Дали многу често се разочарувате?

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување

Дали многу често се разочарувате?


  • Вкупно гласачи
    53

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Сакам се да е совршено, а неможе...Колку и да се трудам колку и да си велам во себе дека неможе да биде совршено не помага...Секогаш со големи очекувања кои за жал ретко исполнети, секогаш носејки до едно чудно чувство...Разочарување...
--- надополнето: Aug 22, 2011 6:51 PM ---
Сакам се да е совршено, а неможе...Колку и да се трудам колку и да си велам во себе дека неможе да биде совршено не помага...Секогаш со големи очекувања кои за жал ретко исполнети, секогаш носејки до едно чудно чувство...Разочарување...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Со секој ден изминат сфаќам колку невакцинирани говеда шетаат низ земјава. За земјава да не ни почнувам, ќе паднам во депресија :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Со секој ден изминат сфаќам колку невакцинирани говеда шетаат низ земјава. За земјава да не ни почнувам, ќе паднам во депресија :)
тоа си е нивна работа ти глеј си за тебе да ти биде убаво. Не ми е јасно зошто толку сакате да очајувате.. кога можете да изберете поквалитетен живот? ДА има такви луѓе ама зошто воопшто да им се придава значење во вашиот живот? Мене тие ми немаат никакво влијание не се замарам со нив, а сите што се околу мене се личности што ги сакам и убаво ми е со нив.
Светот зависи од леќите со кои го гледаш.. ваш е изборот
 
С

Спенсер

Гостин
Веќе ништо неможе да ме разочара... затоа што од секој го очекувам најлошото,навикнав веќе :)
Имун станав на ова веќе,нема ефект врз мене....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
тоа си е нивна работа ти глеј си за тебе да ти биде убаво. Не ми е јасно зошто толку сакате да очајувате.. кога можете да изберете поквалитетен живот? ДА има такви луѓе ама зошто воопшто да им се придава значење во вашиот живот? Мене тие ми немаат никакво влијание не се замарам со нив, а сите што се околу мене се личности што ги сакам и убаво ми е со нив.
Светот зависи од леќите со кои го гледаш.. ваш е изборот
А ако ти се деловни соработници како ги игнорираш?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
тоа си е нивна работа ти глеј си за тебе да ти биде убаво. Не ми е јасно зошто толку сакате да очајувате.. кога можете да изберете поквалитетен живот? ДА има такви луѓе ама зошто воопшто да им се придава значење во вашиот живот? Мене тие ми немаат никакво влијание не се замарам со нив, а сите што се околу мене се личности што ги сакам и убаво ми е со нив.
Светот зависи од леќите со кои го гледаш.. ваш е изборот
Ако секој си гледаше само за себе, тогаш никој немаше да ни да се подзамисли дали да протестира или ништо слично за општото добро, освен ако не е премногу лично засегнат.
Разочарувања неизбежно има, некогаш повеќе, некад помалце.
Погрешно размислуваш ако сметаш дека треба да го избегнуваме разочарувањето. Не, туку ај да бидеме искрени со себе колку што можеме. Ако не се плашиш од разочарувањето и не пробуваш да го избегнеш, бар си поискрен со себе. И после знаеш дека таа разочараност нема после да ти произлезе како нервоза, гнев итн у тотално други ситуации, дека баш затоа што си дозволил да те обземе разочарувањето тогаш, потоа има целосно место за среќата, кога ќе ѝ дое времето. Ако си уметничка душа, имаш и причина плус да не бегаш од разочарувањето, зошто тагата е подлабока од среќата.
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
703
Се зависи од тоа колку очекуваме од другите затоа и разорачувањето е поголемо, Кога даваме со љубов а за возврат ништо не очекуваме тогач сме исполнети, и не е битно јас го дадов своето од срце, мене тоа ме исполнува кога со некој мал гест ке видам насмевка на лицето на другиот ,мене не ме кошта ништо а на некого моше да му го разубави денот,Не очекувам од другите да ме бодрат другите има свои маки а јас го живем својот живот
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Секој нов ден, ново разочарување(буквално).Сето ова ми се случува бидејки за секоја работа ме маваа големи филмови, филмови кои не соодвествуваат со моите можности. Премногу очекувам од се и сите.Сега почнав од секоја работа прво да очекувам најнегативно па кога излезе и нешто добро па макар и најмало, тогаш сметам дека е големо добро. Live sucks :unsure:
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
па се разочарувам по потреба само кога ептен мора иначе не
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
А ако ти се деловни соработници како ги игнорираш?
се додека не влегуваат во моја територија неможат да ми влијаат, а за да не ми пречат јас поставувам граница и дистанца помеѓу мене и тие "говеда" како ти што ги нарекуваш, иако незнам како ги дефинираш и во која смисла говеда..
Ако секој си гледаше само за себе, тогаш никој немаше да ни да се подзамисли дали да протестира или ништо слично за општото добро, освен ако не е премногу лично засегнат.
Разочарувања неизбежно има, некогаш повеќе, некад помалце.
Погрешно размислуваш ако сметаш дека треба да го избегнуваме разочарувањето. Не, туку ај да бидеме искрени со себе колку што можеме. Ако не се плашиш од разочарувањето и не пробуваш да го избегнеш, бар си поискрен со себе. И после знаеш дека таа разочараност нема после да ти произлезе како нервоза, гнев итн у тотално други ситуации, дека баш затоа што си дозволил да те обземе разочарувањето тогаш, потоа има целосно место за среќата, кога ќе ѝ дое времето. Ако си уметничка душа, имаш и причина плус да не бегаш од разочарувањето, зошто тагата е подлабока од среќата.
прво под општото добро мислам на себе си. Кога одам на протест мислам на себе како и секој друг. Затоа што протестира за нешто што на пример може да му се случи него.
Да јас сум искрен со себеси, и си викам Никола ако сум цело време разочаран и си го тупам умот со негативни мисли што добивам ?
Да моментално може да се разочарам од нешто ама не останувам разочаран.
Мислам дека погрешно си ме сфатила јас не викам да ги игнорираме емоциите туку да не им даваме толку значење, да не ја храниме таа негативна енергија за да ни го уништува погледот на животот, квалитетот на нашиот живот.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.722
Понекогаш, но не можам да кажам ретко.
Едноставно, можеби понекогаш поставувам многу високи цели кои не сум спремен да ги постигнам и пред сè во тие моменти се разочарувам повеќе од лошата проценка на себе одошто од неуспехот да го постигнам тоа што сум го посакал.
Од друга страна, често ме разочаруваат луѓето околу мене што мислам дека покрај сè е последица на маските кои ги носат на себе.
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
duri 66 posto od anketava se razocarani sekojdnevno ova bogami e epidemija :)
za zal vo taa grupa vleguvam i jas ali ima periodi i na neizmerna srejka taka da po sekoj oblak ima sonce :pipi:
 
T

Torchyrus

Гостин
Да ... на пример синоќа кога Марсеј ме еба за 250 евра или за вечерва коа не стасав да ја пишам Манчестер кец со Тотенхем за сиот кеш шо го имам ... е тоа ме разочраува највише и едно девојче у последно време ме разочарува оти инат мн ми води и не ми дава ама ако ќе ја средам :D друго се е океј :)
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
970
Поени од реакции
297
Понекогаш кога ќе сватам дека некои работи сум имал желба да ги сторам на мој начин но не сум имал можност или среќа , паѓам во тешки депресии..
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
ја премногу очекувам од и луѓето и од се што е околу мене.
имам замислено како би било ова-она и кога ќе видам какво е реално се разочарувам нормално.
според мене не треба да се очекува од некого или нешто, всушност не треба многу многу да мислиш.
едноставно исклучи го мозокот и терај.
камо да можев да бидам ваков............
Ехх скрос исто е и кај мене
 

Kajgana Shop

На врв Bottom