Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Не е лошо а? Бев на екскурзија не ја гледав ама очигледно полека тргнува работава ;)

Не треба ни да забегуваме, ХСВ не се некој репер многу се тапа сезонава и којзнае колку ќе им треба да се вкомпонират како екипа со оглед на сите нови играчи, ама сепак 5 парчиња да му начукаш кому било мора да значи дека и си одиграл барем „добро“.

И најмногу ме радува ротацијава. Минути ќе си добијат и Милер и Кроос и Олиќ и Тимо и Густаво, дури и вБајтен глеам :D

За Монтоливо, би бил засилување по сите стандарди, првокласен играч е ама не гледам простор сега во тимот за него. Е ако е вистина ова за Тимо тогаш можеби имаат и некаква позадина шпекулациите. Бај де веј колку години има? Ме мрзи да барам сега... :unsure:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Super bevme ! Bravo samo se gleda deka ke ni treba mnooogu silen playmaker ( FAKT ) Kroos ocekuvav deka ke bide so kvalitetot nekade blizu Ozil no izleze mnooooooooogu poslab duri 2 do 3 klasi poslab play od Ozil !
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Не е лошо а? Бев на екскурзија не ја гледав ама очигледно полека тргнува работава ;)

Не треба ни да забегуваме, ХСВ не се некој репер многу се тапа сезонава и којзнае колку ќе им треба да се вкомпонират како екипа со оглед на сите нови играчи, ама сепак 5 парчиња да му начукаш кому било мора да значи дека и си одиграл барем „добро“.

И најмногу ме радува ротацијава. Минути ќе си добијат и Милер и Кроос и Олиќ и Тимо и Густаво, дури и вБајтен глеам :D

За Монтоливо, би бил засилување по сите стандарди, првокласен играч е ама не гледам простор сега во тимот за него. Е ако е вистина ова за Тимо тогаш можеби имаат и некаква позадина шпекулациите. Бај де веј колку години има? Ме мрзи да барам сега... :unsure:
Абе кое беше IV a или IV б,поздравија наставничката од мене:D

Не за друго ова со екскурзијава ме потсети на основно :LOL:

Иначе да,си газиме,само да се продолжи со вакво темпо.И како сите претходно да ја пофалам ротацијата на Јуп.
 
M

MrzaRules

Гостин
и гледам никој не спомна...во серија сме од 3 победи со вкупна гол разлика 8-0
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Перфектна утакмица од Баерн,каква што подолго време не изиграле.

Буквално се беше за чиста 10ка. Сепак во поглед на реализацијата,да не бидам нескромен ама можеа уште најмалце 2 гола да им акнат,но добро и 5-0 е ок!

Сите трчаа,сите се бранеа и сите напаѓаа!Тоа е Баерн каков што очекуваме да гледаме!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.373
Sky says Bayern Munich preparing a serious offer for Fiorentina and Italy midfielder Riccardo Montolivo ( Скај се нумеро 1 во Италија )

И инфо кое додава дополнителен шмек на приказнава :)
Montolivo actually has a German mother and speaks fluent German.
True story.;)
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
малку касно али честито победа дечки да ви се множат ;)
 
G

_Ghost_

Гостин
Искрено појма немам како игра Монтоливо. По мене, Тимошчук за уште сезона-две би бил топ за од клупа и за ротацииве на Јуп. Но ако е вистина дека ќе си оди и дека не бил среќен, тогаш нека го остварат тој трансфер со Монтоливо. И така гледам според годините е во екот на кариерата, па би можел да ни служи за подолго.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
26.235
Нема никаков Монтоливо да дојде во Минхен, а Тимошчук останува
 
M

MrzaRules

Гостин
Ивица Олич ќе отсуствува од терените од 6-8 недели после повредата при постигнувањето на голот за 5-0 против Хамбург...АМАН! нема среќа човеков
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Могуќе е Монтоливо да пристигне до крај на преоден рок...

Поготово Тимо ако си отиде!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
26.235
Могуќе е Монтоливо да пристигне до крај на преоден рок...

Поготово Тимо ако си отиде!
не бе, не го сакаме Монтоливо а и Тимо нема да си замине, така изјавил Нерлингер за Goal.com

ти уште надевај се :icon_lol:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Montolive nema da dojde vaka nesto imase izjaveno Nerlinger

Olic pak se povredi covekov baksuz e e sega ni trebe eden vo napad
 

Kajgana Shop

На врв Bottom