Најчудно и најинтересно додворување

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ednash bev so drugarka u park, sedevme na klupa i zastanaa trojca shto ne gi znaeme i ne prashuvaaa dali sakame da sedime so niv i shto sakame za pienje za da sedime so niv. I jas ja vodev celata debata i poshto oni imaa samo alkohol, a nas poshto ne ni se sedeshe so niv rekov: Sinalco. Toa beshe najutepaniot pijalok shto mi tekna vo momentot. I tipot otide do prodavnichkana u park shto e i mi kupi Sinalco i mi go donese samo za da sedime so nego i drugar mu. I si sedevme ^^
Mene mi beshe interesno ^^
Once in a life se deshava nekoj da ti kupi Sinalco samo za da sedish so nego :D
Plus simpatichen beshe tipot, ama ja togash zaljubena bev...///:
xDD

A shto e ova zhenive site: "Idi opraj se", "Glupav" vakov takov, pa probuvaat da bidat interesni, Bozhe, ne e ni chudo shto ne se pushtaat mazhive vekje.
Ja porano mng bev namkjor i site shto mi se pushtaa gi mrzev, ama sea mi se interesni, si igram majtap malce <3
Си требала и Тутку да му побараш бе .... :))
 
V

Vollstandig

Гостин
Once in a life se deshava nekoj da ti kupi Sinalco samo za da sedish so nego :D
Plus simpatichen beshe tipot, ama ja togash zaljubena bev...///:
xDD

A shto e ova zhenive site: "Idi opraj se", "Glupav" vakov takov, pa probuvaat da bidat interesni, Bozhe, ne e ni chudo shto ne se pushtaat mazhive vekje.
Ja porano mng bev namkjor i site shto mi se pushtaa gi mrzev, ama sea mi se interesni, si igram majtap malce <3
ТИ ПИШАМ СО ГОЛЕМИ БУКВИ, ПОШТО КОЈ ЗНАЕ КОЛКУ ОД ГОЛЕМА ФАМИЛИЈА ПОТЕКНУВАШ И ТВОЕТО Е ЕГО ТОЛКУ ГОЛЕМО,НЕ ГЛЕАМ ЈА НИШТО ЧУДНО,СМЕШНО И КАКО САКАШ РЕЧИ ГО ДА ИГРАШ МАЈТАП СО НЕКОЈ, ПА ТИ НЕ СИ СЕ ПУШТАЛА НЕКОМУ? :D ПРОБАЈ СМИРИ ЈА ТОПКАТА МАЛЦЕ, НЕ БИДИ ТОЛКУ ЗАНЕСЕНА, СЕКОГАШ ВО ЖИВОТОТ СЕ СЕ ВРТИ ВО КРУГ.

Далје, никогаш нема да ги сфатам жените, како овде што пишале на форум: “Еј овој и овој вака и вака ми се пушти и му реков иди губи се кретену глуп“. Па добро бе, зар очекувате да ви се пуштат на некој КИЧ начин што сте го глеале во некој глупаво-романтично-холивудски филм, па сега го чекате вистинскиот на тој начин?Од толку луѓе на планетава ќе се најде некој шо ќе ве шармира али секогаш ќе има по некој срамежлив кој ќе се пушти на најбедниот начин, али тоа не е знак дека треба да му го скршиш егото, така ќе се намножат педерите ебате.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
ТИ ПИШАМ СО ГОЛЕМИ БУКВИ, ПОШТО КОЈ ЗНАЕ КОЛКУ ОД ГОЛЕМА ФАМИЛИЈА ПОТЕКНУВАШ И ТВОЕТО Е ЕГО ТОЛКУ ГОЛЕМО,НЕ ГЛЕАМ ЈА НИШТО ЧУДНО,СМЕШНО И КАКО САКАШ РЕЧИ ГО ДА ИГРАШ МАЈТАП СО НЕКОЈ, ПА ТИ НЕ СИ СЕ ПУШТАЛА НЕКОМУ? :D ПРОБАЈ СМИРИ ЈА ТОПКАТА МАЛЦЕ, НЕ БИДИ ТОЛКУ ЗАНЕСЕНА, СЕКОГАШ ВО ЖИВОТОТ СЕ СЕ ВРТИ ВО КРУГ.

Далје, никогаш нема да ги сфатам жените, како овде што пишале на форум: “Еј овој и овој вака и вака ми се пушти и му реков иди губи се кретену глуп“. Па добро бе, зар очекувате да ви се пуштат на некој КИЧ начин што сте го глеале во некој глупаво-романтично-холивудски филм, па сега го чекате вистинскиот на тој начин?Од толку луѓе на планетава ќе се најде некој шо ќе ве шармира али секогаш ќе има по некој срамежлив кој ќе се пушти на најбедниот начин, али тоа не е знак дека треба да му го скршиш егото, така ќе се намножат педерите ебате.
Indigo е фина, немој така. Не дозволувај да си ги дигнат акциите женскиве. Прво, ќе ја прашаш дали сака да се упознае без некои клише прашања, само тоа. Ко второ, ако покаже знаци дека не е посветена на муабетот со тебе и ти врти грб, тогаш замини најнормално и не ја прашувај више ништо. Многу типки им годи и им дига акции тоа што ѝ се пуштате континуирано па не ве одјебува ко што треба, со зборови, туку почиња да се трга или врти грб.
 
I

indigo child

Гостин
ТИ ПИШАМ СО ГОЛЕМИ БУКВИ, ПОШТО КОЈ ЗНАЕ КОЛКУ ОД ГОЛЕМА ФАМИЛИЈА ПОТЕКНУВАШ И ТВОЕТО Е ЕГО ТОЛКУ ГОЛЕМО,НЕ ГЛЕАМ ЈА НИШТО ЧУДНО,СМЕШНО И КАКО САКАШ РЕЧИ ГО ДА ИГРАШ МАЈТАП СО НЕКОЈ, ПА ТИ НЕ СИ СЕ ПУШТАЛА НЕКОМУ? :D ПРОБАЈ СМИРИ ЈА ТОПКАТА МАЛЦЕ, НЕ БИДИ ТОЛКУ ЗАНЕСЕНА, СЕКОГАШ ВО ЖИВОТОТ СЕ СЕ ВРТИ ВО КРУГ.

Далје, никогаш нема да ги сфатам жените, како овде што пишале на форум: “Еј овој и овој вака и вака ми се пушти и му реков иди губи се кретену глуп“. Па добро бе, зар очекувате да ви се пуштат на некој КИЧ начин што сте го глеале во некој глупаво-романтично-холивудски филм, па сега го чекате вистинскиот на тој начин? Од толку луѓе на планетава ќе се најде некој шо ќе ве шармира али секогаш ќе има по некој срамежлив кој ќе се пушти на најбедниот начин, али тоа не е знак дека треба да му го скршиш егото, така ќе се намножат педерите ебате.
....*sigh*....
Немаше да ти вратам уопште на постов, ама дека сум расположена, имаш среќа.

Вака ај, ќе пробам да ти објаснам.
Кога некој ми се додворува, тоа значи дека флерта со мене, така? -Така.

Флертање = и даваш до знаење на дотичната дека ти се допаѓа, но немаш никакви сериозни намери кон неа.

Попросто речено, типката ти се свиѓа, сакаш да поминеш една вечер со неа и толку.
Тоа е тоа. Јас само го прифаќам флертот и ја продолжувам играта.
Некои девојки, како оние што ги спомна во твојот пост, не знаат да возвратат на флертот на соодветен начин и затоа викаат “Еј овој и овој вака и вака ми се пушти и му реков иди губи се кретену глуп“.
Порано бев една од овие девојки. Не ми беше до флертање и играње мајтап, едноставно после првата реченица произлезена од нечија уста, се вртев и си идев.
Како што растам, гледам дека има мажи што уствари имаат swag и знаат да флертаат. На таквите им враќам на флертот. Дупло. И интересно ми е и редовно го праам тоа со многу луѓе.
А ти ако секоја вечер и почнуваш сериозен муабет на девојка што ја гледаш прв пат во животот, дефинитивно немаш харизма и треба да поработиш на случајот додворувањето да не ти биде бедно, за да не мораш да лечиш фрустрации на форум со пишување со големи букви.
Можеш да земаш часови кај многу членови од форумов.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
А ти ако секоја вечер и почнуваш сериозен муабет на девојка што ја гледаш прв пат во животот, дефинитивно немаш харизма и треба да поработиш на случајот додворувањето да не ти биде бедно, за да не мораш да лечиш фрустрации на форум со пишување со големи букви.
:eek:
Што подразбираш под "сериозен муабет"?
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
191
Поени од реакции
29
Natural Girl i nickot ti e namesto prirodno site vejke se takvi :D Majtap si igraat ama ima i nekoj maski i koga si mislis deka majtapot si go napravila so nego pravi poteg so ti ke bides zamislena i ke te drmaat ???....
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
:eek:
Што подразбираш под "сериозен муабет"?
Извини што ви се упаѓам во муабетот, ама сериозен муабет значи, колку шлепера на граница си протнал минатата година, колку пари имаш моментално на швајцарска сметка, каков автомобил возиш, и каков планираш да си купиш и слично на ова
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Па кога во еден кафе бар една девојка ми рече дека имаш многу убави очи, а беше темница ичудно ми беше па од кај примети, но како и да е ми беше интересно
 
V

Vollstandig

Гостин
....*sigh*....
Немаше да ти вратам уопште на постов, ама дека сум расположена, имаш среќа.

А ти ако секоја вечер и почнуваш сериозен муабет на девојка што ја гледаш прв пат во животот, дефинитивно немаш харизма и треба да поработиш на случајот додворувањето да не ти биде бедно, за да не мораш да лечиш фрустрации на форум со пишување со големи букви.
Можеш да земаш часови кај многу членови од форумов.
Не го сметам за никаква среќа што си одговорила на пост, а најмалце можеш да кажуваш кој лечи фрустрации. Ти потенцирав дека џабе ти е дигање цена па мене ме заболе ти каква си била,каква си сега и каква ќе бидеш, поради што има толку многу луѓе што не може човек да се замара со секого.
П.С. Можеш ти да земаш часови на форумов, ако имаш потреба.
--- надополнето: Aug 21, 2011 3:04 PM ---
Кеј. А со тие со кои имаш сериозни намери (dafuq?) не флерташ, туку?
Преминува на главното.
 
I

indigo child

Гостин
Кеј. А со тие со кои имаш сериозни намери (dafuq?) не флерташ, туку?
Луѓето со кои имаш сериозни намери не ги глеаш првпат у живот и не им почињаш муабет у дискотека -.-
--- надополнето: Aug 21, 2011 3:14 PM ---
Не го сметам за никаква среќа што си одговорила на пост, а најмалце можеш да кажуваш кој лечи фрустрации. Ти потенцирав дека џабе ти е дигање цена па мене ме заболе ти каква си била,каква си сега и каква ќе бидеш, поради што има толку многу луѓе што не може човек да се замара со секого.
П.С. Можеш ти да земаш часови на форумов, ако имаш потреба.
Погрешно си ме разбрал <3
Препрочитај ме пак, може ќе разбереш за што зборувам ( :
Инаку, земам часови ја, имам сенсеи шо е член на форумов ^^
Не сум и ја толку добра, тоа е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom