Млади фудбалски таленти - Македонци!

Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
A Дејан Стојановић је македонско име и презиме?
Игњовски је рођен у Београду и одиграо је 2 утакмице за младу српску репрезентацију.
Па и Стојановиќ е роден во Македонија во Куманово е сега има две варијанти :
1.Да е Србин
2.Да е Македонец, зошто има и Македонци што се презиваат на -иќ што ги задржале презимињата и после српската окупација на Македонија (се извинувам за офф-топик). Пошто незнам затоа нагаѓам ...
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
57
Поени од реакции
107
http://en.wikipedia.org/wiki/Perica_Stančeski
Не е млад, ама ме интересира за него. Добар ли е, шо позиција игра? Воопшто не го знам.
Перица Станчески?
То име дуго нисам чуо. Знам га...то је дете Партизана. Никад није добио шансу у црно-белом дресу, па је углавном играо на позајмицама у мањим београдским клубовима.
Може да игра на више позиција у тиму. Ја га памтим као снажног десног бека, а може да игра и офанзивније...на десном крилу.
Ја сам мислио да је он већ играо за македонску репрезентацију.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
http://en.wikipedia.org/wiki/Perica_Stančeski
Не е млад, ама ме интересира за него. Добар ли е, шо позиција игра? Воопшто не го знам.
перица станчески играше за младата репрезентација на македонија пред едно 3-4 години, но после наеднаш исчезна и до пред една година немав слушнато за него. едно време се споменуваше дека е голем талент, но изгледа не бил. за македонија играше како десен бек, нека ме поправи некој ако грешам!
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
Стефан Ристовски место во Фоџа, сепак е позајмен во Кротоне. Тим кој игра во Серија Б. Доста подобра опција. :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
88
Поени од реакции
16
Vo petocniot broj na makedonski sport povtorno objaven uste eden za nas nepoznat talent, se razbira zosto nema koj da go najde od ffm, koj nastapil za maribor poslednite 10 minuti i se vika Dejan Jakimovski imal 18 godini pozicija lev bek
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Александар Станков вчера даде два гола во дебито за новиот тим FC Oss.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.431
Поени од реакции
22.074
Александар Трајковски го постигна првиот гол за Зулте Варегем пред неколку минути, за водство од 2-0. :cuc:
Втор натпревар, прв погодок за Трајковски, кој ја носи 10-ката на дресот во Зулте Варегем.

Уште и стрим за натпреварот да најдеме.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Александар Трајковски го постигна првиот гол за Зулте Варегем пред неколку минути, за водство од 2-0. :cuc:
Втор натпревар, прв погодок за Трајковски, кој ја носи 10-ката на дресот во Зулте Варегем.

Уште и стрим за натпреварот да најдеме.
Нека му се множат

Еве го официјалниот Youtube профил на Зулте Варегем тука ќе може да се види голот наредниве денови

http://www.youtube.com/user/EsseveeTV#p/u
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.266
Поени од реакции
3.622
јбг не ја следам темава а и форумов во овај дел ама ако не сте го виделе ова од пред две недели вреди верувајте...
Дамевски во Финска ... Шакири стил директива од корна... околу 2.20...

 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Голот на Александар Трајковски за Зулте Варегем а како што гледам бил и еден од креаторите за првиот гол

 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Александар Трајковски го постигна првиот гол за Зулте Варегем пред неколку минути, за водство од 2-0. :cuc:
Втор натпревар, прв погодок за Трајковски, кој ја носи 10-ката на дресот во Зулте Варегем.

Уште и стрим за натпреварот да најдеме.
Браво за дечково, дали игра за Македонија?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.431
Поени од реакции
22.074
Браво за дечково, дали игра за Македонија?
Сеуште нема заиграно. Бабунски го повика за пријателската со Азербејџан, тоа е негов прв повик во репрезентацијата.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Браво за дечково, дали игра за Македонија?
Ќе игра сега на пријателската утакмицата со Азербејџан што е закажана за во среда !

Инаку играше до сега за младинската репрезентација !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom