Фан Клуб: Барселона

P

pepito*

Гостин
Колку сме спокојни човече, видете ги другиве фан клубови :D, само ние и риваливе наши си ја имаме завршено работата.
ОТ
Натпреварот со Реал Сосиедад го играме во 18 00 часот во сабота, незгоден термин упм, се надевам ќе не даваат на Алфа
 
Член од
11 август 2011
Мислења
322
Поени од реакции
446
1.Pique
2.Alves
3.Mascherano
4.Villa
5.Keita

a najlosi transferi spored mene se

1.Keirrison
2.Chygrynskiy
3.Henrique
4.Hleb
5.Caseres

Se spasi Ibrahimovic zatoa go nema na listata za razlika od nego ima nekoi sto ne ni stapnale na Camp Nou a vredat po 15 milioni.Ibrahimovic sepak dade 22 gola vo site natprevaruvanja i toa e uspeh megjutoa sepak za mene e flop,zasto ja usporuvase igrata i na nikoj nacin ne se prilagodi na igrata na barca,a da uste nesto i kaj najde be da se pravi kurnaz na Pep tuka se zaeba,moze ke si poigrase uste nekoja sezona ama toa e...
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Според мене не можат да му се препишат сите трансфери на Пеп.

Кеирсон, Енрике се дело на Лапорта. Виља беше до некаде дело на Лапорта иако Пеп го сакаше.

Експериментите со Чигрински и Ибра може да му се препишат на Пеп и тоа се двете најголеми грешки на тимот после Савиола. Ама Пеп беше ептен тазе тренер и учеше со тие грешки.

Мислам дека годинешниве трансфери ќе бидат опасно добри. Пеп веќе има јасна идеја за тоа што сака од тимот и листата може да изгледа вака за некоја година:

1. Алвес - кога ќе се земе се во предвид не може да има подобар трансфер од ова. Комбинацијата со Чави и Меси е легендарна.
2. Цеск
3. Пике - Моментално е многу важен. Ама ќе стана многу поважен следните години. Ќе биде либерото во тимот кога ќе играме 3-4-3.
4. Санчез
5. Виља
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Кога е муабетот кај трансферите не знам како може алвеш да не е на прво место,или ибра да го ставате на листата на промашени трансфери.
најдобри:
1.Алвеш
2.Пике
3.Маскерано
4.Кеита
5. Ибрахимович
6.Виља

5 и 6 е затоа што играч како Виља во ваква Барселона требаше многу повеќе голови да даде,на Виља не му требаше да се запознава со чави,меси и иниеста,ниту пак дојде од норвешка лига па да се адаптира на новите услови во примера.

А и кога ќе земеш вкупен учинок Ибра повеќе направи од Виља.
Ибра:
2065 одиграни минути во примера
16 голови
9 асистенции
761 минути во ЛШ
4 гола

Виља:
2767 одиграни минути
18 голови
5 асистенции
945 минути во ЛШ
4 гола

Ибра само не го оправдувам затоа што е класична будала,и го боли к*р за се.
Иначе ако споредуваме прва сезона на ибра,и прва на виља земајќи ги во предвид сите околности
Ибра >>> Виља.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
^ Само не заборавај дека Виља каде каде повеќе отвара простор за другите со неговите движења од Ибра и колку повеќе покрива назад.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.448
Поени од реакции
22.123
^ ^ Статистички се е точно, ама знаеш како велат. Постојат 3 вида на лаги: намерна, ненамерна и статистика.
Гледај како само Виља играше на лево крило, секогаш течно одеа акциите преку него, отвараше простор за соиграчите, даваше добри топки.
Ибра точно дека е индивидуално одличен играч, ама во нападот ја кочеше играта, не се вклопи во системот, не ги оправда очекувањата и најважно, во полуфиналето против Интер, кога многу очекувавме од него, Ибра беше флоп.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Џек Вилшир на Твитер:
@cesc4official thank you mate keep up the good work at Barca mate you are on fire! I am watching every game and still learning of you!

Moжеби и овој за некоја година ќе го донесеме :P
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Боби: Не го негирам јас тоа,виља отвора простор и се останато,не му е тоа ништо ново.
Само велам кога ќе се земат во обзир сите околности виља е во голема предност а покажа помалку отколку што требаше да покаже.

ЧЕ: не можеш од два метра чоек да чекаш да ти игра лево крило и да ти отвара простор.
тоа ти е исто,на пример сеа јас да почнам да го критикувам виља за неговата игра со глава,и ако не даде 10 гола со глава сезонава да плукам по него.

иначе виља по 3 месеци лани гол не даваше па никој не го прогласи за флоп.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.448
Поени од реакции
22.123
Џек Вилшир на Скајп:
@cesc4official thank you mate keep up the good work at Barca mate you are on fire! I am watching every game and still learning of you!

Moжеби и овој за некоја година ќе го донесеме :P
На Скајп?!?! :icon_lol:
--- надополнето: Aug 31, 2011 10:30 PM ---
ЧЕ: не можеш од два метра чоек да чекаш да ти игра лево крило и да ти отвара простор.
тоа ти е исто,на пример сеа јас да почнам да го критикувам виља за неговата игра со глава,и ако не даде 10 гола со глава сезонава да плукам по него.

иначе виља по 3 месеци лани гол не даваше па никој не го прогласи за флоп.
ОК е се тоа. Ајде, нема смисла да се зборува веќе за тоа, се било и поминало. Ибрахимович е сега играч на Милан, ние го имаме Виља, јас сум пресреќен со моменталниот состав.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
На Скајп?!?! :icon_lol:

ОК е се тоа. Ајде, нема смисла да се зборува веќе за тоа, се било и поминало. Ибрахимович е сега играч на Милан, ние го имаме Виља, јас сум пресреќен со моменталниот состав.
Не бе грешка си видел :LOL:

Едитирав! ;)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.448
Поени од реакции
22.123
Сите оние кои се регистрирани на Замунда(сигурно го има и на други места), им препорачувам обавезно да си го симнат Barcelona 50 Greatest Goals Champions League. Така нешто мислам дека беше. Се работи од компилација од 50те најдобри голови постигнати за Барса во Лигата на шампионите, значи од 1992 па се до 2011.
Не знам како да ви го опишам видеото, освен со :drk::cuc:(y)
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Сите оние кои се регистрирани на Замунда(сигурно го има и на други места), им препорачувам обавезно да си го симнат Barcelona 50 Greatest Goals Champions League. Така нешто мислам дека беше. Се работи од компилација од 50те најдобри голови постигнати за Барса во Лигата на шампионите, значи од 1992 па се до 2011.
Не знам како да ви го опишам видеото, освен со :drk::cuc:(y)
ima link?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Сите оние кои се регистрирани на Замунда(сигурно го има и на други места), им препорачувам обавезно да си го симнат Barcelona 50 Greatest Goals Champions League. Така нешто мислам дека беше. Се работи од компилација од 50те најдобри голови постигнати за Барса во Лигата на шампионите, значи од 1992 па се до 2011.
Не знам како да ви го опишам видеото, освен со :drk::cuc:(y)
Е јас што не сум регистриран што ќе правиме :(??

Колку е долго видеото?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.448
Поени од реакции
22.123
Е јас што не сум регистриран што ќе правиме :(??

Колку е долго видеото?
Линкот е http://www.zamunda.net/details.php?id=276801&hit=1, ама мора да бидеш најавен за да го видиш.

Регистрирај се и ќе си го симнеш видеото. ;)
Иначе, видеото е долго нешто над 43 минути.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom