Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Околу 24ч преостануваат ко така, ќе видиме дали ќе се радуваме или не.. Јас еве оптимиста сум!
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Абе Нино кого сакаш да убедиш бе брат,мене себе,интерашите што го читаат фан клубов ? Сите потајно се надевавме на мистер икс јак играч скап играч како сакаш наречи го,они не успеаa да го донесат класа играчот што го ветија Летово-ФАКТ.

Попросто и пократко од ова незнам да ти пишам.
Проблемот е кој како го сфаќа ова твое “класа“..Јас сум задоволен и ако Аквилани е тој Мистер Х..
А ова “Мистер Х“ да бидеме реални појше го создадоа и напумпаа медиумите отколку Галијани и Алегри! Повеќето од нас веруваа во него само затоа што силно сакаа да веруваат!
Задоволен сум со Аквилани!Имаме посилен и поконкурентен тим од минатата сезона..Тоа може да биде само добро.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
There is a meeting on-going between Milan Vice President and CEO Adriano Galliani and Juventus Chief Giuseppe Marotta.

јбг, Амаури Мистер Х.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Ај што не зедовме некој играч, ама сите таленти ги изнададовме по шљ клубови (меркел,страсер,палоски,оду...)
Исега тој "најјак стратег" Галијани незнае кај му е газот... 30ти е, уште само 24 часа до крај, а тој нема појма што треба да земе, па читам тука Тисоне го бараме, БРУКИ ЕЈ... цело лето мистер Х, и на крај Аквилани? ма дај молим те, bullshit
Ни треба АМ, овие бараат деструктивец, а имаме милион такви - Амброзини,гатузо,Ван Бомел...
Многу ја потценувате целата трансфер политика на Милан воедно и фудбалерите кои се земаат, што го напраи бе брат ти Аквилани, како некој 3то класен играч да земавме што играл за Салернитана, Фросиноне.. а не Рома, Јуве и Ливерпул, ама муабетот е зошто не чини, дека земавме играч за 6 милиони, а не земавме играч од 40+ милиони како Пасторе или некој трет.. Епа не функционира така политиката на овој клуб, не се фрлаат за џабе милиони кога може да бидат договорени за помалце.

Ibrahimovic 66 милиони го купи Барса од Интер => во Милан дојде за 24 мил.
Robinho-43 милиони плати Манчестер С. на Реал => во Милан дојде за 18 мил.
Aquilani-24 милиони плати Ливерпул на Рома => во Милан дојде за 6 мил.
Вкупно=133..................................................................................Вкупно=48

Гледаш кај е разликата? Милионските суми за играчите кои играат на пазарот не се никаква гаранција за тоа дека тие се тие правите, или па дека тие се тие најдобрите или па дека ќе се снајдат во клубот во кој ќе заминат. Галијани и Берлускнои се доволно стари и искусни да знаат која е правата политика за клубот и не се случајни успесите кои ги имаме откако тие го превземаа клубот. Значи знаат што праат не се од вчера, don't worry

 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Фараонот ќе ви иде на позајмица у Џенова.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Фараонот ќе ви иде на позајмица у Џенова.
Само ако Палацио иде во интер(што е веројатно)има можност фараонот да отиде во џенова линк (неофициално е не се секирајте премногу).
marchsio, loan deal + right to buy :rolleyes:

:icon_lol:
Е за ова линк ќе треба зашто би било интересно :sneaky:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Eве за Фараонот.
Сепак не е ништо официјално.

Никац_Аеродром бил побрз од мене :)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Eве за Фараонот.
Сепак не е ништо официјално.

Никац_Аеродром бил побрз од мене :)
Ко муња сум :)
Иначе овој нашиов нереализиран трансфер за педро леон изгледа ќе остане нереализиран и ова лето.По се изгледа се враќа во Гетафе.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ко муња сум :)
Иначе овој нашиов нереализиран трансфер за педро леон изгледа ќе остане нереализиран и ова лето.По се изгледа се враќа во Гетафе.
Брат, побрз си и од молњата :) (ако муња значи молња xD )
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Кооолку само сите го посакувавте (посакувавме) и се палевте на тој Х-от, за малце и темава ќе ја потрошевме, ама сеа одкога ви стана јасно што и како се дешава со трансфер политикава на клубов, одма свиткавте кичма и све сте биле добри души и сите сте најголеми фанови на клубов заедно под рака со Б&Г. А од кај вие заклучивте дека ние што си плачеме по нови играчи го сакаме помалку клубов од вас????? Што испадна со муабетите на Галијани кој му ги пушташе на Ибра дека имале ооооогромен проект со што од сезонава 2011/2012 ќе атакуваат и на ЛШ? Тим, колектив за ЛШ се гради со 15милиони евра? Станавме втора постава на Ливерпул и Рома бре СРАМОТА!
*немам ништо против трансферот на Аквилани, али ако тој ве исполнува и ви е Х тогаш немој да кенкате по фан клубов и да се плачете како Чезена, Новара, Аталанта... паркирале автобус. ЕПА АЈ БЕЗ ГОЛМАН НЕКА ИГРААТ!
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
За да имаш тим за ЛШ треба да купиш 3-4 од по 35 милиони..Тоа е условот а?
Од толку што сте бесни со тоа што не сме потрошиле 70 милиони летово не направивте втор тим на Ливерпул и Рома.Свашта!
Најголем дел од вас тука имате Барселона комплекс!Сакате да сме како Барселона и само според неа споредувате дали сме спремни да атакуваме на ЛШ.Бидите реални,оладете ги главите малце и ќе се сетите дека за ЛШ не е секогаш составот пресуден.Милиони примери има за тоа!
Пријателе Сунѓер Боб..Да се осеќаше Ибрахимовиќ повреден и измамен од страна на Галијани немаше да изјавува дека сака во Милан да ја заврши кариерата,дека тука се чувствувал голем,битен и слично..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom