ATP тенис - општа дискусија

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Додиг го сјеба Надал, ајт наздравје :D 1-6 7-6 7-6 за Хрватот :vozbud:

До фановите на Надал... Немора да потенцирате, не е 100% фит, знаеме :pos:
 
С

сашенко

Гостин
Секоја чест за Додиг ли како се вика.Не гледав, не бев дома и ова стварно ме изненади i just wowed too.Можел како што гледам да го заврши мечов и тоа убедливо ама секоја чест на хрватот за тенисот што го изигра вчера.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Јас го гледав само завршниот тајбрејк и :cuc:.Секоја чест за Додиг .Играше serve&volley, стил кој ретко кој го применува денес и машки без трунка страв го нападна Надал кој како и секогаш се бранеше на основна линија, и Додиг си заслужи победа.Ако играл и низ целиот меч така(без првиот сет) уште еднаш секоја чест (y).
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.872
Поени од реакции
16.079
Aj да ти ибам дремката што ме фати :( ...Знам дека беше 3-0 за Надал во третиот сет, и после тоа ваљда дремката ме совлада, а како што гледам и Додиг го совладал Надал, а тоа значи дека од сега па натаму може да очекуваме рамноправна борба со секој тенисер, кога се работи за Надал, некако ептен е паднат во депресии од кога е број 2 во светот :rolleyes:

Трето коло, поинтересни мечеви :
Чилич-Ѓоковиќ
Бердих-Карлович
Федерер-Цонга
Вавринка-Андерсон
 
С

сашенко

Гостин
^Надал изгледа така депресивно уште поодамна.Се сеќавам го реков тоа уште по 2та пораза од Новак во Индиан Велс и Мајами.Некако му се расипаа плановите за годинава.Ама имал шанса против Додиг незнам што се случило, ах како не бев дома да гледам :mad:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Вечерва во 20:00 часот на Спорт Клуб, Џоковиќ - Чилиќ :D
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Jas ja gledav repriza sea.......NAdal osvojuvashe isti poeni,atraktivni,i teshki,kako na sekoj natprevar.Ama Dodig izlea beshe dopinguvan..mislenje moe e vcera deka sekoj drug tenniser da beshe na mestoto an NAdal...ke izgubeshe,ednostavno Dodig izigra maestralno :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
СЧ на Додиг за синоќешниов ѕверски триумф !! На 0-3 во третио сет го отпишав и си легнав, ама кога го видов денес резултатот ..... :eek::cuc:

Добри дуели има денес, од 18.00 први отвараат Бердих-Карлович (има да фрнчи овде :D), па српско-хрватскиот судир меѓу Ноле и Чилич .... Аааа и реприза ќе има 1/4 финалето од Вимблдон - Федерер vs Цонга. ;)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Мала исправка само...:sneaky:
Не беше 3-0 за Надал во вториот сет...:Dтуку 3-1...
Додиг си го доби првиот сервис во вториот сет...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Победа на Ноле против Чилиќ со 7-5 6-2, едниот Српско-хрватски дуел заврши успешно за нашите северни соседи, сега се надевам дека и вториот така ќе заврши, Јанко да го победи Додиг (доста му е, исцрпен е мислам хрватот од вчерашниот меч) :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.872
Поени од реакции
16.079
Иначе убав тенис се игра во Торонто, играат Шарапова-Воскобоева, моментално е 1-0 во сетови за Воскобоева...
Тенисерката од Казакстан до сега на турнирот ги елиминираше Бартоли и Флавија Пенета, дали е на ред Шарапова:cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom