iznacudam... Zosto dozvoluvate da vi go perat mozokot so razni gluposti ? Duh ? Sigurna sum deka site vie tuka znaete deka site nie sme sostaveni od dva dela ( FIZICKO TELO - kletki, tkivo i organi , i ENERGETSKO TELO - telo na energija i komunikacija ) Vsusnost, toa sto se vi se 'pojavuva' vo oblik na senka ili duh e ENERGETSKOTO TELO.... I zosto voopsto skoro site postovi se baziraat na toa koga ste sami doma ? Se e do psihata na covekot... Nekoi od nas ne se voopsto svesni sto se moze taa da napravi :) I sakam isto taka da objasnam za paralizata vo sonot... Ne e nisto strasno ili rabota za da se kreva panika, toa e medicinska pojava.Paralizata e normalna pojava vo REM fazata od spienje za da se sprecat dvizena i od tuka povredi na teloto dodeka sonuvame.Nekogas se slucva mozokot da se razbudi od ovaa faza a togas teloto ostanuva kratko paralizirano. Se na se, ovaa faza se slucva kako nesolgasuvanje pomegu mozokot i motornite organi...

Ocekuvam da me sudite za ovaj post, no samo sakav da razjasnam nekoj raboti so gi razlistav niz statijata... Pozdrav i zapomnete SE E DO PSIHATA !!!!
Најпрво,здраво,добредојде на Кајгана,и имај убав престој:)
Не,нема да те судам,тоа е сепак твое мислење,ама што да кажеме ние кој имаме видено духови,не само јас и уште десетици членови?
А за парализата,знам сум ја осетил на своја кожа,не е пријатно ама не е ниту страшно :)
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
6
A dali si ti voopsto siguren vo samiot sebe deka toa ne se posledici od zamor? Ili ajde ke recime gledas duh na nekoj blizok tvoj ? Ne mislis deka e poradi toa sto pottajno razmisluvas ti na nego ? Okej e svakam jas kako sto postoi dobro postoi i zlo, no do tolku ? Jas licno ne vervam mnogu vo takvi raboti :) barem licno jas :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom