Кошаркарски турнир меѓу шест држави од Екс Југославија.

Според вас кој ќе го освои купот

  • Македонија

    Гласови: 31 37,8%
  • Србија

    Гласови: 35 42,7%
  • Хрватска

    Гласови: 2 2,4%
  • БиХ

    Гласови: 2 2,4%
  • Црна Гора

    Гласови: 2 2,4%
  • Словенија

    Гласови: 10 12,2%

  • Вкупно гласачи
    82
Член од
12 декември 2010
Мислења
220
Поени од реакции
264
Мислам дека после интервјуто на Марин по звршувањето на утакмицата со Црна Гора нема многу простор за успех на наредното ЕП. Човекот од сега не подготвува за неуспех, се предава уште пред да почнеме, со таква психологија ќе бидеме вечно последни. Играта нема да ја коментирам зошто тоа не го заслужува.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Мислам дека после интервјуто на Марин по звршувањето на утакмицата со Црна Гора нема многу простор за успех на наредното ЕП. Човекот од сега не подготвува за неуспех, се предава уште пред да почнеме, со таква психологија ќе бидеме вечно последни. Играта нема да ја коментирам зошто тоа не го заслужува.
Делам исто мислење штета е што веројатно ќе се закопаме сами себе Докузовски мисли дека игра со Работнички у македонска лига со таква несериозност и незнаење да одработи и подготовки лошо ни се пишува. Сега се бутка на стара слава со успехот во квалификации што се да бидам искрен сеа ако Бо не му дојдеше ќе испадневме само ради неговиот пристап што го следеа нормално и играчите. Епа нека си иде мисир!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: FA
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ја тепавме Црна Гора? Не ја гледав утакмицата.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе па и вие чекајте,има да збориме цел месец,немојте одма со плукање за еден ебан турнир.Се гледа дека нема заинтересираност кај нас.Одиме да ги растуриме водиме 10 разлика тој игра со Симоновски и КОстовски.Чекајте...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе па и вие чекајте,има да збориме цел месец,немојте одма со плукање за еден ебан турнир.Се гледа дека нема заинтересираност кај нас.Одиме да ги растуриме водиме 10 разлика тој игра со Симоновски и КОстовски.Чекајте...
Што да чекаме бе? Зборите ко од марс да сте паднале дали Црна гора чекаше со Хрватска и со Словенија кога пред сам крај имаа шанси да победат? А баш види ги сите други екипи па чак и Босна како влегоа сериозно на секој меч и направи споредба ќе ја видиш разликата. Паш ради тоа чекање и ради тоа олабавување нема да имаме солидни подготовки. Пристапот на тренерот е катастрофален за изјавите на Докузовски. да не зборам доволно е да се види само на последната изјава после мечот со Црна Гора како си ги вреѓа играчите и ги понижува дека сме немале играчи со квалитет и дека јасно било дека ќе губиме... До кога со таквиот пристап увек сме се потценувале и сме се копале у земја уште не излезени на терен... Ако мислиш дека нема простор за критики грешно се лажеш. Види ги само другите екипи и критиките што Словенија и покрај страшната игра изгуби од Хрватска што му се случи на Маљкович. Ова кај нас ми изгледаше крајно несериозно а за тоа е крив само Докузовски па играчите. По играчите никој не плука. Бар не уште. И тоа што збориш 10 разлика кога било сме играле со Симоновски и Костовски. Па од тие 10 Црна Гора отиде на +20 едно време а во игра беа и Антич и Самарџиски. Во една четвртина примивме скоро 40 коша баш со лидерите на тимот.. Крајна несериозност што не смее да се повтори..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: FA
Член од
14 март 2010
Мислења
16.818
Поени од реакции
15.920
Очекувано на крајот.
Србија прва.
Македонија шеста, на подготвителниот турнир во Словенија.
Првото место можеше да биди и на Хрватска, имаа предност од околу 6-7 поени на 5 минути до крајот на мечот, но Србите ја стегнаа одбраната и 4 минути не примија кош, а постигнаа над 10.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Кои ѕверови се српскава репрезентација. На психички план уште поголеми ѕверови.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
E vidovte sto e trener i avtoritet i kako gi stegna i stignaa plus 10 na 5 minuti. Nema labavo so Ivkovic ni na pripremi. Ali toa e del zasto se golema ekipa. A i da izgubese sigurno nemase da pluka po igracite na pres kako sto toa Dokuzovski go moze. Rabotava e sedi si miren ako vleze kos vlez ako ne so ima veze ima i druga utakmica :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: FA
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.011
Поени од реакции
1.129
Како само Ивкович му се налути на Трипкович и му фрли крпа пред лице и удри силно со раце, а Докузовски како да земал апчиња за смирување па цело време мирен седи. Големите се едноставно големи во својата големина во тоа што знаат кога и како да реагираат кога е тоа најпотребно.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Абе па и вие чекајте,има да збориме цел месец,немојте одма со плукање за еден ебан турнир.Се гледа дека нема заинтересираност кај нас.Одиме да ги растуриме водиме 10 разлика тој игра со Симоновски и КОстовски.Чекајте...
за Аце можам да ти кажам дека е талентиран и трениран одлично, знае да поведе има страшен шут кога ке му текне брзина и цврстина, за разлика од дедо мираковски, докузовски треба да го форсира со тоа што ке му дае шанса повеќе минути на паркетот
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ако играат Србите константно како што изиграа последни 5 минути од мечот со Хрватска, слободно кажувам дека се најголеми конкуренти за златото. Ни Шпанија, ни Германија нема да можат да им парираат.

Докузовски треба да научи многу работи од тренери како Ивковиќ.
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
292
Поени од реакции
84
Има еден проблем кај нас во репрезентавија немаат муда, потајно се надевам дека ова беше некоја тактичка престава од Марин, но донекаде ова што го прикажаа е и реалната слика на репрезентацијата.
Чековски дефинитивно не му е место во репрезентација, Мираковски исто, има деца како Кире( секоја чест ) што се желни за надигрување, а и дефинитивно имаат поголем квалитет од предходниве ( ако некој му текнува на некое младо дете одма да го потенцира ). За Симоновски мислам дека е потребен у одбрана ама дрво невидено е ... Не е Македонија да се провлекува. Самарџиски еден на еден е дрво, Перо полека влегува во форма што е плус, очекувам доста од Илиевски , Бо, браќава, Соколов ... Или само си се лажеме ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom