Како да и кажам дека ми се допаѓа?

Член од
16 јули 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Значи, знам дека треба да и кажам онака лично, но проблемот ми е како да го направам тоа...
Како да го започнам тој муабет...

помош?
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
Значи, знам дека треба да и кажам онака лично, но проблемот ми е како да го направам тоа...
Како да го започнам тој муабет...

помош?
Немој
actions speak louder than words :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Bi ti rekol prvo da namirisas dali i se dopagjas ti nea,no koa ke razmislam bolje,zenskite se komplicirani sustestva i nivnite postapki ne korespondiraat so nivnite cuvstva:):):)))
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кажи која е јас ќе и кажам во твое име. Што генерации испаднаа бе мајката како да и кажам дека ми се допаѓа,напиши и на фб или на скајп.
Ако си маж ќе одиш и ќе и кажеш во очи, девојче ми се допаѓаш!
 
Член од
5 јули 2011
Мислења
310
Поени од реакции
122
еве вака прво почни лови ја со погледи потоа приближи и се онака демек прашуваш нешто потоа биди упорен и речи и дали ке може да се запознаеме поубаво потоа ако прифати арно ако не одма кога ке ти се приближи залапаја хахах
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
386
Поени од реакции
98
ја надгледувам темава :)
значи.......речи и вака...што правиш во слободно време...освен што си убава?
хахаха бравос :D а инаку ако веќе си живееш со девојчето полесно е, доста е да ја поканиш на кафе и од далеко така да се распиташ што како планира дали сака дечко она ова тај стил нешто па после ако мислеш дека имаш шанси слободно можеш да и кажеш дека ти се свиѓа
 
S

Shellshock nam67

Гостин
ја надгледувам темава :)
значи.......речи и вака...што правиш во слободно време...освен што си убава?
ligavo ti e toa prijatele treba na maco nacin da ja fati primer da i se nasmees i da pocnes obicen razgovor pa od samata situacija ce se vidi dali e zainteresirana ali se zavisi od nea nase e da probame
--- надополнето: Jul 16, 2011 6:33 PM ---
Значи, знам дека треба да и кажам онака лично, но проблемот ми е како да го направам тоа...
Како да го започнам тој муабет...

помош?
abe obicen muabet
rabotata e se da se odviva spontano vo toa e magijata ne naednas kaj nekoi ima isklucoci ponekogas i toa pali ama zavisi od devojkata :)
--- надополнето: Jul 16, 2011 6:34 PM ---
Кажи која е јас ќе и кажам во твое име. Што генерации испаднаа бе мајката како да и кажам дека ми се допаѓа,напиши и на фб или на скајп.
Ако си маж ќе одиш и ќе и кажеш во очи, девојче ми се допаѓаш!
samo direkten pristap od toa poubavo nema :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
хахаха бравос :D а инаку ако веќе си живееш со девојчето полесно е, доста е да ја поканиш на кафе и од далеко така да се распиташ што како планира дали сака дечко она ова тај стил нешто па после ако мислеш дека имаш шанси слободно можеш да и кажеш дека ти се свиѓа
па нормално ако се познаваме....:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom