Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.758
^па да, се спомнува и тој Гуарин, ма да никогаш не сум го гледал, а читам Фернандо наводно сакал во Рома ..
Јас мислам дека Енрике сака да купи уште еден деструктивец, а Де Роси да го премести малце поофанзивно, тоа според мене би било откровение, но сепак тоа би успеало само доколку се донесе квалитетен деструктивец кој ќе ја извршува добро таа работа
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Ламела фраер. Аргентина - Египет со 2:1, двата гола ги постигна Ламела од пенал. Во 1/4 финале ќе играт со Португалија на 13ти. Го гледав само второ полувреме и може да кажам дека малиот ќе биде ѕвер ако игра исто и во Рома!!

 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Фернандо(Порто), Нилмар(Вилјареал), Обогња(Торино), Кјаер(Волсбург) и Паласиос се трансфер целите на Рома !
Утрово на воче прочитав дека и Лукас Подолски е една од желбите на Сабатини. Како и да е за разлика од минатите сезони оваа стварно се појачавме и се надевам дека ќе има позитивна атмосфера во клубот.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
^па да, се спомнува и тој Гуарин, ма да никогаш не сум го гледал, а читам Фернандо наводно сакал во Рома ..
Јас мислам дека Енрике сака да купи уште еден деструктивец, а Де Роси да го премести малце поофанзивно, тоа според мене би било откровение, но сепак тоа би успеало само доколку се донесе квалитетен деструктивец кој ќе ја извршува добро таа работа
Кога веќе се бара добар деструктивец не знам зошто не го земат Лас од Реал ... Гуарин е добар , а за Де Роси , мислам дека Луис Енрике ќе направи добра работа ако го премести малце понапред . Има добар шут , мислам дека добро ќе се снајде .
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Му пожелувам сите желби и соништа да му се остварат на Тоти :)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Се чека утакмицата со Валенсија вечер. Ќе треба лајв стрим на нетов да барам:)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.248
Поени од реакции
3.269
^ http://www.facebook.com/?ref=home#!/asromastreaming еве каде ќе ја даваат,ако имаш фб лесно ќе се снајдеш :) За жал ја ќе бидем на работа и неможем да ја гледам,оставам на вас да ме известите што било и како било позз РОМАНИСТИ !!!!
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Се надевам дека ќе изиграат добро а резултатот не ми е толку важен колку што ми е важно како ќе изиграат
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.758
LE PROBABILI FORMAZIONI



VALENCIA (4-3-1-2) Diego Alves; Bruno, Rami, M. Topal, J. Alba; Hernàndez, Canales, Parejo; Mata; Piatti, Soldado. A disp.: Guaita, Miguel, Mathieu, Maduro, Ricardo Costa, Albelda, Dealbert, Tino Costa, Feghouli, Banega, Jonas, Aduriz.. All. Emery.

ROMA (4-3-3) Stekelenburg; Rosi, Cassetti, Burdisso, Josè Angel; Perrotta, Viviani, Pizarro; Borriello, Totti, Bojan. A disp. Lobont, Curci, Cicin­ho, Heinze, Antei, Taddei, Simplicio, Okaka, Caprari, Verre. All. Luis En­rique
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.473
Поени од реакции
22.182
Еве го составот на Рома:
Lobont; Viviani, Heinze, Burdisso, José Ángel; Perrota, De Rossi, Pizarro; Totti, Borriello y Bojan
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Не утепаа.Ни треба некој деструктивец во играта.Фернандо добро би ни дошол.Стекеленбург и Хосе Ангел најдобри играчи вечерва.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Ц Ц Ц ... Сепак назад сме ... Не иде вака :mad: ..Пријателска е ама пак , многу касно им почнаа подготовкиве , играта е катастрофа , нема кој да прави акции и да ја шири играта ... Тапа ... Се надевам дека до почеток на поважните утакмци ќе се среди ова ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom