Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.448
Поени од реакции
47.274
Галијани со изјава пред 10 минути дека трансфер маркетот е затворен.На миланњус истото го пишува.Такада тешко може да очекуваме нов играч.
поточно рекол дека “Милан нема да купува’’. Ова може да се сфати дека сепак некоја позајмица е варијанта, како на пример Ласана или нешто слично такво, што би можело да закрпи за Фламини.

Тој Мистер Икс нема да го дочекаме ова лето. Мислам дека тоа беше Хамшик, а шансата се пропушти кога ја спукаа со Де Лаурентис откако пробаа прљаво да го земат со Раиола и го заинатија дополнително.

Тој дил со Џенова за јануари што се спомна вчера по се изгледа е Констант, а и за Гансо може да се загриза кога ќе заврши тоа суперкупот.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ваљда некогаш сите ќе го научат Галијани..Ваљда! :) Не е луд да изјави дека купува,а редовно ги чека последните денови од трансфер роковите.Едноставно стратегијата не му е таква.
И нека ви биде јасно..Мистер Х пропадна!Барем за сезонава..Моментално бараме замена за Фламини..Само тоа.А јас ич не сум сигурен дека Тисоне е послаб од Фламини!Кој ја гледал Сампдорија барем два пати во животот последниве 2 години ќе знае што зборам.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
P

PewDiePie

Гостин
И нека ви биде јасно..Мистер Х пропадна!ј
Сереш !?!? :eek:

:icon_lol:

Зошто бе брат,нели викаше дека ќе дојде мистерот во километарски постови и убедувања дека овој е добар или оној е добар,и дека некои не го научиле Галијани. Што има да се научи ? Цело Лето сереше(да сереше итоа повеќе од што треба,Алегри дури и пропорции даваше)дека ќе донесат некој Мистер ИКС фамозен,ѕвер што ти ја знам каков,Алегри дури се дрзна и изјави да дава дека ќе бил на ниво на Кака,хах. 100 изјави дека ќе дошол на последен ден од трасфер рок,епа еве дојде и тој ден а они благе везе немаат кој да земат.

А Тисоне не е добар брат,најдобар е,кога само би играл за Милан,ех. :rolleyes:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Ај што не зедовме некој играч, ама сите таленти ги изнададовме по шљ клубови (меркел,страсер,палоски,оду...)
И сега тој "најјак стратег" Галијани незнае кај му е газот... 30ти е, уште само 24 часа до крај, а тој нема појма што треба да земе, па читам тука Тисоне го бараме, БРУКИ ЕЈ... цело лето мистер Х, и на крај Аквилани? ма дај молим те, bullshit
Ни треба АМ, овие бараат деструктивец, а имаме милион такви - Амброзини,гатузо,Ван Бомел...
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Дечки турете му к.р на овој трансфер период...ете ни го Аквилани и тоа е тоа...до утре вечер нема да има ништо ама осеќам се спрема нешто големо за у Јануари...Merry Christmas! :D
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Не се надевајте на ништо повеќе,Берлускони полека дига раце од клубот...т.е сака само да профитира од него,со овој тим и со овој среден ред треба да бидеме среќни и ако стигнеме до четвртфинале на ЛШ.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Сереш !?!? :eek:

:icon_lol:

Зошто бе брат,нели викаше дека ќе дојде мистерот во километарски постови и убедувања дека овој е добар или оној е добар,и дека некои не го научиле Галијани. Што има да се научи ? Цело Лето сереше(да сереше итоа повеќе од што треба,Алегри дури и пропорции даваше)дека ќе донесат некој Мистер ИКС фамозен,ѕвер што ти ја знам каков,Алегри дури се дрзна и изјави да дава дека ќе бил на ниво на Кака,хах. 100 изјави дека ќе дошол на последен ден од трасфер рок,епа еве дојде и тој ден а они благе везе немаат кој да земат.

А Тисоне не е добар брат,најдобар е,кога само би играл за Милан,ех. :rolleyes:
Абе пријателе..Не знам каков Мистер Х ти си очекувал,ама јас сигурно не очекував играч од 30 - 40 милиони,посебно не после казната за Берлускони!Играч со кој ти би бил задоволен(претпоставувам дека тоа е некој као Хамшик,Фабрегас,Модрич,Швајнштајгер и слични) свесен си ваљда дека не може да се земе со формула и тактика која Милан ја користи последниве години.На ваквите као тебе очигледно лошо влијаат политиките на Манчестер Сити,Реал,Барселона,Челзи и нивното трошење по 40 милиони за играч!Сонуваш Милан да купи некој таков а?Сонуваш Милан да може да следи клаузули и да плаќа за Коентрао по 40 милиони.Сонуваш да можеме да зееме кого ќе ни перне и уопште да не ни е гајле колку пари ќе побараат за него! Епа биди сигурен дека нема тоа да го видиш во скоро време!

Ти пријателе се однесуваш како Милан како да го следиш само последниве неколку години.Треба да сфатиш дека воглавно(ќе повторам,воглавно) Милан произведува играчи,некогаш собира по некој отпадок па им се посреќува,ама ретко ќе купи играч кој више е ѕвезда и да плати за него голема цифра!Тој Кака кој го спомнуваш бил земен за 8 милиони и сигурно и тогаш имало незадоволни кои барале некој плус,некое име..Најчесто играчите кои значеле за Милан,врвот го доживеале кај нас,ако ме разбираш што мислам со ова..Епа пријателе ако Милан трошеше големи пари по играчи ти ќе го немаше тоа задоволство да се фалиш дека „твојот“ Галијани ги направил будали другите и редовно им подметнува или ги ограбува..

Јас те сфаќам тебе..Ти си од тие кои кога нешто не им чини,кога им е криво зошто еден Манчестер Сити да може да плати 40 милиони,ние да не можеме,кога гледа како сите поголеми клубови фрлаат големи пари,а твојот Милан не го прави тоа веднаш плукаш по Галијани и Берлускони!После некое време кога се случуваат работи кои те радуваат-тогаш Галијани и Берлускони се најдобрите!
Јас за разлика од тебе во секој момент стојам зад тоа дека Галијани и Берлускони се најдобрите!Тие направија јас толку да го сакам Милан!А биди сигурен дека Галијани знае 100 пати појше од тебе што е за доброто на Милан и сигурно исто толку појше од тебе му значи Милан!Штом тој одлучи нешто значи тоа е за доброто за Милан 100 пати појше од некое твое лаичко размислување!

Милан,пријателе,стана и се одржува како голем тим со многу помалку трошење од другите големи и вана би големи клубови!Тоа е и нашата предност,нашата одлика и она на кое ни се восхитуваат.
 
P

PewDiePie

Гостин
хахааха а тебе не ти е криво што Милан не "фрла" пари? Неста-30 мил ама 10 години раат сме,Шева 20 мил во тоа време ко сега 50,најдобар напаѓач на Милан воопшто бар за мене,Руи Коста 35 мил......а знаеш овие кога играа во Милан,кога Милан беше денешна Барса. Ама тогаш Берлу не жалеше пари,кога рече ќе гради тим за Европа даде пари и изгради,исто рече и сега Летово ќе сме изграделе тим за Л.Ш.

Добро,ако тој тим почнува да си го вика Манчестер Сити,или Барселона Берлу ок,ама ова не е тим за Л.Ш.
Ко прво види во кој контекст е спомнат Кака па после почни да ми ги раскажуваш жалопојките како Милан правеле играчи,бла бла правеле ама у купувале.

И незнам што ТИ си очекувал бе пријателе ама ако за тебе играчи како Аквилани,Тисоне,Мороне,Кретоне значат добар трасфер период за мене а бога ми и за секој нормален фан откако ќе му ветат мистери,иксови,курови,палови и тим за л.ш. не значат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.981
Поени од реакции
14.080
Сереш !?!? :eek:

:icon_lol:

Зошто бе брат,нели викаше дека ќе дојде мистерот во километарски постови и убедувања дека овој е добар или оној е добар,и дека некои не го научиле Галијани. Што има да се научи ? Цело Лето сереше(да сереше итоа повеќе од што треба,Алегри дури и пропорции даваше)дека ќе донесат некој Мистер ИКС фамозен,ѕвер што ти ја знам каков,Алегри дури се дрзна и изјави да дава дека ќе бил на ниво на Кака,хах. 100 изјави дека ќе дошол на последен ден од трасфер рок,епа еве дојде и тој ден а они благе везе немаат кој да земат.

А Тисоне не е добар брат,најдобар е,кога само би играл за Милан,ех. :rolleyes:
Јас мислев дека постојано мрчиш од досада, па да ти биде позабавно, сега гледам дека озбилен си бил. Па со кој памет бе си ги земал озбилно пропорциите што ги даваше Алегри? Тргнаа по јак играч, но пазарот беше таков и не можеше ништо да се земе. Ај објасни како можеше да се земе Хамшик од Лаурентис? Ако ти текнува на почетокот на летото и Хамшик даваше изјави дека сака да игра за Милан, дека го надраснал Наполи и е спремен за нов чекор, сигурно имаше некои контакти, но ако газдата не го дава како да се земе? Фабрегас беше опција само за миланњус, полесно ќе беше Меси од Барса да го донесеме, оттколку него во Милан. Овие играчи ни со пари не можевме да ги привлечеме. Можеби да фрливме пари за Пасторе ќе го земевме, но за кои пари? Требаше да дадеме повеќе од ПСЖ, а тој играч толку не вреди. Гледај Челзи колку се мачи да го земе Модриќ од Тотенхем, а се стигна до сума од 40 милиони фунти.

Единствена грешка им беше што не тргнаа озбилно по Нури Сахин, ем малку пари фрли Реал за него, а за сега уште и на клупа го држат, кај нас дечкото ќе си играше прва постава.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
хахааха а тебе не ти е криво што Милан не "фрла" пари? Неста-30 мил ама 10 години раат сме,Шева 20 мил во тоа време ко сега 50,најдобар напаѓач на Милан воопшто бар за мене,Руи Коста 35 мил......а знаеш овие кога играа во Милан,кога Милан беше денешна Барса. Ама тогаш Берлу не жалеше пари,кога рече ќе гради тим за Европа даде пари и изгради,исто рече и сега Летово ќе сме изграделе тим за Л.Ш.

Добро,ако тој тим почнува да си го вика Манчестер Сити,или Барселона Берлу ок,ама ова не е тим за Л.Ш.
Ко прво види во кој контекст е спомнат Кака па после почни да ми ги раскажуваш жалопојките како Милан правеле играчи,бла бла правеле ама у купувале.

И незнам што ТИ си очекувал бе пријателе ама ако за тебе играчи како Аквилани,Тисоне,Мороне,Кретоне значат добар трасфер период за мене а бога ми и за секој нормален фан откако ќе му ветат мистери,иксови,курови,палови и тим за л.ш. не значат.
Ги спомна овие што се купени,ама знам дека можат да ти текнат уште толку кои значеле исто или појше за Милан,а се земени за помали пари! И немој молим те со макроекономски анализи тогашни 20 како тогашни 50 милиони..:pos: Милан има големи пари даено за Руи Коста,Инзаги и Неста во поново време..
А по примерот на Шевченко можеш да видиш дека Милан кога има шанса за таков трансфер и кога имаат можда појше пари се случуваат Пато,Робињо,Ибра..
И не мене не и е криво што Милан не фрла пари!Можеш да се смееш,будала да ме правиш,ама ќе дојде некој период кога ќе има финансиски фер-плеј или нешто слично,па тогаш ќе се види чија политика е правилна.
Другарче сигурно немаш нешто позитивно кажано и за трансферот на Боатенг лани така? Ти беше малку..Анонимус!Пропалица која само се расправаше по терени и беше казнуван..А сега Боатенг го гледаш како едно од најголемите изненадувања лани.Исто,можам да се кладам дека го немаш изгледано Аквилани на една утакмица.Ти си попаметен и од Прандели и од Галијани и од Алегри.Ќе уживам кога ќе читам твои постови во кои ќе пишуваш како Галијани е цар што го зел Аквилани за толку мали пари.

И ветија Мистер Х..Значи ти ветија непознат играч.Финта за трансфер маркетот.Не ти ветија играч од 40 милиони.Ако ти погрешно си го протолкувал тоа е твој проблем.
Со оглед на играчите кои можеа да се земат и кои беа во оптек и со оглед на конкуренцијата јас сум задоволен со Аквилани.Пак можеш да ме правиш будала,ама навикнат сум на такви реакции од песимисти тука на фан клубов кои мислат дека се попаметни од цела управа на Милан и дека појше го сакаат клубот од нив.
На крајот на краиштата секогаш имаш и друга опција.Ако не ти се допаѓа нешто во врска со клубот имаш милиони други.Можеш да навиваш за Манчестер Сити-ќе гледаш трансфери од 50 милиони како пропаѓаат.
За мене,одлуките на Галијани и Берлускони секогаш ќе бидат исправни(иако некогаш не ми одговараат и се лутам на нив),барем знам дека тие работат за доброто на мојот омилен клуб и со таквите одлуки ми овозможуваат да се радувам на успесите и да бидам горд што сум фан на Милан.
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе Нино кого сакаш да убедиш бе брат,мене себе,интерашите што го читаат фан клубов ? Сите потајно се надевавме на мистер икс јак играч скап играч како сакаш наречи го,они не успеаa да го донесат класа играчот што го ветија Летово-ФАКТ.

Попросто и пократко од ова незнам да ти пишам.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
И да не дојде никој играч овој преоден рок пак сме главни фаворити за скудето и срамота ќе биде ако не го освоиме.

За ЛШ групата ја поминуваме секако, Гансо изгледа ќе биде прво засилување в зима а ако стварно планираат атак на ЛШ ќе земат уште некој играч, мада мислам дека Диара може да го соберат 5 до 12 али како шо пишав и без него сме главни фаворити за скудето, ич не се секирам за Италија.:D

ПС со Лацио е преместена за в петок на 09.09 - да одмореле за со Барса.:icon_lol:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Немало Мистер Х....Грешка сме разбрале ! МАГИСТЕР Х БИЛО ! Ова некој дикретор ќе го ставаат :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom