Фан Клуб: Охрид

Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Dali znaete dali Ohrid Lote ja uplatil kotizacijata za 2 MFL (iako ne e temata za Ohrid Lote no ne znaev kade drugo mozam da najdam odgovor) ?
Fala odnapred :)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Dali znaete dali Ohrid Lote ja uplatil kotizacijata za 2 MFL (iako ne e temata za Ohrid Lote no ne znaev kade drugo mozam da najdam odgovor) ?
Fala odnapred :)
Ја уплатија котизацијата. Кај да е, денојве ќе напишат и на ФФМ.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Браво за форсирањеto домашни играчи.Климент Настоски од Металург се врати дома и Христијан Димоски од ГП Лоте.Особено вториов.

Од Охридњуз:

...Димоски минатата сезона во “црно-црвениот“ дрес на Охрид Лоте постигна осум погодоци, додека Настоски во полусезоната за Металург постигна два гола.
Покрај овие двајца фудбалери конкуренција во средниот ред ќе им прави Брадониќ, а деновиве се очекува да биде постигнат договор со дефанзивецот Дејан Лескароски...
Охрид кој по 15 години се врати во елитното друштво новата сезона ќе ја започне од Тетово против Ренова.
Овај Брадониќ шо играч е?Знам само дека беше во Пелистер,можда и негде на др. место...
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Браво за форсирањеto домашни играчи.Климент Настоски од Металург се врати дома и Христијан Димоски од ГП Лоте.Особено вториов.

Од Охридњуз:

...Димоски минатата сезона во “црно-црвениот“ дрес на Охрид Лоте постигна осум погодоци, додека Настоски во полусезоната за Металург постигна два гола.
Покрај овие двајца фудбалери конкуренција во средниот ред ќе им прави Брадониќ, а деновиве се очекува да биде постигнат договор со дефанзивецот Дејан Лескароски...
Охрид кој по 15 години се врати во елитното друштво новата сезона ќе ја започне од Тетово против Ренова.
Овај Брадониќ шо играч е?Знам само дека беше во Пелистер,можда и негде на др. место...
немања брадоњиќ премина во охрид од брегалница а пред тоа играше во пелистер
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Нови засилувања во Охрид Перица Василевски и Димитар Стојановски и двајцата доаѓаат од Вардар а излезени се од школата на Цементарница 55

Одлични фудбалери брзи и технички спремни се и двајцата имаат по 22 години !

Перица Василевски игра на позиците шпиц / полушпиц

Еве видео од Димитар Стојановски игра на позиција десен бек / десно крило
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.350
Нови засилувања во Охрид Перица Василевски и Димитар Стојановски и двајцата доаѓаат од Вардар а излезени се од школата на Цементарница 55

Одлични фудбалери брзи и технички спремни се и двајцата имаат по 22 години !

Перица Василевски игра на позиците шпиц / полушпиц

Еве видео од Димитар Стојановски игра на позиција десен бек / десно крило
Јаките ви засилувања..........
Иначе кога играте прва домашна утакмица?Во Охрид ќе идам за неколку дена,останувам 15-16 дена таму па ако можам сакам некоја утакмица да погледнам.Ради потеклото што ми е од таму, после Вардар најсимпатична екипа сте ми и би сакал што подолг да ви е престојот во прва лига :)
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Dali znaete dali Ohrid Lote ja uplatil kotizacijata za 2 MFL (iako ne e temata za Ohrid Lote no ne znaev kade drugo mozam da najdam odgovor) ?
Fala odnapred :)
Комисијата за жалби за лиценцирање при Фудбалската Федерација на Македонија денес во 12:30 часот го одржа својот состанок и ги разгледуваше жалбите доставени од ФК Охрид Лоте – Охрид и Фк Победа Јуниор - Прилеп во врска со Решенијата од Комисијата за лиценцирање од 08.07.2011 година.
По увидот на жалбите и доставените докази од страна на ФК Охрид Лоте – Охрид и Фк Победа Јуниор - Прилеп, Комисијата за жалби за лиценцирање при ФФМ истите ги усвои и им додели лиценца за учество во натпреварувањата во организација на ФФМ за Втора лига за сезона 2011/2012.
Охрид Лоте доби лиценца за настап во Втората МФЛ
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Oхрид - Караорман (вчера) 3:0 (Клечкароски,Јанакиевски,Стојановски)
Охрид-Сартид Смедерево (денес) 1:0 (Дејкоски)

Само Стружаниве голој давет :D
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
265
Поени од реакции
202
Decki so stana se spomna nesto stadionot vo Ohrid ke se pravi ima nekoi novosti za toa.
Treba da organizirate facebook page peticija za novi tribini vo ohrid da soberete 10 do 15000 pa mojte da lobirate vo lokakalno nivo i drzavata da pomogni i Ohrid da dobie eden ubav Stadion.
Ako nisto poke uste edna moderna tribina od sprotiva.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Костуранов ќе брани во Охрид
10A7880F402AE54F964DA1384026EC87[1].jpg
Новиот прволигаш потпиша со Костуранов на една година
Дејан Костуранов, довчерашниот голман на Скопје, е нов чувар на мрежата на Охрид. Со тоа новиот прволигаш го реши најболното прашање во екипата. Костуранов во минатото бранеше и во Силекс, потекнува од школата на Македонија ЃП, беше и во Вардар, а има и интернационално искуство откако една сезона мина и во соседна Албанија. Костуранов со Охрид се договори на соработка на една година.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
фк охрид го комплетираше својот состав со шест засилувања за новата сезона
немања брадоњиќ(фк брегалница)
егзон белица(фк работнички)
климент настоски(фк металург)
перица василевски(фк вардар)
дејан костуранов(фк скопје)
гоце толески ќе биде играч и прв помошник во стручниот штаб
се водат преговори со оливер пеев
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.383
Поени од реакции
25.156
Јаките ви засилувања..........
Иначе кога играте прва домашна утакмица?Во Охрид ќе идам за неколку дена,останувам 15-16 дена таму па ако можам сакам некоја утакмица да погледнам.Ради потеклото што ми е од таму, после Вардар најсимпатична екипа сте ми и би сакал што подолг да ви е престојот во прва лига :)
Првата домашна утакмица е тек во третото коло кога доаѓа Силекс. Иначе првите две кола играме гости, па дома со Силекс, па на гости и после во 5тото коло Охрид - Вардар, утакмица која ќе се игра на 28ми август.
 
Член од
2 мај 2011
Мислења
245
Поени од реакции
55
фк охрид го комплетираше својот состав со шест засилувања за новата сезона
немања брадоњиќ(фк брегалница)
егзон белица(фк работнички)
климент настоски(фк металург)
перица василевски(фк вардар)
дејан костуранов(фк скопје)
гоце толески ќе биде играч и прв помошник во стручниот штаб
се водат преговори со оливер пеев
Настоски преговара со албанскиот прволигаш Поградец доколку не се договори со нив останува во Охрид.
Гоце Толевски го напушти Охрид поради недоразбирања со управата.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Настоски преговара со албанскиот прволигаш Поградец доколку не се договори со нив останува во Охрид.
Гоце Толевски го напушти Охрид поради недоразбирања со управата.
загубиле добар играч
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.225
Поени од реакции
3.222
Рибари ќе дојдете на натпреваров со Тетекс ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom