Факултет за Електротехника и информациски технологии

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Оној на финки. Прерачунав многу пати, и знам баш со другарка имавме исти оценки со тоа таа имаше нешто послаб перцентилен ранг па има 91.9 поен.
Не знам...ако си сигурен дека треба да имаш повеќе, може и да пријавиш пошо знам на тие првите им даваа стипендија (платено школство) за прва година.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.133
Поени од реакции
5.872
Оној на финки. Прерачунав многу пати, и знам баш со другарка имавме исти оценки со тоа таа имаше нешто послаб перцентилен ранг па има 91.9 поен.
Е добро де, поднеси приговор. Се дешаваат вакви грешки. Ако ти си у право - ќе биде поправено.
А кажи ми, ти мења тоа што имаш 7 бода помалку? На кој смер конкурираш?
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
5
Електраши, годинава нешто гледам слабо луѓе ви се пријавиле :P
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Електро и Информациски технологии не се единствени природни науки што има фали на Математика,Физика и Хемија или Биологија да речеме ,Машинство итн. ама сите сакате популистички факултети.
 
A

apidrone

Гостин
Електро и Информациски технологии не се единствени природни науки што има фали на Математика,Физика и Хемија или Биологија да речеме ,Машинство итн. ама сите сакате популистички факултети.
Од кога електро е природна наука?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Заврши првава година, немам некои поголеми критики за факултетов освен за персоналот по електротехника да ги наречам.
 
A

apidrone

Гостин
Па произлегува од ФИЗИКА и Математика види Информатиката е резултат од овие природни науки.Така ли јет.
Види чудна работа, ја пак мислев електро од ЕЛЕКТРОТЕХНИКА произлегува :confused:
--- надополнето: Aug 19, 2011 9:44 PM ---
Заврши првава година, немам некои поголеми критики за факултетов освен за персоналот по електротехника да ги наречам.
Математика положи ли бе? :)
Иначе копирницата ни се реновира wiiii :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Види чудна работа, ја пак мислев електро од ЕЛЕКТРОТЕХНИКА произлегува :confused:
--- надополнето: Aug 19, 2011 9:44 PM ---

Математика положи ли бе? :)
Иначе копирницата ни се реновира wiiii :D
Чекам усното уште :) А ја па кога ги видов мислев дека и тетките од копирница се селат на ФИНКИ :pos:
 
A

apidrone

Гостин
Чекам усното уште :) А ја па кога ги видов мислев дека и тетките од копирница се селат на ФИНКИ :pos:
:pos:
Они може да си идат, копирницата не :icon_mrgr: Кај е сеа тој типацот да се избаци со муабетот дека на Финки ќе има супермодерна копирница со машини со последна технологија кои ќе можат да процесираат 100 листови во секунда :pos:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Види чудна работа, ја пак мислев електро од ЕЛЕКТРОТЕХНИКА произлегува :confused:
--- надополнето: Aug 19, 2011 9:44 PM ---

Математика положи ли бе? :)
Иначе копирницата ни се реновира wiiii :D
Еј шо збориш? Иначе у копирница многу ме нервираше кога ќе им побарав некои материјали а они ќе додадат нешто поврзано со тие(што не сум го побарал), пример земаш електротехника аудиториски вежби и ти додаваат +20 страни испитни, а ти веќе си купил посебно испитни и имаш дупликат и ќе ти наплатат + 20 - 30 денари. И не само на мене, скоро во материјалите од секој предмет се случуваше ова и оп, бизнис :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Еј шо збориш? Иначе у копирница многу ме нервираше кога ќе им побарав некои материјали а они ќе додадат нешто поврзано со тие(што не сум го побарал) и ќе ми наплатат + 20-30 денари. И не само на мене, скоро во материјалите од секој предмет се случуваше ова и оп, бизнис :)
А кога ќе купиш испитни , еден ист испит пет пати на пет различни страни ќе ти го испринтаат. Ова особено за испитните по математика важи... Многу ме нервира тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom