Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.272
Поени од реакции
16.744
1) Нема да те прашам, затоа што знам кој има подобар среден ред.
2) Милан има подобар среден ред
3) Што ќе кажеш за првите 2?
4) Прочитај го третото.
5) Глупо изгледа кога свршувате на победа во сезона во која сте завршиле 7-ми.
1) Не ни мораш јас само кажвав мое мислење
2) Во 2005 можеби сега тешко
3) Ете прочитај ги погоре двете ке видиш
4) Прочитај средниот ред на двата клуба
5) Ние свршуваме на жени и со жени не на една - две пропаднати сеозни... кој се смеј последен најслатко се смеј =) ....

Црвениот и плавиот дел докажват дека ова не е дебата туку удирање со глава во зид ...сепак пак ке речам со среќа ....
--- надополнето: Aug 27, 2011 4:31 PM ---
Абе вој Аквилани како што го гледав неколку пати у Јуве,
ми изгледа за тип на играч што или сите ќе го пцуеме
или ќе биде најдобар од сите на некоја си рандом утакмица.

За него средина нема, или ретко кога има.. таков профил на играч ми е мене.
Во Милан ќе видиме како ќе се снајде:cool:
фала богу некој да свати шо реков и дека не беше провокација или вреѓање ....Немаше Ливерпул да го купи 22 мил и да го дај за 6 ...ама со среќа нека му е ....

поз
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.981
Поени од реакции
14.080
Ние имаме друг проблем не е работата за просечни или не ..ние поради бековите крваревме голови ко ненорално ...па деми и вас ве победивме на сан сиро без Buffon,Chiellini,Krasic,PDC,Martinez( се се рачуна)...сепак ова не е дебата кој има каков ред итн ова беше само совет за Аквилани сеа дали вие го свативте како тролање или нз провоцирање ваша работа не се мешам али не беше така мислено ...не е потребно секогаш да се провоцира кога некој дава совет без разлика дали навивч на Јуве , Милан,Интер ... Ако ме пршаш ова година јуве има подобар среден ред од вас бар така мислам ...али за нападот сте зверови и назад ...

сепак со среќа .. тое то

позз
Вие не не тепвате затоа што ја освоивте средината, туку со два противнапада ни дадовте голови. Милан ја контролираше средината на тој натпрвар.

За ова сезона ќе видиме, да не правиме муабети како фановите на Интер. Тие се махери за такви муабети... Првин не убедуваа дека се во предност заоа што го имаат Бенитез, а ние Алегри, па дека ќе не стигнат после зимската пауза, па дека ќе не победат на дерби предводени од Лео и тн. Ќе почекаме уште некоја недела па ќе видиме како ќе се одвиваат работите. Годините не ги земај како најголема мерка, минатата сезона на неколку натпревари Сидорф одигра врвно (пр. против Интер), сега се повеќе играчи во средина, па нема да игра толку често и ќе може на натпреварите на кои ќе настапи да дава максимум.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.272
Поени од реакции
16.744
Вие не не тепвате затоа што ја освоивте средината, туку со два противнапада ни дадовте голови. Милан ја контролираше средината на тој натпрвар.

За ова сезона ќе видиме, да не правиме муабети како фановите на Интер. Тие се махери за такви муабети... Првин не убедуваа дека се во предност заоа што го имаат Бенитез, а ние Алегри, па дека ќе не стигнат после зимската пауза, па дека ќе не победат на дерби предводени од Лео и тн. Ќе почекаме уште некоја недела па ќе видиме како ќе се одвиваат работите. Годините не ги земај како најголема мерка, минатата сезона на неколку натпревари Сидорф одигра врвно, сега со повеќе играчи во средина нема да игра толку често и ќе може на натпреварите на кои ќе настапи да дава максимум.
Се согласувам едно 90% со тоа што го рече и АДП е 37 ама игра човекот ....и прочитај постовите реков кога веќе ке се провоцираме ке го пишам тоа ...иначе не ми беше таква намерата туку напротив со добра намера и пишав и како совет ако не ми верувате вие сте фанови на милан ете посетете италијанците шо пишат за Аквилани и миланези ...па и овде :
http://goallegacy.forumotion.com/f10-ac-milan

позз ис е најдобро
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај бе тишина ! Среден ред не се гледа на хартија кој е подобар, се гледа на терен. Има време, ќе играме меѓусебе и ќе видиме кој има подобар среден ред.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Се поише и поише се збори за евентуален трансфер на Кака назад во Милан, последните шпекулации викаат дека ќе дојде за почетни 15 милиони евра и дополнителни 15 милиони наредниве 2 години, платата намалена од 9 на 6 милиони. Па дај боже да има вистина во шпекулацииве.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Се поише и поише се збори за евентуален трансфер на Кака назад во Милан, последните шпекулации викаат дека ќе дојде за почетни 15 милиони евра и дополнителни 15 милиони наредниве 2 години, платата намалена од 9 на 6 милиони. Па дај боже да има вистина во шпекулацииве.
30м за Кака??? Јас не би дал, додуша не се мој парите ама пошто ги знајме Галиани и Берлускони, ако толку многу дадат за Кака немат да видими ни Гансо на зима ни пак другото лето ќе земат некој играч.. Тие пари можат попаметно да се искористат и да се донесат уште 2ца играчи... До 20м некако се јајт за Кака... 30м Хамшик ќе го земевме ебего.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Се поише и поише се збори за евентуален трансфер на Кака назад во Милан, последните шпекулации викаат дека ќе дојде за почетни 15 милиони евра и дополнителни 15 милиони наредниве 2 години, платата намалена од 9 на 6 милиони. Па дај боже да има вистина во шпекулацииве.
Со 30милиони Хамшик ќе го земевме и ќе имавме топ плеј кој е млад, спремен за докажување и има иднина во него. Кака е испукана пушка која може по некогаш да ја погоди метата, ама нема веќе таков фудбал во него како што имаше до пред 3-4години. И со Роналдињо беше исто, имаше по некој блесок и ништо повеќе. Мора да се мисли за наредни 7-8години, а не за 1или2 сезони и да го вратат назад у Сао Паоло!
И јас не сум против да се врати, за 6сезони стана икона на клубот и во тие години него му се препишуваат сите успесите на Милан, ама лудо е да дадеш 30милиони на некој кој ќе чекаш секоја 3та утакмица да блесне.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Аха да ќе го земевме :D,Милан сакаше да дае 30 м за Хамшик ама газдата бараше 50 и на крај реши да не го продава ако се сеќавате :),така да за 2 сезони по 15 нека го земаат Кака!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: kpb
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Аха да ќе го земевме :D,Милан сакаше да дае 30 м за Хамшик ама газдата бараше 50 и на крај реши да не го продава ако се сеќавате :),така да за 2 сезони по 15 нека го земаат Кака!!
30м за овој Кака се многу па макар и на 30 рати да се.. 20 ете нека бидат.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Па ја би рекол дека доста профитабилно би било тоа, 15 милиони за топ играч, и уште 7 ипол по сезона наредните две рачунај колку е тоа евтино споредбено со таа цена што ја платија Реал
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Читам се води дискусија за тоа кој има бољи среден ред,дали Милан или Јувентус..Јас само ќе спомнам дека во Милан во средниот ред играат више докажани играчишта,а Јувентус како и 2-3 години наназад само се засилува со брдо нови играчи,а што ќе испадне од нив ќе видиме..Знам,ќе речете да,ама во Милан се старци се,епа ако сте го следеле лани Милан,а не само да ги читете дебилските колумни на фудбал24 дека Милан имал најстар тим и да ги слушате маалските муабети дека Милан има дедовци во екипа,ќе ви текне кои беа најдобри лани во вториот дел од сезоната и страшно помогнаа за Скудетото-Сидорф и Ван Бомел! Можда нема да им се посреќи и сезонава-ќе речете,ама го знаеме значењето на Боатенг за средниот ред и ги знаеме квалитетите на Аквилани кога игра во полн ритам без повреди..
Не сме ние овде попаметни од Прандели кој после поминатата полусезона во Јуве го врати Аквилани во репрезентација и Марота кој го врати во Ливерпул со цел подоцна да преговара за помала цена,па го бараше назад,ама оп - Галијани јебига...
А Далгиш изјави и дека Аквилани бил одличен во припремниот период во Ливерпул летово.
Претходната сезона Аквилани изигра 33 утакмици.Значи прва константна сезона после 3 сезони мачења со повреди.А сите фанови на Јувентус треба да знаат и дека минатата сезона Аквилани бил играчот со најмногу точни додавања во нивниот тим!Во тој среден ред!

Секој има право да биде оптимист за трансферите на својот тим јас не гледам зошто Видал би бил со поголем потенцијал од Аквилани..Нема основа да се збори за тоа..
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Па ја би рекол дека доста профитабилно би било тоа, 15 милиони за топ играч, и уште 7 ипол по сезона наредните две рачунај колку е тоа евтино споредбено со таа цена што ја платија Реал
30м се 30м па макар и на 30 рати..
 
P

PewDiePie

Гостин
хахаха какви 30 бе какви 2 рати,ќе прочитате на крај 12-13 мил. на 5 рати. :icon_lol:

Милан упатиле понуда до фио, за Монтоливо од 7 мил ама овие ги одбиле.

Можно е Кеита да се земе како замена за Фламини.

Балотели пак се спомнува дека ќе дојде а Касано ќе одел да го провери новиот Бургер Кинг во Скопје. :)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Се спомнуваа Кеита и Ласана Диара, јас сум за вториот, ми изгледа поенергичен и помлад е.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Се спомнуваа Кеита и Ласана Диара, јас сум за вториот, ми изгледа поенергичен и помлад е.
Teхнички подобар е Кеита но постар е на таа позиција ни треба поагресивен таков е Ласана но Мурињо изјави дека нема да го продава него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom