Фан Клуб: Пелистер

Z

ziko bt

Гостин
Стара приказна,се заканваја дека нема да одат Кавадарци ама сепак ке се патува,и изгледа како шо ми рекоја со Круме е се расчистено и му биле земени печатите да не должам најавено е разврската да се случи следната недела и да му се остај клубот на градот..
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.188
Поени од реакции
8.523
daj be ednas neka se sredat rabotite vo Pelister, jas licno ne sum bitolcanec nitu navivac na Pelister ali zalno e da proaga eden klub kako Pelister a pred sve edna golema sramota za Bitola.
 

RBA

Член од
6 ноември 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
А јде браќа Кавадарци спремаме фешта заедно сме посилни.Нека победи фудбалот поздрав до ЧКЕМБАРИ-БИТОЛА:vozbud:.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Стара приказна,се заканваја дека нема да одат Кавадарци ама сепак ке се патува,и изгледа како шо ми рекоја со Круме е се расчистено и му биле земени печатите да не должам најавено е разврската да се случи следната недела и да му се остај клубот на градот..
По се изгледа круме оди во историја и клубот ќе се даде на било кој да го земи деновиве ќе има собрание и ќе бидат поканети кој сака нека го земе и во случај никој да не го зема односно градот 100% сум сигурне дека нема да го земат оти двојче е буљаш ќе мора ние да го земиме клубот и да тераме до крај на сезоната
За денешната утакмица нај убаво да си ги дадеме 3 за 3 ако можат да се договар ако ен одиме на победа и го задржуваме првото место :cool:
 
Z

ziko bt

Гостин
По се изгледа круме оди во историја и клубот ќе се даде на било кој да го земи деновиве ќе има собрание и ќе бидат поканети кој сака нека го земе и во случај никој да не го зема односно градот 100% сум сигурне дека нема да го земат оти двојче е буљаш ќе мора ние да го земиме клубот и да тераме до крај на сезоната
За денешната утакмица нај убаво да си ги дадеме 3 за 3 ако можат да се договар ако ен одиме на победа и го задржуваме првото место :cool:
Да да тој е муабето шо се врти,сеа си останва да почекаме уште некој ден да видиме кој ке се нафати да го земи клубо ако нема некој приватник да го земи печатите на Двојче па после ке видиме дали му е свеедно да го пропадни клубот.Иначе за денешнава утакмица секаков исход е можен,квалитативно не се пред нас ама ако се силни ко лани финансиски има шанси и да ја купат утакмицава за ситни пари.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Тиквеш-Пелистер 1-0...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680



Инаку кажете како изиграа нашите наводно цел прв тим не отишле за кавадарци и сме играле со децата само , но како и да е сега кога печатите се во нас се надевам дека ќе се најде спонзор и ќе го прекинеме бојкотот
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.865

Инаку кажете како изиграа нашите наводно цел прв тим не отишле за кавадарци и сме играле со децата само , но како и да е сега кога печатите се во нас се надевам дека ќе се најде спонзор и ќе го прекинеме бојкотот
Odlicno e ova , bravo Lozari
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Горан шо бидна со Круме?
Глеам викаш печатите се во нас(Чкембари)...па изгледа конечно ги запали патиките златаро...:cuc:...
Дајте нешто поопширно кажете шо се случва во клубот....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
IDIT

Z.M. Пред малку на спорт рапорт кажа дека по последните случувања во фк Пелистер и неизвесноста за продолжетокот на сезоната утре во 18 часот е закажана прес коференција за прв пат после две три години и тоа зоки кажа дека на истата ќе учестувавале управата , играчите и навивачите(на кој навивачи мисли.. ? стварно не знам)
За дополнителни информации покасно или утре ...
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Дај боже да тргни на поарноо ( мислам дека од ова не можи да биди полошо ) .. Наредна сезона да се видиме онаму каде што ни е местото !
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
IDIT

Z.M. Пред малку на спорт рапорт кажа дека по последните случувања во фк Пелистер и неизвесноста за продолжетокот на сезоната утре во 18 часот е закажана прес коференција за прв пат после две три години и тоа зоки кажа дека на истата ќе учестувавале управата , играчите и навивачите(на кој навивачи мисли.. ? стварно не знам)
За дополнителни информации покасно или утре ...
Од утре и официјално клубот го преземаат навивачите заедно со играчите од старата управа нема да има никој готово е со круме за век и векова !
На пресот ќе бидат соопштени следните чекори за барање на спонзор(градот или некој друг) итн...
 
Член од
2 мај 2011
Мислења
245
Поени од реакции
55

Инаку кажете како изиграа нашите наводно цел прв тим не отишле за кавадарци и сме играле со децата само , но како и да е сега кога печатите се во нас се надевам дека ќе се најде спонзор и ќе го прекинеме бојкотот
Играа скоро сите освен Чотка незнам од кој причини.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478

Kajgana Shop

На врв Bottom