Ви се случила некоја натприродна работа?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Не само раката , туку и црнилото што е во аголот од десно е сомничава работа. Ај да речеме едното од овие е направено од подолга експозиција на блендата, ама двеве?
 

Shadow_mkd

Dark Shadow
Член од
5 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
15
И дали дознавте чија е ракава на фотографијава?
Јас со преработка на фотографијата дојдов до неколку знаци ама тие неможам да ви ги кажам мислам дека не се за кажување доволна е само сликата имам претпоставка чија е раката....
--- надополнето: Aug 6, 2011 6:58 PM ---
И не е преку ДНК испитувањето :) чисто компјутерско..
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665

Не се разбирам многу од фотографии, и можеби пишаново нема да израдува некого, ама ми се чини дека таа рака би можела да има некаква некаква врска со јамболијата врз која седи детето. Само претпоставувам, без некоја подлабока анализа на фотографираното. Во секој случај, интересно :). Мистериозно... :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Сте доживеале де жа ву ништо страшно тоа е веќе видено во превод, сте биле во слична ситуација а си мислите дека сете во иста. :)
--- надополнето: Aug 6, 2011 3:14 PM ---
На 31, 12, 2010 година околу 20 часот пред да отидам на славење ја сликам керкичката на сестрами како седи на каучот да ја испробам камерата на новиот телефон на сестрами :) и само погледнав на блиц и си викам добра камера има, ама мојата е подобра хехе. Како и да е одам на славење и сабајлето коа се вратив си легнав и кога станав од спиење таму некаде 12 часот сестрами ме гледа со телефонот во рака и ми вика де погледни ја сликата и види со има на неа... Јас гледам и по некое време забележувам дека на ногата на внука ми има рака, зумирам ама не се гледа толку убаво, ја вадам сликата на компјутерот и има што да видам како човечко тело да лежи до неа и ја има ставено раката на коленото, прво мислев дека ме зеза дека е некоја монтажа ама и мајками ми потврди дека ја виделе веднаш од коа сум отишол на славење... Ја осветлив малку сликата и убаво се гледа дека е рака..... Малку ми беше језиво ама сеа веќе не, ама тие не ни можат нам ништо само помислата не тера да мислиме дека се страшни... После оваа случка мислам дека постои некаква натприродна сила иако науката не убедува дека не постојат такви работи :)
--- надополнето: Aug 6, 2011 3:57 PM ---
Прегледај го приврзокот 32848
По барање на Re[D]evil! ја прикачив оваа слика. На сликата лицето е сокриено поради приватност.... Се колнам дека немам правено никаква монтажа па вие сами оценете..
OMG!!! Се наежив :vozbud: Оваа е осветлената слика или оригиналот? Ако не е оригиналот, постирај ја ако не те мрзи :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ова е оригиналот осветлената е многу пострашна :)
Дај стај ја сега :) Ме стај во мисла сега....морам да признаам дека ги викнав домашните да ја видат :) Леле како се наежив...прво ја видов сенката десно ама ко ја видов раката :vozbud:
 
S

Sasha

Гостин
Дај стај ја сега :) Ме стај во мисла сега....морам да признаам дека ги викнав домашните да ја видат :) Леле како се наежив...прво ја видов сенката десно ама ко ја видов раката :vozbud:
Има право членот над мене дај не не ставај во мисла стави ја и другата фотографија баш ме интересира и мене,поздрав.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Има право членот над мене дај не не ставај во мисла стави ја и другата фотографија баш ме интересира и мене,поздрав.
И пази брат, се прај дека не ги гледа известувањата....ц ц ц :P
 
V

Vollstandig

Гостин
Сте доживеале де жа ву ништо страшно тоа е веќе видено во превод, сте биле во слична ситуација а си мислите дека сете во иста. :)
--- надополнето: Aug 6, 2011 3:14 PM ---
На 31, 12, 2010 година околу 20 часот пред да отидам на славење ја сликам керкичката на сестрами како седи на каучот да ја испробам камерата на новиот телефон на сестрами :) и само погледнав на блиц и си викам добра камера има, ама мојата е подобра хехе. Како и да е одам на славење и сабајлето коа се вратив си легнав и кога станав од спиење таму некаде 12 часот сестрами ме гледа со телефонот во рака и ми вика де погледни ја сликата и види со има на неа... Јас гледам и по некое време забележувам дека на ногата на внука ми има рака, зумирам ама не се гледа толку убаво, ја вадам сликата на компјутерот и има што да видам како човечко тело да лежи до неа и ја има ставено раката на коленото, прво мислев дека ме зеза дека е некоја монтажа ама и мајками ми потврди дека ја виделе веднаш од коа сум отишол на славење... Ја осветлив малку сликата и убаво се гледа дека е рака..... Малку ми беше језиво ама сеа веќе не, ама тие не ни можат нам ништо само помислата не тера да мислиме дека се страшни... После оваа случка мислам дека постои некаква натприродна сила иако науката не убедува дека не постојат такви работи :)
--- надополнето: Aug 6, 2011 3:57 PM ---
Прегледај го приврзокот 32848
По барање на Re[D]evil! ја прикачив оваа слика. На сликата лицето е сокриено поради приватност.... Се колнам дека немам правено никаква монтажа па вие сами оценете..
Повеќе мислам оти ова се случува кај дигиталките како и на другите филмови кои користеа во апаратите, па само што ќе сликаш се префрла од друга слика се мешаше и со дигиталките се случува ова. Јас го открив ова, е вака: Се сликав еднаш и позади мене имаше како човек нешто и реков WOW слика со дух! И таман да ја ставам на фејсбук проверив уште еднаш и фактички се видов јас, себе си, самои во бледа верзија, и пребарав друга слика и испадна дека се измешало од друга слика:)
Тоа кај мене, за кај вас незнам :icon_mrgr:
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Не е до тоа сака да не држи подолго време во неизвесност :) позз
Мене коа некој ме чува во неизвесност обично ме фаќа пролив....ако ме снема за некои 30тина минути да си знаете кај сум :D
 

Shadow_mkd

Dark Shadow
Член од
5 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
15
бев под туш се спремам за излегување :) сега видов дека сакате да ја закачам и другата слика. Колку е осветлена сликата сенките си стојат со својата темнина еве...
 

Attachments

Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
бев под туш се спремам за излегување :) сега видов дека сакате да ја закачам и другата слика. Колку е осветлена сликата сенките си стојат со својата темнина еве...
Што има чудно во фармерки кој се избледени во форма на рака ?;)
 

Shadow_mkd

Dark Shadow
Член од
5 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
15
На сликава нема никаков фотошоп освен светлина и контраст на оригиналот нема ни тоа па се познава раката ако не ти се верува во ред никого не можам да принудам да ми верува искрено се мислев и за оригиналот дали да го закачам бидејќи не е за верување и јас самиот не можев да поверувам ама тоа е тоа кој како сака нека верува...
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
На сликава нема никаков фотошоп освен светлина и контраст на оригиналот нема ни тоа па се познава раката ако не ти се верува во ред никого не можам да принудам да ми верува искрено се мислев и за оригиналот дали да го закачам бидејќи не е за верување и јас самиот не можев да поверувам ама тоа е тоа кој како сака нека верува...
Пријателе, се надевам забележа и ти-десниот лакт, како да фали дел? За ова имаш објаснување-нели рече дека си знаел што е ама нема да го кажуваш во јавност. Друго, на левата страна од девојчето-одма до неа е затемнето, после нормална светлина па кај перничето пак затемнето-за болдираното е многу чудно нели? Од таа страна светлина доаѓа така да природно нема шанси тука да има сенка....:vozbud::vozbud: Љубопитност ме убива! Океј твое си е дали ке ги кажеш деталите што ги знаеш-те разбирам.
Уште нешто-сликава ја крстам MULTIGHOST PICTURE :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom