БАРАМ СРЕЌЕН БРАЧЕН ПАР!

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
A kaj rekof deka treba apchina za toa? Pred takvo kazuvanje razmisli malku.
Тоа е само фраза, еве на пример во нашиот случај (Како до среќен брак?) треба некои состојки за да тоа успее (дали се физички, абстрактни, емотивни), па затоа најчесто се користи таа фраза, кои апчиња треба да ги пијам за да успеам т.е има преносно значење и се мисли што треба да направам а во некој случај и стварно треба да се пијат некои апчиња.
И пишувај кирилица со македонска подршка, мислам дека казнуваат на форумот за тоа, и плус рекоф е грешка треба реков, рекоф се користи кога лафиш со некој
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Тоа е само фраза, еве на пример во нашиот случај (Како до среќен брак?) треба некои состојки за да тоа успее (дали се физички, абстрактни, емотивни), па затоа најчесто се користи таа фраза, кои апчиња треба да ги пијам за да успеам т.е има преносно значење и се мисли што треба да направам а во некој случај и стварно треба да се пијат некои апчиња.
И пишувај кирилица со македонска подршка, мислам дека казнуваат на форумот за тоа, и плус рекоф е грешка треба реков, рекоф се користи кога лафиш со некој
Neka me kaznat ko taka.Od ko se regnaf 2005 nemam pisuvano na kirilica, i do sega ni ednash ne sum jadela ban od forumo zaradi toa. Ako ima nekoj od administratorite protiv neka mi pishat mene lichno a ne nekoj drug da mi nareduva.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
А зошто барате среќен брачен пар, да не снимате реклама ?
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
epa se obrati na vistinskoto mesto:)
vo brak sum 4 godini,se omaziv na 19,a maz mi e 18 godini povozrasen od mene,sto ne e bas sekojdnevna pojava neli​
toa bese ljubov na prv pogled,vo toj moment imav cuvstvo deka cel zivot go znam i ne mi bese bitno kolku godini ima,dali e bogat ili siromav,ne me interesirase bas nisto,kako se da znaev​
za sreka i toj go pocuvstvuval istoto i od prviot den koga ke zapoznavme nie sme zaedno i imame 2 decinja,imame semeen biznis rabotime zaedno,nikade ne odime eden bez drug postojano funkcionirame vo par i dvajcata imame cuvstvo deka malku ni e eden zivot za da se zasitime eden od drug​

--- надополнето: Jul 26, 2011 8:24 PM ---
ima li brak sto ne bi bil sreken ako e normalen pomegu maz i zena i zgora na toa zacinet, so dve do tri deca.inaku problemite so koi se srekava sekoj covek vo tekot na zivotot nikako ne smee da mu se prepisuvaat na brakot.
vo sekoja faza od naseto ziveenje ima problemi pa normalno e da ima i vo brakot ,receptata za sreken brak e da se trudite od sekoj problem da izvlecete pouka i normalno- na toa sto nemoze da ve ubie dozvolete mu da ve napravi posilni
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Ja па си помислив за секс бара брачен пар :D Има и такви не да не ..
 

ION

Член од
27 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
836
epa se obrati na vistinskoto mesto:)
vo brak sum 4 godini,se omaziv na 19,a maz mi e 18 godini povozrasen od mene,sto ne e bas sekojdnevna pojava neli​
toa bese ljubov na prv pogled,vo toj moment imav cuvstvo deka cel zivot go znam i ne mi bese bitno kolku godini ima,dali e bogat ili siromav,ne me interesirase bas nisto,kako se da znaev
za sreka i toj go pocuvstvuval istoto i od prviot den koga ke zapoznavme nie sme zaedno i imame 2 decinja,imame semeen biznis rabotime zaedno,nikade ne odime eden bez drug postojano funkcionirame vo par i dvajcata imame cuvstvo deka malku ni e eden zivot za da se zasitime eden od drug
malku matematika(no offense):
19(ti)+18=37(toj)
19+4=23(ti denes)
37+4=41(toj denes)
:unsure: .....ali bitno vie ste si srekni :rolleyes:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
epa se obrati na vistinskoto mesto:)
vo brak sum 4 godini,se omaziv na 19,a maz mi e 18 godini povozrasen od mene,sto ne e bas sekojdnevna pojava neli​
toa bese ljubov na prv pogled,vo toj moment imav cuvstvo deka cel zivot go znam i ne mi bese bitno kolku godini ima,dali e bogat ili siromav,ne me interesirase bas nisto,kako se da znaev​
za sreka i toj go pocuvstvuval istoto i od prviot den koga ke zapoznavme nie sme zaedno i imame 2 decinja,imame semeen biznis rabotime zaedno,nikade ne odime eden bez drug postojano funkcionirame vo par i dvajcata imame cuvstvo deka malku ni e eden zivot za da se zasitime eden od drug​

--- надополнето: Jul 26, 2011 8:24 PM ---

vo sekoja faza od naseto ziveenje ima problemi pa normalno e da ima i vo brakot ,receptata za sreken brak e da se trudite od sekoj problem da izvlecete pouka i normalno- na toa sto nemoze da ve ubie dozvolete mu da ve napravi posilni
Talk about sugar daddy. :)

Мачорка, знам дека читаш... семеен бизнис = мажот има многу пари, а девојката има 19 години кога е најубава и најпосакувана.

На темата инаку, јас познавам сречни брачни парови, без заебанција, али брате мили колку многу познавам што не се среќни, па тоа чудо. Така што, го разбирам комплетно ГолемиотБрат што поставува вакво прашање и му ја разбирам поентата. Нема веќе среќни врски, а не па бракови. :)
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Talk about sugar daddy. :)

Мачорка, знам дека читаш... семеен бизнис = мажот има многу пари, а девојката има 19 години кога е најубава и најпосакувана.

На темата инаку, јас познавам сречни брачни парови, без заебанција, али брате мили колку многу познавам што не се среќни, па тоа чудо. Така што, го разбирам комплетно ГолемиотБрат што поставува вакво прашање и му ја разбирам поентата. Нема веќе среќни врски, а не па бракови. :)
poradi vakvi mislenja nema srekni poedinci,a vie barate brakovi......................................
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Луѓето едноставно го преценуваат бракот.
Бракот не е душевно и љубовно спојување на две лица бла бла бла, бракот е едноставно официјализирање на врската.
Ако не сте биле душевно споени за време на врската, попот и кумот сигурно нема да ве спојат.
Бракот не смее и не треба да ги смени животите и обврските на двајцата партнери.
Вистински талент е да искажуваш мисли кои се во 100% контрадикција со фактите.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.785
Поени од реакции
29.213
e aj sakle veruvale sakale ne ., ama so soprugata sme zaedno od 1974 a vo brak od 1986., pa sega aj udrete matematika ispagja okolu 30 godini zaednichko bitisuvanje., e da navistina potrebna e golema hemija vakvo neshto da se isturka ., i seushte srekni ., iveruvam do i hhaa ., na sekoj od vas bi mu posakal brak kako mojot., i odnosi so soprugata/soprugot., aj bidete mi zhivi i zdravi:coffee:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
e aj sakle veruvale sakale ne ., ama so soprugata sme zaedno od 1974 a vo brak od 1986., pa sega aj udrete matematika ispagja okolu 30 godini zaednichko bitisuvanje., e da navistina potrebna e golema hemija vakvo neshto da se isturka ., i seushte srekni ., iveruvam do i hhaa ., na sekoj od vas bi mu posakal brak kako mojot., i odnosi so soprugata/soprugot., aj bidete mi zhivi i zdravi:coffee:
Хммм...call me an old fashioned biggot...ама судејќи по писанијава твои или хемијата била во вид на фозген/иперит или сте едноставни со невестата во своите потреби...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom