Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Кај замина "капитено"?:)

.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Кај замина "капитено"?:)

.
Што го ебате кога сите знаеме дека тој беше еден од главните шиткачи заедно со питошка лавци голманчето и тој келнерот во одбраната
Туку дај кажете дали круме палти за котизација оти до пред некој ден знам дек анемаше собрано 8000 евра има некој инфо ???
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Капитено Брегалница Штип колку шо знам.

Котизација не била платена.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Е па нека го напрат и то чудо,нека не платат котизација и ќе се фузираме со Дрита од Боговиње после....;)
Двојче преку ПАРТИЈАТА ќе ургира кај Хари и ќе го задржиме вторигашкиот статус....:D
Круме нема есап сега да плаќа котизации....од кај ќе ги вади после парите?
Ај лани свртеа некоја банка од кладилници(додуша добро се нафатираа)....,сега во втора лига можноста да се напрај ќар е многу помала.....нема кладичници,нема прелази,нема 45/90....
Можат само да шиткаат утакмици во меѓусебен договор со другите екипи...
Ама пак кој ќе купува утакмица од Пелистер....?
Аутсајдери ќе бидиме.
И да ја платиме котизацијата,ќе биди чудо да опстаниме во лигата....
Тешко на клубот.....(n)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Нешто повеке за Петковски?
 
Z

ziko bt

Гостин
Нешто повеке за Петковски?
http://www.youtube.com/watch?v=oWxAsqbHZvI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=UMw8ycjGM-c&feature=related
Најјак играч моментално во цела Пелагонија па и Преспа :D ,збровите се излишни самото то шо има најдено материјал да напрај 2клипа на јутуб покажва колку е квалитетен...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
http://www.youtube.com/watch?v=oWxAsqbHZvI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=UMw8ycjGM-c&feature=related
Најјак играч моментално во цела Пелагонија па и Преспа :D ,збровите се излишни самото то шо има најдено материјал да напрај 2клипа на јутуб покажва колку е квалитетен...
Ма тоа го видов но со оглед на тоа што таму се ставаат одбрани моменти од негови потези не му претставува некое видување на играчот!

Затоа пишав кај вас за да чујам од вас навивачите да го дадете вашето мислење освен тоа што досега неколку пати го нарековте шиткач!:)
 
Z

ziko bt

Гостин
Ма тоа го видов но со оглед на тоа што таму се ставаат одбрани моменти од негови потези не му претставува некое видување на играчот!

Затоа пишав кај вас за да чујам од вас навивачите да го дадете вашето мислење освен тоа што досега неколку пати го нарековте шиткач!:)
Мање више саркастични бевме со коментарите,барем јас бев :D ,е сеа до лани за играчо имавме колку толку добро мислење ама како шо врвеше времето ај шо помагаше во продавањето утакмици туку и се послабо играше да не речам мизерија ми е чоеко,лани си беше и здрав и прав значи немаше проблеми со повреди па најслаб беше,а со најголемо искуство во цел тим,то е то,ете и другите нека дат мислење баш ме интересира како го оценуват. :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Котизација не била платена.
Да се уште нее платено но за разлика од прва лига второ лигашите иомаат рок до 7или 8 овај месец што значи уште некој ден за да се платат 8000 евра Клубот ги нема тие пари исто така упрвата нема шанси да ги најди што значи сега треба да го остват клубот на општината или било кој што сака да влезе во него и се разбира сето тоа транспарентно на прес коференција да го објават а ако не ништо не рпавиме со лага ага не бидува и само можеме да дојдиме до најлошото и уште повеќе да се изрезилиме
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
110
Поени од реакции
63
Се водеат одредени преговори со потенцијален спонзор,ке се знај наредната недела се,за котизацијата не се плашете,а ако ја биди со спонзорот ке ја биди тогаш скрос работата.
П.с. градоначалникот одби да ја прими управата на ФК Пелистер на разговори,и ако не биди ништо за брзо веројатно круме ке си поднеси оставка.
 
Z

ziko bt

Гостин
Се водеат одредени преговори со потенцијален спонзор,ке се знај наредната недела се,за котизацијата не се плашете,а ако ја биди со спонзорот ке ја биди тогаш скрос работата.
П.с. градоначалникот одби да ја прими управата на ФК Пелистер на разговори,и ако не биди ништо за брзо веројатно круме ке си поднеси оставка.
Нема ќар со местење втора лига па сеа гледа да му ја дувни,да му ебам племето шо кур се нафакаше пред пола година да се врати,па уште по судој одеше демек неправедно Ванчо му го презел,абе аир да не види.Кај е сеа тој секретаро да пиши нешто на форумов да го пофали уште малце Круме,ко спасител ко шо е редо,ама го нема сите толкај зинати за пари па сеа ке кренат раце.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Се водеат одредени преговори со потенцијален спонзор,ке се знај наредната недела се,за котизацијата не се плашете,а ако ја биди со спонзорот ке ја биди тогаш скрос работата.
П.с. градоначалникот одби да ја прими управата на ФК Пелистер на разговори,и ако не биди ништо за брзо веројатно круме ке си поднеси оставка.
Koj se be brat tie famozni sponzori ???Do koga be so tie lagi samo sto ne dolse od egipet od slovenija od italija pa koj se ne se kaza deka ke go zemi klubot
Daj kazi go koj e toj sponzor ako ne sakas tuka na forum pisi mi vo provatna poraka bas sakam da vidam koj se tie
Za vtoriot del si vo pravo po se izlgeda krume ke mu go predaj-vrati klunot od toj sto prethodno go zede od pratijata

Нема ќар со местење втора лига па сеа гледа да му ја дувни,да му ебам племето шо кур се нафакаше пред пола година да се врати,па уште по судој одеше демек неправедно Ванчо му го презел,абе аир да не види.Кај е сеа тој секретаро да пиши нешто на форумов да го пофали уште малце Круме,ко спасител ко шо е редо,ама го нема сите толкај зинати за пари па сеа ке кренат раце.
ziko nemaj da mi go vrekajs drugarceto moe i nema sto da se brani krume dade zede coekot se vide negovoto uste koga go zede klubot site znaevme deka ni nema spas no toa i ne tolku bitno prasanjeto e nie kako lgedaci navivaci kako grad ako saks sto prezedovme za da go spaime klubot ?Inaku si vo pravo sto se nafaka be ako ne moze da najdi 8000 evra za da plati kotizacija rezil e krume no drugo da ti kazam ako toj sega ne najdi pari bilo do opstinata od drugi luge nikoj nema nitu so prst da mrdni brat ete sega moze koj saka da vlezi vo klunbot isto i prethodno no kaj se site nikoj nema tuku moli boga da najdi pari krume oti maf nie planot isto i na polu sezona ako ne dojdese krume ke si terase vanco i sto so nego ista prikazan rabotata e slezi murto kaci se kurto koj od koj poaren ili ista slika vo dva primeroci

Rabotat voopsto ne cini so klubot no sepak greskata najmnogu ja gledam vo nas SITE sto za eden pomocan protest ne mozevme da se dogovorime pa uste za drugi radikalni merki odnosno se se dogovrivme arno ama papta nisto ne dozvole i dade amin sto znaci najgolema krivica ako nisto ne bidi so fudbalot ke bidi nigova vina za smetka na rakometniot klub
 
Z

ziko bt

Гостин
^
Извини брат нема да се повтори :D ,ете толку ко живејте речи му нека дај некоја инсајдерска информација за спонзор,котизација и пред се оти го пуштија капитено :D без него нема експресно вракање во прва лига. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom