Xbox360 гејмери

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Утре или задутре ќе излезе демото за ПЕС 2012. се симиња директно од конзола, преку нет или да го барам на торент? Никад не сум играл демоа до сега :/
Ако имаш лајв, директно можеш.

Ако немаш, симињаш од торент (ако искочи) и како што ќе го симнеш во фолдер така и го режеш на двд (не мора дуал леер). :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Фала момци, иначе незнам дали чекавте и вие или дали воопшто приметивте ама ПЕС 2012 демото за нашава конзола ќе излезе во септември поради некои неочекувани проблеми, додека за PS & PC излезе...
 
Член од
15 април 2010
Мислења
38
Поени од реакции
0
Помош Ми се блокира xbox земав да ја играм Деад Исланд кога ја уклучив ми бараше апдејт штракнав јес и почна да прави апдејт и потоа застана го исклучив и кога се уклучи пишува cant read the update from the disc please reinsert the disc to cotinue the updete. Status code;3151-335A-B800-0F00-C000-0013 го исклучив и от струја но нисто повторно истото стои и ништо не функционира пробав и со упдате со УСБ и ништо.Ако знае некој нека помага фала однапред
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Dead Island е многу јака игра! Конечно нешто интересно после месеци без добра (или било каква) игра :)

BTW Ме банираа за буквално ништо, нит играв нит апдејт.... Така да пазете се :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Dead Island е многу јака игра! Конечно нешто интересно после месеци без добра (или било каква) игра :)

BTW Ме банираа за буквално ништо, нит играв нит апдејт.... Така да пазете се :)
Не се секирај во базата чуваат податоци кој како и кога. Не банираат тие еден по еден секој ден така, туку масовно на неколку месеци. Тоа го прават најчесто на есен кога излегуваат најмногу игри.
 
Член од
11 септември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
LUGE, me mrzi da baram po forumov za odgovorot ama kako e mozno da se staam na xbox live od makedonija deka probav vo 2008ma so xbox kupen od avstralija i ne mi uspea, sea naskoro planiram da si kupam nov deka stariot dusata mu ja izvadiv i sakam da znam kako e mozno da se priklucam na xbox live od drzavava????
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
LUGE, me mrzi da baram po forumov za odgovorot ama kako e mozno da se staam na xbox live od makedonija deka probav vo 2008ma so xbox kupen od avstralija i ne mi uspea, sea naskoro planiram da si kupam nov deka stariot dusata mu ja izvadiv i sakam da znam kako e mozno da se priklucam na xbox live od drzavava????
Имаш платено за Xbox Live?
 
Член од
11 септември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
neam za igranje toa gold ama nemozev vo opsto da se konektiram
--- надополнето: Sep 12, 2011 10:26 AM ---
neam za igranje toa gold ama nemozev vo opsto da se konektiram
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Демо-ата за FIFA 12 & PES 12 ги има на game marketplace но се бесплатни само за Gold Members. По торенти го има демото за ФИФА, но споро оди... Да се надеваме дека наскоро и ПЕС ќе дојде на некој торент тракер....
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Луѓе што правиме сега, гледам има нов вид на заштита XGD3, засега нема лек се чека LT 2.0+...

Па ќе треба и нов начин на режење како што разбрав, ама не се секирајте, со истите дуал-леер двд-ја. :)

Чекаме хак, па после ваљда ќе ги носиме xbox-ите кај Драган или Дејан и да ја маваме GoW 3 (Ја лично тешко), како и Driver San Francisco... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom