Депилирани мажи: да или не?

Depilirani mazi-da ili ne?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .
П

Пепси_

Гостин
Депилирано машко на нозе и раце, како билдерине, ауу бљак. Под мишки може, сфаќам, ама нозе и раце. Кам он луѓе, сериозно, не знам по што ќе се разликуваме ние женските од машките ако продолжите вака. Депилирање сегде, веѓи чупање, носење розево, кај е крајот?
Се извинувам за :eek:ftopic: Значи забрането ни е нам машките да носеме розево кошулче,маичка и тн. ? може и по порака да одговориш да не ја тапиме темата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Се извинувам за :eek:ftopic: Значи забрането ни е нам машките да носеме розево кошулче,маичка и тн. ? може и по порака да одговориш да не ја тапиме темата.
Не бе дека ви е забрането, зборев за оние што се` од ова погоре што набројав го практикуваат, не се дообјаснив во постот, се извинувам :smir:.
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Арно е со машинка за шишанје да се поминам груда тепихчето да го соберам?
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
јас не сум имал проблем со влакнетост никогаш , на градите немам ич ниту пак на рацете , на нозете имам во нормална мера малце, иначе сум плав така да и влакната секаде ми се светли и не ми се познаваат, а се депилирам само на веѓи , и јас мислам дека тоа е морално во денешно време, мора да бидеш свеж и + многу похигиенски е да немаш влакна и не се потиш толку :)
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
па да се среди да, ама целосно депилиран НЕ ФАЛА!!!!
 

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Не сакам депилирани мажи.
Ми изгледаат многу ... женско:confused:
Не сакам депилирани мажи.
Ми изгледаат многу ... женско:confused:
Секако дека е така. Мислам јас сум за полова еднаквост али ова што се дешава е создавање на еднополовост. Се знае бе луѓе што е машко и што е женско. Глеам (и се чудам воедно) доста другари мои преку лето се депилираат по нозе. А не дека имаат не знам претерано многу влакна. Прифаќам да се депилира некој што е влакнест ептен да не речам ко мајмун и единствено бричење под пазуви и на груди тие што се ептен влакнести. А оваа по нозе по раце машки некоја чудна мода,не. Уште малце ке почнат на лице трајна депилација...:confused:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Секако дека е така. Мислам јас сум за полова еднаквост али ова што се дешава е создавање на еднополовост. Се знае бе луѓе што е машко и што е женско. Глеам (и се чудам воедно) доста другари мои преку лето се депилираат по нозе. А не дека имаат не знам претерано многу влакна. Прифаќам да се депилира некој што е влакнест ептен да не речам ко мајмун и единствено бричење под пазуви и на груди тие што се ептен влакнести. А оваа по нозе по раце машки некоја чудна мода,не. Уште малце ке почнат на лице трајна депилација...:confused:
Искрено, јас не прифаќам депилација на гради, освен ако не е некој тип со развиени мускули па да сака да си ги покаже.

Ок, тоа не значи дека треба да толерирам и влакна од 20 цм. :p
 

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Искрено, јас не прифаќам депилација на гради, освен ако не е некој тип со развиени мускули па да сака да си ги покаже.
Да да и тие што се бават професионално со бодибилдинг нормално дека треба да бидат тасма и да светат и се тоа
Ок, тоа не значи дека треба да толерирам и влакна од 20 цм. :p
Многу јасно. Тоа и го реков,некој што е стварно влакнест пожелно е да си се депилира на груди (или да си се поминува со машинка редовно) нели доколку му сметаат било како влакната или заради неговата поубава половина да се осеќа попријатно кога ќе го стави главчето на неговите гради :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Јадење говна со извинение од страна на жените на темава,се е до вкусот ама дека преферираат завунети мажи со споредба со средени малце тешко да поверувам,барем јас.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Депилирање..само на непосакуваните влакна ;)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Депилирам нозе уште од 1ва година средно, едно од што морам друго за уметнички дојам. Кога ќе се издепилирам ногата го добива правиот изглед. Многу пати имам дискутирано на ова тема со девојки и коментарите биле "е да бе дечкото помазен од девојката" па среди се бе срце. Башка гледам секогаш прво мене да ми е убаво а тек после на некоја таму дотична :p
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Депилација само кај тетоважите да ми се познаваат , И тоа внимателно само врз нив.
Инаку не сакам депилирање и некако смешно ми изгледаат депилирани мажи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom