Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Многу јасно дека нема да биде идеално 1.15, во самото уптаство кога ќе прочиташ има често и едно +/- 10% или некогаш 15% па и до 30% стига :) И тука има и * и подоле со ситно ти вика, зависно од темепратура, од ова од она од вака од така. Како и да е, не би требало според мене да отиде поише од 1.5kw
Треба да се земе во предвид од кога ќе постигне температура троши само 20-30w за вентилаторот само. Така да не може на саат да се измери. Туку времето на работа на компресорот. Што значи и термичката изолација на просторијата има улога.
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Каде може да најдам скинхед,наци,The south will rise again,Нирвана,Боб Марли и Секс Пистонс беџови...По можност во близина или околу Прилеп,да не одам за 200 денари се на се, до Ск,али кај и да има кажете...
--- надополнето: Jul 16, 2011 12:35 AM ---
И ќе забораев и Битлси
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
2.144
Kade moze da najdam Air Condition po eftina cena?
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Значи итно ми е.
Како да го решам проблемот со мравки кај мене во соба?
Пробав со неопетроид, пробав со сол, очигледно не иде зошто пред пола саат ми шетаа дури и по биро.
Или кажете ако знаете некој што прска по домови за такви работи, да испрска кај мене.
Предложете нешто ефикасно
 
Член од
10 април 2009
Мислења
146
Поени од реакции
9
кај се продажните салони за хамачи моторите? зборам за скопје...
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
kade mozam da najdam oprema za flizeri ( stolici masinki cetki nozici ) itd itd
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Значи итно ми е.
Како да го решам проблемот со мравки кај мене во соба?
Пробав со неопетроид, пробав со сол, очигледно не иде зошто пред пола саат ми шетаа дури и по биро.
Или кажете ако знаете некој што прска по домови за такви работи, да испрска кај мене.
Предложете нешто ефикасно
Значи вака, ја пробуев со све и свашта, и на крај ми успеа со нафта и солна киселина. Незнам кое од двете функционираше пошо ги стаив двете едно по друго :)

Сеа ти кажувам ова пошо ја можев да го видам мравјалникот (Дупчето од кај шо искачаат) земав шприц и игла и цевче, сипав у шприцот прво нафта малку и вбризгав внатре се дур не почна да излегува, вишокот го избришав одма да не ми нагризе паркетот. Истата процедура со солната киселина. После моментов ќе имаш напад на мравки (пошо ќе бегаат од дувлото) тука моеш и да користиш раид маид нешо такво да ги тепаш, или со рака да ги ловиш како сакаш :) и после тоа нема да имаш мравки, барем ја немав :)

Мирисот од нафтата ќе се изгуби за 3-4 саати :) :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Значи вака, ја пробуев со све и свашта, и на крај ми успеа со нафта и солна киселина. Незнам кое од двете функционираше пошо ги стаив двете едно по друго :)

Сеа ти кажувам ова пошо ја можев да го видам мравјалникот (Дупчето од кај шо искачаат) земав шприц и игла и цевче, сипав у шприцот прво нафта малку и вбризгав внатре се дур не почна да излегува, вишокот го избришав одма да не ми нагризе паркетот. Истата процедура со солната киселина. После моментов ќе имаш напад на мравки (пошо ќе бегаат од дувлото) тука моеш и да користиш раид маид нешо такво да ги тепаш, или со рака да ги ловиш како сакаш :) и после тоа нема да имаш мравки, барем ја немав :)

Мирисот од нафтата ќе се изгуби за 3-4 саати :) :)
Јас само турам малку сол.... толку, ни мравки ни ништо :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Значи вака, ја пробуев со све и свашта, и на крај ми успеа со нафта и солна киселина. Незнам кое од двете функционираше пошо ги стаив двете едно по друго :)

Сеа ти кажувам ова пошо ја можев да го видам мравјалникот (Дупчето од кај шо искачаат) земав шприц и игла и цевче, сипав у шприцот прво нафта малку и вбризгав внатре се дур не почна да излегува, вишокот го избришав одма да не ми нагризе паркетот. Истата процедура со солната киселина. После моментов ќе имаш напад на мравки (пошо ќе бегаат од дувлото) тука моеш и да користиш раид маид нешо такво да ги тепаш, или со рака да ги ловиш како сакаш :) и после тоа нема да имаш мравки, барем ја немав :)

Мирисот од нафтата ќе се изгуби за 3-4 саати :) :)
А ако не знам каде е мравјалникот?Знам само дека искачаат од под паркет ама сегде ги има:/ Си се шеткаат слободно по собава:/ Пробав со сол, прашок за перење, неопетроид, ништо не помага.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Каде може да најдам скинхед,наци,The south will rise again,Нирвана,Боб Марли и Секс Пистонс беџови...По можност во близина или околу Прилеп,да не одам за 200 денари се на се, до Ск,али кај и да има кажете...
--- надополнето: Jul 16, 2011 12:35 AM ---
И ќе забораев и Битлси
Се на се колку беџеви ти требаат? Ако ти се плаќа брза пошта 160 денари пиши пп :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Некоја финта или направа за да ја направам дома струјата на 12V?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
766
Поени од реакции
368
Значи итно ми е.
Како да го решам проблемот со мравки кај мене во соба?
Пробав со неопетроид, пробав со сол, очигледно не иде зошто пред пола саат ми шетаа дури и по биро.
Или кажете ако знаете некој што прска по домови за такви работи, да испрска кај мене.
Предложете нешто ефикасно
Побарај на пазар по тезгите кинеска креда против мравки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom