Како да и кажам дека ми се допаѓа?

P

PewDiePie

Гостин
Ништо не и викај,ќе ја збуниш и ќе се здрка ситуацијата,најди погодна прилика и залапај ја. Колку и да звучи тешко ова верувај дека по ефективно ќе биде од 1000 збора.

Викај во себе,мечка страв,мене уште повеќе али ќе го направам тоа и ќе биде. ;)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Ништо не и викај,ќе ја збуниш и ќе се здрка ситуацијата,најди погодна прилика и залапај ја. Колку и да звучи тешко ова верувај дека по ефективно ќе биде од 1000 збора.

Викај во себе,мечка страв,мене уште повеќе али ќе го направам тоа и ќе биде. ;)
директен пристап.....like :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Значи, знам дека треба да и кажам онака лично, но проблемот ми е како да го направам тоа...
Како да го започнам тој муабет...

помош?
Повлечи ја за коса кога и да помине покрај тебе удирај ја со бокс у рамо ставај и сопки кривади и се и тхе ултимате залепи и мастика во коса по можност хуба буба две три одеднаш изџвакани
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Значи, знам дека треба да и кажам онака лично, но проблемот ми е како да го направам тоа...
Како да го започнам тој муабет...

помош?
па почни од негде рецимо моеш да почнеш од позади(не се мисли на задникот)... ке ја залапаш па после ке и кажеш дека ти се свиѓа или од почеток да почнеш ке и кажеш дека ти се свиѓа па после ке ја залапаш.. тоа управо е исто затоа што се иде на формула а+б=б+а
 
A

Antigona

Гостин
Значи, знам дека треба да и кажам онака лично, но проблемот ми е како да го направам тоа...
Како да го започнам тој муабет...

помош?
Со песна бе цуци , значи почни да и пееш некој рефрен и додека и пееш , држи ја за раце и гледај ја во очи :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Ej,a ustvari zoso nas ne prasuvas,nemoze da ja fatis devojkata na nas trud :P ,bidi malce svoj,idi neso svrti i muabet,zoso sea ako ja fatis na nacin na koj nekoj ti go kazal,sto ke pravis utre,ke doagjas pak nas da ne prasuvas za sleden cekor,zatoa soberi hrabrost i idi,ako ima uspeh,bar ke znaes deka e tvoj,ako nema,ke si potazis nekoe vreme i ke ti pomine :D:):):)
 
I

indigo child

Гостин
ЛЕЛЕ каков МЕД пост од 100 километри пишав и ми се избриша по грешка -.- гјхфскегфк
Ај пак -.-
Овие на форумов пола се +25, забораиле како треба да се ќари женска пошо имаат долгогодишни врски, а пола се нердови шо цел ден седат пред компјутер и никад у живот не ќариле асална женска пошо и идат и ја лапаат. Ретарди. -.-

Н Е М А да и каеш дека ти се свиѓа, ни под разно !
Нема ни да ја залапаш пошо голема е веројатноста да пиеш шамар, опасен и тоа.
Почни со погледи. Доека сте у друштво, глеј ја малце поише од вообичаено, не да зјапаш, али осигурај се дека ќе те примети дека ја набљубуваш од страна.
Викни ја на кафе. Само ти и она. Али не онака дегенски да и се стаиш и да ја прашаш дали сака да иде на кафе со тебе. Него убаво, најубаво фејсбук муабет, ќе почнеш со клише „шо праиш, како си, многу топло времево, кај на одмор“ и надоврзи се на муабетов за одморот и коментирајте нешо, грчка многу убаво бла бла, охрид скапо...ко ќе ви прекине тој муабет ќе ја прашаш кај ќе иде вечерта. Ако ти каже „не искачам“ ќе и каеш дека ќе искача со тебе на кафе. Не прифаќај не за одговор. Ќе го договорите кафето, може не вечерта, утревечерта, али битно кафето мора (!) да се оствари.
Идете на кафе. Ја носиш у некој интимен кафиќ, кај шо нема многу музика, и го посветуваш целото внимание на неа. Провери си темава.
Остај ја она нека збори на почеток, нека се опушти, потпрашувај ја нешо за неа, па после разврзете муабети. Коа ќе снемате теми на муабет, глеј ја. Не го тргај погледот од неа се додека не те погледне и она. 100% ќе се усрами првиот пат ко ќе види дека ја глеаш и ќе сврти глава на страна или ќе почне некој муабет. Коќе видиш дека го праи тоа, почни пак некој муабет. После некое време, пак ко ќе снемате тема на муабет, пак глеј ја. И така се доека не ти возврати на погледот. Ко ќе те погледне и она, глејте се у очи, ако осетиш дека нема намера да почне некој муабет она, бакни ја у ќошот кај усните.

Ако ти возврати, брат, ти ја свиѓаш, она те свиѓа, викај ја пак на кафе, искачајте бла бла...печени сте за пар.

Ако не ти возврати одма, кад тад, ќе биде. Не станувајте одма, прајте си уште муабет, најбитно да не и биде незгодно. Да биде опуштена. Плати си кафе, испрати ја до влез/автобуска/такси/дома, гушни ја пред да си идете и кажи и дека убаво си си поминал.
Вечерта пред да си легнуеш, прати и неколку стиха од некоја љубавна песна, ко демек за добра ноќ.
После чекај на неа. Ако ти врати на пораката, викни ја пак на кафе, пак пробај. Има надеж. Можда нема да ти врати на пораката, може ќе ти почне некој муабет на фејс или нешо. Пак има надеж.
Ако ја снема неколку дена после кафето, остај ја 4-5 дена, после 4-5 дена пиши и нешо. Ко демек како си, шопраиш бла бла, ако видиш дека ти праи муабет, викни ја пак на кафе. Пак истото. Вторпут моеш и да и флерташ и остало.

Ако не ти врати на пораката, ако не ти почне некој муабет на фејс, ако после тие 4-5 дека осетиш дека не ти праи муабет нешо многу-многу, батали, не и се свиѓаш.

Ни под разно не и кажувај дека ти се свиѓа. Ќе се замишља дека е опасна и голема е можноста да си игра топло-ладно со тебе.

Е така. xD
Се остаив xD
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
не и кажувај дека ти се свиѓа....речи и дека сакаш да се дружиш со неа од корист
 
А

Антоние

Гостин
Постојано им давам комплименти на девојките. Тоа е на еден начин темел во мојот љубовен живот. А и спијам со МНОГУ од нив.

Еве ја финтата: Им давам комплименти само кога ќе ги заслужат.

Машките магаренца се осеќаат обврзани да даваат комплименти како начин да ја натераат девојката да ги засака повеќе. Или како начин да изгледаат кул, или нешто сосем трето. Јас давам комплименти чисто само затоа што така сакам.

Уствари, давам комплименти само на женски со кои што имам "конекција".

Во последно време луѓето ги сметаат комплиментите како глупава работа. Ги сметаат како "магарешко" понашање но не сфаќаат дека магарешка е намерата што е испод комплиментот.

Но ако и дадеш комплимент од позиција на вредност, како кул тип кој што покажува вреднување на личноста на девојката, тогаш ќе и се допадне.

Меѓутоа, "Ми се допаѓаш многу" е сељачки. "Може ли да те видам пак?" е сељачки.

"Мислам дека начинот на кој што ме гледаш е многу секси" е ѕверски.
 
A

Antigona

Гостин
Ако не и кажеш дека ти се допаѓа , во меѓувреме може друг да и го каже тоа па да ти ја превземе и ќе останеш без неа.

Мораш да имаш самодоверба, а не да се плашиш дали ке ти залепи она шамар ако си и рекол дека и се допаѓаш....па не си и рекол дека ке ја убиеш ебаго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom