Експерименти

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Еднаш направив планина од глина, му ставив една линија уфо лепак од врвот кон дното и го запалив лепакот и со тоа се запали и свилената завеса и останав зинат така 1 мин. :)
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
ЈоОоЈ многу сакам „ Експерименти “ да правам или да гледам:smir:
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
46
Поени од реакции
1
Јас знам еден начин да се направи еден вид бомба, а тоа е да се стави во едно пластично шише солна киселина ( на дното ) и алуминиум неколку парчиња... потоа шишето се затвора со капачето, и за 10-тина или повеќе минути пука и се слуша доста јака експлозија... ( кој ќе ја направи, за последиците не одговарам... )
Ја со другари ја имам направено многу јако се слуша и пукнавме на една баба пред двор па утре вечерта спиеше на тараса lol
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Дај кажете како да направам молотов коктел?? :) иначе јас иам правено димна бомба со пинг понг топчиња,бомба со вар,димна бомба со шалитра мислам се викаше и таму нешто...иам доста работи праено...
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
да не знае некој како се правеше тоа со кибрит и фолија.нешто се виткаше фолијата околу чкорчето и пука кога ке се запали.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
194
Поени од реакции
29
Експериментирав едно време, направив чадна бомба, солзавец, бомба . и такви работи. Интересно ми беше, ама не ми се исплатеше xD
 
Член од
7 март 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Дај кажете како да направам молотов коктел?? :) иначе јас иам правено димна бомба со пинг понг топчиња,бомба со вар,димна бомба со шалитра мислам се викаше и таму нешто...иам доста работи праено...
Си пишал дека имаш направено бомба со пинг понг топчиња може подетално да ми објасниш?
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Абе напрајте си барут шо се заебавате со вакви ствари...си земеш од земјоделска аптека КNO3 (шалитра народски познато),сулфур и јаглен за скара мешате во однос 4:3:1 4-KNO3 3-S;jaglen CO2 1 i imate црн прав :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Дај кажете како да направам молотов коктел?? :) иначе јас иам правено димна бомба со пинг понг топчиња,бомба со вар,димна бомба со шалитра мислам се викаше и таму нешто...иам доста работи праено...
Земаш шише (стаклено секкако) го полниш со бензин или друго запаливо гориво (најчесто бензин) го полниш 90 % одкај капачето ставаш еден вид на партал (текстилен обавезно) пред да го ставиш одкај капачето врвот го натопуваш со бензин го ставаш потпоениот дел одозгора,го палиш и го фрлаш.
Но внимавај ова е примитивен вид на коктел кога се пали има еклпозија и стакленото шише пука,а срчите се многу мали што летаат суперсонично и не с сомневам дека можат да убијат човек (недајбоже) се надевам ова ке го искористиш како зафрканција,и секкако гледај да го фрлаш на пусто место и веднаш кри се зад некој ѕид каде што си целосно заштитен.
Не одговарам за последици.
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Ракета со шише, ставаш вентил за гуми од кола на капачето ама треба прво дизната од внатре да се извади, ставаш 1/3 вода и пумпаш 4-5 бари и лета согурно 30 метри нагоре само треба да го лансираш од цевка за правец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom