Ви се случила некоја натприродна работа?

Shadow_mkd

Dark Shadow
Член од
5 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
15
Не реков дека ти верувам, само наведов некои сличности кои се повторуваат кај повеќе случаи.
Тоа со ветрето може да се објасни со икс причини, ама и не мора да е дел од рационално објаснување, по кое веднаш би посегнале скептиците.
Има луѓе у државава (а и по светов) кои тврдат дека можат да почувствуваат вакви феномени.
И има исто така луѓе кои си имаат големи проблеми со ваквите феноммени, само не сакаат тоа да го пренагласуваат во јавност.
Ти, изглеа немаш проблеми во секојдневниот живот со вакви нешта. Да имаше, немаше по форуми да губиш време, верувај.
Има и некои ситни нешта кои понекогаш помагаат да се тргнат некои ситни непријатности од елементарна природа.
Ваљда тебе не ти треба помош, пошто не кажа дека нешто чудно се дешава.

Извини што сум вака недокажан во речениците, ама доволно е толку.

Треба внимателно да се пристапува кон вакви неегзактни области. Ниту скептикот отфрла се, оди накај вистината, ниту пак некој кој прифаќа се.
За проблеми немам, ама одредено време имаше период имав многу страшни сонови мислам сон кој изгледа премногу вистинито и ме тераше да викам додека спијам, една постара жена во маало и рекла на мајка ми да стави една главица лук во креветот и сега засега не ги сонувам тие језиви сонови...
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Znaci luge ova mi se sluci zavcera...si legnuvam nekade 2 saat bese i samo sto probuvam da zaspijam do mene sedniva zena,ama onaka zena jas buden i mi vika ajde spremaj se ke te nosam so mene,vika na edno mesto treba da se rodi dete vie ne umirate se ragate vo drugi tela drn drn,slusnal tatko mi i vleze i pocna da vika,znaci i on ja videl kako sedi i odednas iscezna...mina toa sto mina mu rekov da ne kazuva i sinoke samo sto legnav i zenata pak mi doaga i mi vika tatko ti te spasi vcera spremaj se na 26 ke te nosam detetto mora da se rodi ako ne pojdes so mene ke se rodi mrtvo....i luge sea so da pravam daj kazuvajte ama seriozno da odam bajaci gluposti ili...ve molam samo bidete seriozni strav mi e
 
Член од
12 август 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
Zdravo, mene mi se sluchuvaat nadprirodni raboti vo kontinuiet vekje 2 godini i nekolku meseci. Ako ima nekoj koj e optereten so bilo kakvi natprirodni raboti vo podolg vremenski period , a saka da diskutira neka mi pise privatna poraka.
Mozhebi zaedno kje dojdeme do razotkrivanje na misterijata i resavanje na problemite koi proizleguvaat od nea.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
А да напишеше нешто тука , онака за почеток ем да не заинтересираш?
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147
Zdravo, mene mi se sluchuvaat nadprirodni raboti vo kontinuiet vekje 2 godini i nekolku meseci. Ako ima nekoj koj e optereten so bilo kakvi natprirodni raboti vo podolg vremenski period , a saka da diskutira neka mi pise privatna poraka.
Mozhebi zaedno kje dojdeme do razotkrivanje na misterijata i resavanje na problemite koi proizleguvaat od nea.
Љољ , па пиши јавно сите да видат , а не по еден ПП да ти праќат и да ја решавате мистеријата
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.428
За проблеми немам, ама одредено време имаше период имав многу страшни сонови мислам сон кој изгледа премногу вистинито и ме тераше да викам додека спијам, една постара жена во маало и рекла на мајка ми да стави една главица лук во креветот и сега засега не ги сонувам тие језиви сонови...
Имаше црно куче у тие страшни сонови?
--- надополнето: Aug 14, 2011 1:09 PM ---
Znaci luge ova mi se sluci zavcera...si legnuvam nekade 2 saat bese i samo sto probuvam da zaspijam do mene sedniva zena,ama onaka zena jas buden i mi vika ajde spremaj se ke te nosam so mene,vika na edno mesto treba da se rodi dete vie ne umirate se ragate vo drugi tela drn drn,slusnal tatko mi i vleze i pocna da vika,znaci i on ja videl kako sedi i odednas iscezna...mina toa sto mina mu rekov da ne kazuva i sinoke samo sto legnav i zenata pak mi doaga i mi vika tatko ti te spasi vcera spremaj se na 26 ke te nosam detetto mora da se rodi ako ne pojdes so mene ke se rodi mrtvo....i luge sea so da pravam daj kazuvajte ama seriozno da odam bajaci gluposti ili...ve molam samo bidete seriozni strav mi e
Под претпоставка дека не се заебаваш, иди у манастир кажи им го на монасите ова.
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Имаше црно куче у тие страшни сонови?
--- надополнето: Aug 14, 2011 1:09 PM ---

Под претпоставка дека не се заебаваш, иди у манастир кажи им го на монасите ова.
awe koj se zaebava mene strav mi e nemozam ni da jadam ni pijam nisto glava me boli, site mi velat da ne se plasam ama...
 

Ninjazelka

Фејкер
Член од
12 август 2011
Мислења
102
Поени од реакции
33
Здраво гледам тука на сите им се случуваат надприродни работи, дали е тоа нормално пошто мене не ми се случуваат дали нешто не е во ред со мене? и ако ми се случи некоја натпридродна работа што треба да правам како да реагирам?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Имаше црно куче у тие страшни сонови?
--- надополнето: Aug 14, 2011 1:09 PM ---

Под претпоставка дека не се заебаваш, иди у манастир кажи им го на монасите ова.
Друже,може мене да ми кажеш што значи црно куче?
Прашувам бидејќи во петокот доживеав парализа во сон,и момент пред тоа сонував како црно куче влегува дома,и и оди кај храната на мачето? :)
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147
Здраво гледам тука на сите им се случуваат надприродни работи, дали е тоа нормално пошто мене не ми се случуваат дали нешто не е во ред со мене? и ако ми се случи некоја натпридродна работа што треба да правам како да реагирам?
Земи 3 живи јајца , тресни ги од глава , стај ја косата во варикина ( така правиш магија за да бегаат злите духови и демони ). Додека си таква , излези у маало топлес и дери се на цел глас : Зли духови излезете од мене , добри духови пенетрирајте во мене !! Така напрај 3 круга околу маало и врати се дома , пушти на глас Whitesnake ( било која песна ) и мислам дека магијата ќе успее .
Барем така прават voodoo магии на Карибите за терање лошо духови и демони ..
 

Ninjazelka

Фејкер
Член од
12 август 2011
Мислења
102
Поени од реакции
33
Земи 3 живи јајца , тресни ги од глава , стај ја косата во варикина ( така правиш магија за да бегаат злите духови и демони ). Додека си таква , излези у маало топлес и дери се на цел глас : Зли духови излезете од мене , добри духови пенетрирајте во мене !! Така напрај 3 круга околу маало и врати се дома , пушти на глас Whitesnake ( било која песна ) и мислам дека магијата ќе успее .
Барем така прават voodoo магии на Карибите за терање лошо духови и демони ..
Па изгледа погрешно свати нема потреба да го правам ова затоа што не ми се дешаваат натприродни работи, незнам што сакаше да кажеш со постов, ваљда да испаднеш смешем, ама биг феил ~~~кисс
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147
Па изгледа погрешно свати нема потреба да го правам ова затоа што не ми се дешаваат натприродни работи, незнам што сакаше да кажеш со постов, ваљда да испаднеш смешем, ама биг феил ~~~кисс
Тоа од превентивна гледна точка .. а да ти кажам како да доживееш паранормално , не смеам , заклетвата не ми дава .
 
I

Iblis

Гостин
Земи 3 живи јајца , тресни ги од глава , стај ја косата во варикина ( така правиш магија за да бегаат злите духови и демони ). Додека си таква , излези у маало топлес и дери се на цел глас : Зли духови излезете од мене , добри духови пенетрирајте во мене !! Така напрај 3 круга околу маало и врати се дома , пушти на глас Whitesnake ( било која песна ) и мислам дека магијата ќе успее .
Барем така прават voodoo магии на Карибите за терање лошо духови и демони ..
ЛаГИИИИИИИ, само земи 15 микрограма Liquid Acid, и има да ги истрипаш духовите во три П.мачки. Пробано и функционира, најдобро кога нема никакви надприродни случувања.
П.С. оти девојчево лаже за годините :place:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.428
Друже,може мене да ми кажеш што значи црно куче?
Прашувам бидејќи во петокот доживеав парализа во сон,и момент пред тоа сонував како црно куче влегува дома,и и оди кај храната на мачето? :)
Чувствуваше интензивно страв кога беше присутно кучето?
--- надополнето: Aug 14, 2011 3:54 PM ---
awe koj se zaebava mene strav mi e nemozam ni da jadam ni pijam nisto glava me boli, site mi velat da ne se plasam ama...
Велиш и татко ти е сведок за присуството на жената....

Реално има неколку опции:

1-лажеш

2-не лажеш:
a) иди у некој манастир и разговарај со духовник (монах, свештеник...)
б) прај се ко ништо да не било
в) иди кај некој видовит/бајач и види што ќе ти каже

Ја да сум на твое место (под претпоставка дека е 2) би кажал на што повише луѓе, сигурно би направил под а) и вероватно под в) и би чекал до 26-ти. Често се случува тие кои се јавуваат да не се тоа што ни се претставуваат дека се, и имаат цел да не престрашат или едноставно да ни ја намалат верата.

Има и некои ситни ритуали и заштити, кои можат да се направат ама не верувам дека би ти биле од полезност тебе.

Ја не викам дека ти верувам ни дека не ти верувам, само кажав што би праел кога нешто такво би се десило.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom