Фан Клуб: Рома

Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Според пишувањетоа на Скај Спорт постигнат договор со Волфсбург, Кајер откупен за сума од 10 м евра, 2 милона сега а 8 наредната сезона. Интересен договор, сега ке има некој милион повеќе за да се доведе некој добар напаѓач. Останува само наредните денови да виидме дали е вистина!
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Освалдо ги договорил условите со Атлетико Мадрид, 17 милиони евра. Најверојатно нема да доаѓа во Рома.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Вечер се иде на победа против Слован ... Мора да се победи и да се одигра добро за да се покачи атомосверата и самодовербата во тимот ... Исто така вечер ќе се види и што фали во тимот и кој колку си ја сватил сериозно работата . Со среќа вечер и очекувам победа од 1:4 :)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Вечер се иде на победа против Слован ... Мора да се победи и да се одигра добро за да се покачи атомосверата и самодовербата во тимот ... Исто така вечер ќе се види и што фали во тимот и кој колку си ја сватил сериозно работата . Со среќа вечер и очекувам победа од 1:4 :)
доста оптимистички :D битно е да победи рома
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
А сеа читам дека Освалдо е поблиску до Рома него ли до Атлетико. :cautious: Како и да е, Рома наводно дала понуда до реал од 15 милиони фунти за Ласана Диара.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
А сеа читам дека Освалдо е поблиску до Рома него ли до Атлетико. :cautious: Како и да е, Рома наводно дала понуда до реал од 15 милиони фунти за Ласана Диара.
Фала богу , паметен потег да се земе Лас ... Ќе може така Де Роси да се префрли малце понапред ... Одамна зборев јас Лас да си го земат . Дај боже точно да е тоа , пошто мислам дека лесно би се договорил тој трансфер ! :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.309
Поени од реакции
26.221
Ова со Кјаер што го читам ако е вистина искрено да ви кажам, без да се навредите, нема да биде добро засилување за вас, тоа ви го кажувам затоа што само вашиот клуб го поштувам од Италија, го знам добро, прави многу киксови, Волфзбург ке земат добра пара за него и сигурен сум дека подобар ке си најдат тие
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.155
Поени од реакции
6.363
каков Освалдо, го видовме у серија а што направи има многу боље опции
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294

не сум сигурен за освалдо.... подобро би било да ги дадевме парите за хернандез од палермо. а кјаер мислам дека ќе биде добро засилување. играше одлично во италија а за во германија не знам не пратам многу германско...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Каква шанса за Капрари ... Мислам дека требаше да погоди тука ... Иначе ми се свиѓа како игра Сисињо :)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41

Kajgana Shop

На врв Bottom