Xbox360 гејмери

Член од
10 јули 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
знае ли некој од кај можам да купам xbox 360 slim и дали може да се чипува?
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Фифа 2011 ми се изгреба...цд-ето со фифа :D додека хбохот го вртеше цедето..јас му ја сменив местоположбата и само од еднаш направи грррррр...има што да видам .. :D цел круг внатре
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Фифа 2011 ми се изгреба...цд-ето со фифа :D додека хбохот го вртеше цедето..јас му ја сменив местоположбата и само од еднаш направи грррррр...има што да видам .. :D цел круг внатре
Koga imas cd vo xboxot NIKOGAS AMA BAS NIKOGAS nesmees da mu ja premestis pozicijata ama ne si znael jbg. Ke se kupis novo cd sega.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Фифа 2011 ми се изгреба...цд-ето со фифа :D додека хбохот го вртеше цедето..јас му ја сменив местоположбата и само од еднаш направи грррррр...има што да видам .. :D цел круг внатре
Истата игра, исто го поебав цд-то. Сега кога ќе го ставам некогаш пишува Open tray (ко да не е ставено цд внатре), некогаш Mixed Media Disc, некогаш играта ја покажува али само стави го дискот внатре, оди на Game Library и пушти ја од таму ќе ти работи дека му треба ептен мал дел да прочита што изгледа е на почеток на дискот, а гребаницата е на надворешниот дел. Веќе 3-4 месеци така ја играм фифата.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Dali nekoj znae kako mozam da kupam xbox live gold? Probav direktno preku xboxot vo mreza ama ne mi ja prifaka kartickata bidejki ne podrzuvale od makedonija. Inaku imam visa internet karticka od stopanska banka. Ako ima nekoj nekakvo iskustvo okolu poracuvanje na xbox gold live neka pise. Blagodaram
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.893
Абе намерават да дадат free weekend ? Баш ми се игра фифа со некој..
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.694
Поени од реакции
11.940
Rumor: Xbox 360 Games Playable on Win 8

http://www.ggmania.com/?smsid=31297

Xbox 360 видео игрици да може да се играат на Windows 8 ?

Ах, колку убаво звучи, посакувам да е вистина, но не верувам дека Мајкрософт ќе ризикуваат пад на интересот и продажбата на Xbox 360 конзолите со тоа што ќе дозволат видео игрици за Xbox 360 да може да се играат и на најобичен компјутер со инсталиран Windows 8.

Да не слушнал некој од вас останатите нешто за ова, да не имате некоја дополнителна информација, потврда, негација или слично ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Rumor: Xbox 360 Games Playable on Win 8

http://www.ggmania.com/?smsid=31297

Xbox 360 видео игрици да може да се играат на Windows 8 ?

Ах, колку убаво звучи, посакувам да е вистина, но не верувам дека Мајкрософт ќе ризикуваат пад на интересот и продажбата на Xbox 360 конзолите со тоа што ќе дозволат видео игрици за Xbox 360 да може да се играат и на најобичен компјутер со инсталиран Windows 8.

Да не слушнал некој од вас останатите нешто за ова, да не имате некоја дополнителна информација, потврда, негација или слично ?
Ако ова испадне вистина, продажбата наX-BOX нема да опадне, туку ќе престане.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
видео игрици
видео игри, не игрици

Ах, колку убаво звучи, посакувам да е вистина, но не верувам дека Мајкрософт ќе ризикуваат пад на интересот и продажбата на Xbox 360 конзолите со тоа што ќе дозволат видео игрици за Xbox 360 да може да се играат и на најобичен компјутер со инсталиран Windows 8.

Да не слушнал некој од вас останатите нешто за ова, да не имате некоја дополнителна информација, потврда, негација или слично ?
Мајкрософт никогаш не заработувал од конзолите туку од продажбата на игрите. Вака можеби ќе имаат поголема продажба на игри. Инаку потврда или негација нема, туку има уште една гласина: http://www.escapistmagazine.com/news/view/111676-Rumor-Next-Xbox-Could-Run-Windows
 

eXecutex

3D Artist - Game Developer
Член од
6 декември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
25
Дечки, едно прашање... Ќе ми кажете ли од каде имате купено xbox360, то ест да знам од каде повеќето сте го купиле, извинете ако сум офф топик, но би сакал да купам xbox, голем гејмер сум на пц... :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
Ако ова испадне вистина, продажбата наX-BOX нема да опадне, туку ќе престане.
Не би рекол, а баш поисплатливо би им било вака пошто ќе се продаваат повеќе игри а нема да мора да се произведуваат 2 различни верзии и две различни цедиња. Само ќе се произведуваат повеќе копии за XBOX :)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.694
Поени од реакции
11.940
видео игри, не игрици
Добро де, мојот речник си е мој речник, останува видео игрици за мене и така и ќе продолжам.
Немој погрешно да ме разбереш, не е во прашање мојот инает, туку моите навики, кои ретко се менуваат. :D
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Добро де, мојот речник си е мој речник, останува видео игрици за мене и така и ќе продолжам.
Немој погрешно да ме разбереш, не е во прашање мојот инает, туку моите навики, кои ретко се менуваат. :D
Абе, зборот игри....ци делува навредливо и деградирачки за медиумот видео игри. Затоа јас не ја сакам неговата употреба.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.694
Поени од реакции
11.940
Абе, зборот игри....ци делува навредливо и деградирачки за медиумот видео игри. Затоа јас не ја сакам неговата употреба.
Те разбирам, и да, правописно и културно се пишува и изговара видео игри, а не видео игрици.
Но како што веќе спомнав претходно, во прашање се моите навики, а не мојот инает, ниту пак моите навредливи или деградирачки цели, кои всушност и не постојат.
Јас сум зависен од видео игри и ако се тргне како што планирам, за 3 до 5 години ќе заработувам од нив, но и тогаш ќе ги нарекувам видео игрици, ќе повторам, без никакви навредливи или деградирачки цели.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мајкрософт никогаш не заработувал од конзолите туку од продажбата на игрите. Вака можеби ќе имаат поголема продажба на игри. Инаку потврда или негација нема, туку има уште една гласина: http://www.escapistmagazine.com/news/view/111676-Rumor-Next-Xbox-Could-Run-Windows
Мајкрософт заработува од игрите, а ако се произведуваат за Windows нема да заработува, како што знам јас. Плус, едно е конзола, се очекува универзален контролер (затоа и има чипови, да нема хакирања и слично, a level playing field), плус познавајќи дека Microsoft веќе прекина да ги конвертира хитовите на PC (Gears of war 2, Halo 3 итн), тешко дека ова ќе се оствари некогаш. Не би ни имало смисла, само ќе се искомплицираат работите, а реално освен во земји со низок стандард како нашиот, на друго место секаде си купуваат Xbox-и и PS3-ки.
А во земји каде што не можат гејмерите да си дозволат ни еден Xbox, тешко дека ќе купуваат оригинали, пиратерија владее...така да нема никаква логика потегот. :)

П.с. Xbox Live картица може да се купи од Sendit.com. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom