Фан Клуб: ФК 11 Октомври

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Епа ако мие смо им го дале гзот како што викаш ти, значи и мие смо ви непријатели. Слободно дојди у Тетово, те знаем и на лице нонстоп сереше и на ФБ. Ќе ве пречекамо многу добро, свињче едно.
Незнаеш ни за кого навијаш, Победа, !1-ти, Металург...и уште ти си нашол да кажеш нешто.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Како идеше она,
КОМПЛЕКС имате од нас Комити/Скопјани.... Гревови прилепски :D
Ако ако слободно дојдете, ќе има од кого да учите и онака све деца останаа у Мајмуни :)
Што зборваш бе ДЕТЕ? кој комплекс? не глеш ми иди во мој фан клуб и ми збори глупости и ми праќа смајлина? Па не толерирам такви луѓе како и тебе , не знам и комплекс има друго значење т.е. хотел , ресторан... па сеа не знам шо си мислел ти со зборот КОМПЛЕКС... и позз не ме замарај
--- надополнето: Jul 28, 2011 10:01 PM ---
Епа ако мие смо им го дале гзот како што викаш ти, значи и мие смо ви непријатели. Слободно дојди у Тетово, те знаем и на лице нонстоп сереше и на ФБ. Ќе ве пречекамо многу добро, свињче едно.
Незнаеш ни за кого навијаш, Победа, !1-ти, Металург...и уште ти си нашол да кажеш нешто.
е со овај пост се докажува твојата интелегенција идиш провоцираш па се закануваш o_O
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Што зборваш бе ДЕТЕ? кој комплекс? не глеш ми иди во мој фан клуб и ми збори глупости и ми праќа смајлина? Па не толерирам такви луѓе како и тебе , не знам и комплекс има друго значење т.е. хотел , ресторан... па сеа не знам шо си мислел ти со зборот КОМПЛЕКС... и позз не ме замарај
--- надополнето: Jul 28, 2011 10:01 PM ---

е со овај пост се докажува твојата интелегенција идиш провоцираш па се закануваш o_O
Со што испровоцирав ја? Не е вистина тоа што го кажав?? Не е вистина дека дечурлааната вчера што почнале да идат на стадион и се нарекуваат Мајмуни, го фрлаат у вода све тоа што постарите членови го постигнале??? Срамота е, Победа, Металург, па сега за 11 Октомври. Брука!
Па уште мие смо им го дале гзот на комшиеве, хаха. Нека докаже колкав јунак и ПАТРИОТ е (зошто нели мие смо им го дале гзот), ама на дело, не на форум. Кога ќе дојде против Шкендија овде на 10.000 народ тогаш ќе му речем дека вреди нешто, а ваке со серење само на форум, може да го попуши само!
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Јас нигде не се изјаснив дека сум член на Мајмуни, само кажав дека че одам да гледам натпревар и можно било да се влегува (е сеа не знам дали че одат) со Мајмуни, како тоа што се правеше порано. А тоа вие (читај Скопјани меѓу кои еден не е вистински Скопјанец) што сте град-држава (така се однесувате де) и си градите некое ривалство со непостоечки навивачи како на пример на Металург, Скопје и сл. Се знае македонскиот фудбалски ривалитет: Победа-Вардар, Вардар-Пелистер, Победа-Пелистер и сега Тетекс-Шкендија, Шкендија со сите други македонски навијачи.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Јас нигде не се изјаснив дека сум член на Мајмуни, само кажав дека че одам да гледам натпревар и можно било да се влегува (е сеа не знам дали че одат) со Мајмуни, како тоа што се правеше порано. А тоа вие (читај Скопјани меѓу кои еден не е вистински Скопјанец) што сте град-држава (така се однесувате де) и си градите некое ривалство со непостоечки навивачи како на пример на Металург, Скопје и сл. Се знае македонскиот фудбалски ривалитет: Победа-Вардар, Вардар-Пелистер, Победа-Пелистер и сега Тетекс-Шкендија, Шкендија со сите други македонски навијачи.
Како тоа мислиш од сега? Сега што постои интернет и све останато, па е можно да се ставаат слики и клипови незначи дека ова дерби е од сега. Оваа утакмица од секогаш привлекувала голем број на гледачи и е една од подобрите дербиња во Македонија, ако не и најголемо градско дерби моментално (како на терен така и на трибина).

Да не идемо оф топик, нема врска за кого сакате навивајте си, само не му личи на дечкото погоре да јаде такви гомна. Срамота!
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Комити досега ве бранев ама сега претерувате за некои работи.ВИ кажаа фино и културно луѓево дека 11 и ПОбеда се братски клубови и имаат исто навивачи.Не гледате ли Сплит-Фулам Торцида како се дојдени да навиваат за Сплит,една од најјкаите групи навива за друг клуб од градот.Мајмуни се во право ако подржат Прилепска екипа.
Шо зборуваш бе глупости?! Кај биле дојдени Торцида да навиваат за НК Сплит? Дај најди ми една слика каде што Торцида организирано им дава поддршка на Сплит? Ако Победа и 11 Октомври се братски клубови зашто тогаш Најнуните досега го немаат поддржано 11-ти? Или чекаа да дојде Вардар за да си ги покажат комплексите?! Те молам објасни ми!
 

POTOK

VOJVODI
Член од
4 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
6
odime kako ANTI SKOPJE CLAN PRED SE !!! inaku za 11 tesko samo si Albanci i so tie so mu go dadoja gazo t.e vie . e protiv takvi ekipi cojme na 11 !!!
OOOO SVINJO BANATSKA mie smo go dale gzot pa lesno e da se praes jak pred pc ela izlezi prosetaj do tetovo da osetis kako e supak nizaeden , A CE OJTE VO TETOVO PROTIV TETEKS:pos:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
шо е ова бе??? ова е фан клуб за 11 октомври, а вие овде сте разврзале за се и сешто!!!
скопјаниве овде си дошле да си праат сеир, а тие кутрите ни самите не знаат сега за кого навиваат, овај тетовчанецов ми кажува како ќе бил некој џек ако пој на стадион со 10000 Албанци (е јас бев со 3-ца други и меѓу Албанци седев па шо...), а овие мајмуниве ми кажуваат овде како само победа била во нивното срце. е па другари, ако е така нремате овде шо да барате. прво средете се самите вие и решете за кого невивате (победа ви е во 2 лига...), па после дојдете. или формирајте нова нававачка група, па навивајте за било кој прилепски тим, оти мајмуни се изјаснија дека навиваат само за победа!!! сите оние останати прилепчани КОИ ГО ПРАТАТ ПРИЛЕПСКИОТ СПОРТ, 11 октомври им е можност да одат на фудбал и да гледаат елитен мак фудбал, каков и да е тој!!!

е сеа за темава... да не заминеше мојсов, ќе бев прилично сигурен дека 11 можи и да победаи против миравци во сабота. пред се оти гостинот од скопско/гевгелиско потекло има сосема нов тим и не е воигран, а прилепчаните се речиси непроменети од лани, добро се познаваат и можи да изненадат. вака, мислам дека нерешено ќе заврши средбата!!!
 

POTOK

VOJVODI
Член од
4 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
6
(е јас бев со 3-ца други и меѓу албанеци седев па шо...), ama si bil miren kako macence i si cutel dojdite kako grupa i uzivajte vo precekot vo tetovo
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Абе шо има толку лошо ако му се помогни на 11 и тој е прилепски клуб.Ако не одевме, че речевте
каде сте мајмунчиња така??? И после ние сме биле искомплексирани, а тие зеле сера де овде, де на
фб на наши форуми и настани,вака, онака и пак ние имаме комплекси, а тие не.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Шо зборуваш бе глупости?! Кај биле дојдени Торцида да навиваат за НК Сплит? Дај најди ми една слика каде што Торцида организирано им дава поддршка на Сплит? Ако Победа и 11 Октомври се братски клубови зашто тогаш Најнуните досега го немаат поддржано 11-ти? Или чекаа да дојде Вардар за да си ги покажат комплексите?! Те молам објасни ми!
Отвори тема за Европа лига и види дека тоа го потврди и Србинот.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
(е јас бев со 3-ца други и меѓу албанеци седев па шо...), ama si bil miren kako macence i si cutel dojdite kako grupa i uzivajte vo precekot vo tetovo
e ne cutevme bas oti pobeda ko dade gol, bratuced mi sripa i jadevme ubav cotek, ama nema vrska... JAS NE SUM CLEN NA MAJMUNI, kako da dojdam so grupa?
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Како тоа мислиш од сега? Сега што постои интернет и све останато, па е можно да се ставаат слики и клипови незначи дека ова дерби е од сега. Оваа утакмица од секогаш привлекувала голем број на гледачи и е една од подобрите дербиња во Македонија, ако не и најголемо градско дерби моментално (како на терен така и на трибина).

Да не идемо оф топик, нема врска за кого сакате навивајте си, само не му личи на дечкото погоре да јаде такви гомна. Срамота!
Зборував за прволигашки дерби натпревари, пошо Шкендија лани прв пат влезе првалига од нивното 3-4 децениско постоење, ако не се лажам. И доста јадиш овде, среди си ги тие од вашио град варварите, тие шо си се слободни навивачи че си навиваат за кого сакаат во прилеп, мајмуни со какво сакаат соопштение нека излегуваат, тебе ич да не ти е гајле. И уште еднаш, исчистете си го градот од такви неписмени планински луѓе, ако не знаете како да изгледа за пример земете го Прилеп!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.661
Поени од реакции
70.737
Зборував за прволигашки дерби натпревари, пошо Шкендија лани прв пат влезе првалига од нивното 3-4 децениско постоење, ако не се лажам. И доста јадиш овде, среди си ги тие од вашио град варварите, тие шо си се слободни навивачи че си навиваат за кого сакаат во прилеп, мајмуни со какво сакаат соопштение нека излегуваат, тебе ич да не ти е гајле. И уште еднаш, исчистете си го градот од такви неписмени планински луѓе, ако не знаете како да изгледа за пример земете го Прилеп!
:pos:
Грешка си мајсторе и тоа голема:)
За последната реченица нема ни да коментирам. Човек ќе помисли дека во прилеп имало 50 000 Шпони а не 100-тина наспрема 50 000 Македонци...
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Што зборваш бе ДЕТЕ? кој комплекс? не глеш ми иди во мој фан клуб и ми збори глупости и ми праќа смајлина? Па не толерирам такви луѓе како и тебе , не знам и комплекс има друго значење т.е. хотел , ресторан... па сеа не знам шо си мислел ти со зборот КОМПЛЕКС... и позз не ме замарај
--- надополнето: Jul 28, 2011 10:01 PM ---

е со овај пост се докажува твојата интелегенција идиш провоцираш па се закануваш o_O
Абе после ние сме имале комплекс од нив,кога ние сме му пошле бе на нивен фан клуб и вака сме ги досадувале?никогаш...Кога на некој евент на фб сме му пишуеле како тие на нашите?никогаш...
дај ве молам малце видете па кажете кој има комплекс...
А сепак вистината многу ги боли...
Иначе кога ми стоеше на потпис сликата ЕБЕН Е ВАРДАР одма почнаја да ми ида по 20 пораки дневно и од тој комитата админот и од обични членови,мењај потпис ќе те банирам пернаментно,менувај потпис ќе те најдам ќе те отепам,менувај потпис ова ќе се деси...

Сепак,Победа и 11ти се братски клубови како што кажа еден член,ние кога треба одиме помагаме за 11ти,сепак е и тој клуб од Прилеп...
--- надополнето: Jul 29, 2011 12:41 PM ---
А пишуваат по фб, чекајте селанчиња ова она во вашето село вака така...
епа нема да оставиме да ни го валкаат градот некакви селани доселени во скопје и си мислат сеа се "градски момци"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom