Дојран

Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
абе шо мајка барате во бара не е ејзеро Дојран елате во Охрид поефтино е :)), за Македонка ќе ми биде гостинка :)
Имате поевтини хотели во Охрид? Не знаев. Единствено знам дека во вашите хотели топла вода има само во саботите „з`ш охриѓани само во сабота се к`пет„
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Кој може да ми среди за во кампови ?
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Дај бре толку ли нема некој шо нуди смештај во Дојран?
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Дај те бе смештај за 4ца во Стар Дојран..(по скромно така)..за од кај среда некаде
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
imam 2 prasanja kolku e smestaj ?
i kakva e nojknata zabava vo dojran
i drugo neli edno vreme vodata bila stetna imala mnogu algi i slicno se spomnuvase na tv
--- надополнето: Jul 31, 2011 6:40 PM ---
Имате поевтини хотели во Охрид? Не знаев. Единствено знам дека во вашите хотели топла вода има само во саботите „з`ш охриѓани само во сабота се к`пет„
ohrid si e ok prijatele :) ako plukate po nego celo vreme :)
--- надополнето: Jul 31, 2011 6:41 PM ---
Вие се плашите да не ви го испијаме енѕероно :icon_lol:
more kakvi ste ne me cudi i so lajca da go isrkate :) ah ah hah hah
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
ohrid si e ok prijatele :) ako plukate po nego celo vreme :)
--- надополнето: Jul 31, 2011 6:41 PM ---

more kakvi ste ne me cudi i so lajca da go isrkate :) ah ah hah hah
Охрид си е "ок", само шо се наплаќа влез за у црква, лежалки се поправаат со разно разни механизми (пошо нели е скапо да се купат "нови"). Плажите се џабе дадени под концесија кога никој не се потрудил да ги среди, ама битно лежалка е 150 денари (е сеа шо некој позади тебе ќе ти ги качи нозете на ушка за да му ги мирисаш -мора да има два реда лежалки, по можност прв ред да се збрцани у езеро, за шо поголем ќар). На десната лента од патот-земјена задолжително се става ланец со катанче, се носи столче и по синдикалка се наплаќа паркинг.
Епа ај не идајте после у Охрид да ве видам.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.505
Поени од реакции
14.142
imam 2 prasanja kolku e smestaj ?
i kakva e nojknata zabava vo dojran
Смештај се движело од околу 300 до 400 денари, за 300 денари имало удобен смештај, е сеа за празнициве може и да се зголеми малку ценава, али реално за 350 можело да се најде.

Ноќна забава, еве утре има Д Фестивал, а за другите денови гледам по плажите се организираат забави, за дискотеки и кафичи такви работи, не знам.

Јас утре тргам на околу 4-5 дена, за прв пат, па ќе видиме како ќе биде, според она што го имам слушано од други што биле, се многу задоволни, многу било средено, цените биле ефтини (Скопско пиво на пример имало за 60-70 денари низ кафе-баровите), и уште многу други позитивни коментари за Дојран, немам слушнато досега некој лош збор да каже.
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
Охрид си е "ок", само шо се наплаќа влез за у црква, лежалки се поправаат со разно разни механизми (пошо нели е скапо да се купат "нови"). Плажите се џабе дадени под концесија кога никој не се потрудил да ги среди, ама битно лежалка е 150 денари (е сеа шо некој позади тебе ќе ти ги качи нозете на ушка за да му ги мирисаш -мора да има два реда лежалки, по можност прв ред да се збрцани у езеро, за шо поголем ќар). На дел од пат задолжително се става ланец со катанче, се носи столче и по синдикалка се наплаќа паркинг.
da vo golem del si vo pravo za ova nema zbor :), toa za naplacanjeto na vlez vo crkva mpc treba da ti odgovori licno i jas se zaudiv pred edno 3 godini koga vidov deka naplacaa za nas ohrigjani a ne pak za vas Skopjani.
ama zato makedonke imas povejke plazi na ohrid mozes da biras kade sakas da odis toa e se slagam za zal i nas ni smeta toa sto golem aspekt se stava na ekonomskiot benifit porano ne bese vaka ama toa e .
e sega nekoj da mi odgovori na moite prasanja so gi postaviv
pak ce idaat Makedonke ovie Skopjancistava :))), mala sala da se nasmeeme :)))
--- надополнето: Jul 31, 2011 7:03 PM ---
Смештај се движело од околу 300 до 400 денари, за 300 денари имало удобен смештај, е сеа за празнициве може и да се зголеми малку ценава, али реално за 350 можело да се најде.

Ноќна забава, еве утре има Д Фестивал, а за другите денови гледам по плажите се организираат забави, за дискотеки и кафичи такви работи, не знам.

Јас утре тргам на околу 4-5 дена, за прв пат, па ќе видиме како ќе биде, според она што го имам слушано од други што биле, се многу задоволни, многу било средено, цените биле ефтини (Скопско пиво на пример имало за 60-70 денари низ кафе-баровите), и уште многу други позитивни коментари за Дојран, немам слушнато досега некој лош збор да каже.
od prilika kako vo ohrid dobro vo ohrid sum si starosedelec malku sakam da menam :)
a prijatele so zencki kako e polno li idaat od gevgelija strumic toa kazi :drk::drk::drk: takov turizam preferiram
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
da vo golem del si vo pravo za ova nema zbor :), toa za naplacanjeto na vlez vo crkva mpc treba da ti odgovori licno i jas se zaudiv pred edno 3 godini koga vidov deka naplacaa za nas ohrigjani a ne pak za vas Skopjani.
ama zato makedonke imas povejke plazi na ohrid mozes da biras kade sakas da odis toa e se slagam za zal i nas ni smeta toa sto golem aspekt se stava na ekonomskiot benifit porano ne bese vaka ama toa e .
e sega nekoj da mi odgovori na moite prasanja so gi postaviv
Кои плажи се саглам во Охрид? Оставање прст у езеро, поради огромни камења, како успомен од Охрид? И шо за тебе значи саглам плажа.
Да не идам оф топик, одговори ми во тема за Охрид, а не во тема за Дојран да ми го фалите градов
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.505
Поени од реакции
14.142
Да ти ебам градот и туристичкото место кое нема ни автобуска станица, ни обележано каде стојат автобуси, нити па некаде да прашаш кога има автобус, освен инфо-центарот во кој немаа информации за Млаз Богданци, а тие се најчести автобуси што одат натаму...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom