Купувам - продавам

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Мислам дека е 2000е НО ако некој е стварно заинтересиран ќе добие број и може да си се договара што и како и колку
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
стварно ме нервира кога треба да чекам со саати и денови за да дознаам една мочана цена... едно мочано бројче од 3-4 цифри...
малце офф али сепак тука негде е муабетот (полу офф ќе да е), еднаш се јавувам за кола (пред години) и одеше вака нешто муабетот

ЈАС Добар ден се јавувам во врска со колата што ја продавате, ме интересира цената
ТОЈ Ела да ја видиш колата па ќе праиме муабет за цена
ЈАС Секако дека ќе сакам да ја видам али ме интересира ориентационо цена која му бараш
ТОЈ Колата е супер, ела види ја пробај ја па ќе зборниме за цена
ЈАС А бе чоек тоа може да е најубавата и најсочуваната кола од сите најубај и најсочувани коли во цел свет, но сепак кажи ми колку пари му бараш
ТОЈ Ако сакаш јас ќе дојдам со колата кај тебе да ја видиш...
ЈАС Види почнуваш да ме нервираш зато пополека ќе ти објаснам, јас си имам одредена сума пари за кола, ако барш повеќе од тоа џаба и да ја гледам и да ја пробам и да му се дивам и да прам муабет за неа... затоа жити децата, те преколнувам, жити најмилото, жити Исус спасителот кој умре на крстот за сите нас, кажи ми колку отприлика бараш за колата
ТОЈ А колку пари имаш ти?

ќе ги скокнам последните 3-4 минути од разговорот оти е непријатен на верска, фамилијарна, политичка и сексуална база
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
пак во полето за цена стои ПО ДОГОВОР!!!!!!!!!!!!!!!!!

аман бе... стварно аман... зашто пишувате по договор за цената, кога сигурно имате некоја цена што во глава ви се врти... стварно сакам да си купам една двотактна машинка од 50 цц зашто имам бајаги тежина, ама чисто од каприц не те прашувам и не сум заинтересиран више... заборавете го тоа по договор... што ви значи тоа по договор? кажи ти цена своја, па макар и повисока за да знам дали имам место да размислувам и да се пазарам... тиа што ги тураат цените скоро секогаш се за накој процент поголем од она што го замислиле во глава... или направи како што јас правам, напиши цена и одоздола напиши дека ЦЕНАТА Е ФИКСНА без пазарење... на кој му се свиѓа арно, на кој не му се свиѓа пак арно... а вака губиш потенцијални муштерии, еве како мене на пример...
--- надополнето: Aug 24, 2011 12:42 PM ---
Многу се нервирам кога треба 4 чекори да поминам да дознам цена на кола. Аман не е државна тајна!...
еве ти уште еден истомисленик како мене.... ова ти е само чисто како совет, немој да сватиш дека те напаѓам, омаловажувам или слично... обичен совет...
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
пак во полето за цена стои ПО ДОГОВОР!!!!!!!!!!!!!!!!!

аман бе... стварно аман... зашто пишувате по договор за цената, кога сигурно имате некоја цена што во глава ви се врти... стварно сакам да си купам една двотактна машинка од 50 цц зашто имам бајаги тежина, ама чисто од каприц не те прашувам и не сум заинтересиран више... заборавете го тоа по договор... што ви значи тоа по договор? кажи ти цена своја, па макар и повисока за да знам дали имам место да размислувам и да се пазарам... тиа што ги тураат цените скоро секогаш се за накој процент поголем од она што го замислиле во глава... или направи како што јас правам, напиши цена и одоздола напиши дека ЦЕНАТА Е ФИКСНА без пазарење... на кој му се свиѓа арно, на кој не му се свиѓа пак арно... а вака губиш потенцијални муштерии, еве како мене на пример...
--- надополнето: Aug 24, 2011 12:42 PM ---

еве ти уште еден истомисленик како мене.... ова ти е само чисто како совет, немој да сватиш дека те напаѓам, омаловажувам или слично... обичен совет...
пријателе ако стои по договор, значи дека цена што си ја имам замислено не постои, тоа значи колку ќе понудиш ти, дали јас ќе прифатам и слично, ако ти незнаеш ни колку да понудиш тоа е друго.. не ти требало волку објаснување ;)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
пријателе ако стои по договор, значи дека цена што си ја имам замислено не постои, тоа значи колку ќе понудиш ти, дали јас ќе прифатам и слично, ако ти незнаеш ни колку да понудиш тоа е друго.. не ти требало волку објаснување ;)
Јас еве 100 ден. ти нудам, ќе прифатиш? Нормално дека не, што значи сепак си имаш некоја цифра замислено
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
пријателе ако стои по договор, значи дека цена што си ја имам замислено не постои, тоа значи колку ќе понудиш ти, дали јас ќе прифатам и слично, ако ти незнаеш ни колку да понудиш тоа е друго.. не ти требало волку објаснување ;)
друже иван од велес.... дали ти мислиш дека ке се испотепаат да ти го купат моторот, па сега ке чекаш, кој поубава цена ке даде? мислам дека го тапаниш безпотребно... кажи цена...
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
лее безпотребно јас.. ај нема веза, почетна цена 1450
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
лани летото 19 август ми ја украдоа.. и од полиција ми ја најдоа на 4-5 септември се исто во машина само префарбана црвена :)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
продавам Fiat Tempra 1998год. 1.6 бензин со атестиран плин.
СЛИКИ
цена 1900евра има место за договор
број за контакт 070237182 Горан

* на сликите се гледа дека е миена, но бојата свети фарбана е лани бидејки лакот беше оштетен од сонце и никаде нема корозија ниту пак била удрена и сл. купена е во Македонија ние ја зедовме од втор газда
 

Kajgana Shop

На врв Bottom