Зошто интелигентните луѓе се понесреќни?

Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Инаку еден од проблмите на интелегентните е што убаво ја разбрале пораката на сликата:СЛЕПЕЦОТ ГИ ВОДИ СЛЕПЦИТЕ.Затоа интелегентните луѓе се ПОНЕСРЕЌНИ!. 200805~1.JPG
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
42
Зошто размислуваат повеќе од потребното. А помалку живеат и дејствуваат.
Според мене...
 

iko_kovacevic

Cardano
Член од
25 јуни 2010
Мислења
19
Поени од реакции
2
Кај нас на пример има многу прост народ... и интелегентните луѓе се понесреќни бидејќи се дискриминари од простиот народ... За прост народ ги сметам луѓето кои немаат некое нормално однесување (типичен пример СЕЉАЦИТЕ) плукаат на улица, влечат патики по улица, фрлаат ѓубре кај што ќе им текне, пуштаат гласно музика од мобилен, се заебаваат со постари лица и ред други работи...
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Размислуваат и анализираат премногу, се чудат како некој би можел така непромислено да реагира на се.Затоа тие луѓе повеке страдаат.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Ја злоупотребуваат својата интелегенција, постојано докажувајќи дека СЕ, нема смисла, додека ситните задоволства им поминуваат пред очи...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
мислам дека интелигентните луѓе се несреќни затоа што не знаат како сексуално да ја задоволуват партнерката и не ме чуди што повеќето сопруги/жени како се задоволува со молери,автомеханичари,базенџии па дури и ѓубретари но само ако има совршено тело како атлет:icon_lol::icon_lol::):):poss:
 
S

smart ass

Гостин
Митови бе....

И покрај унификацијата сепак се менуваат стандардите...ма имаш милион тестови за интелигенција,башка не е конкретизирано дали овде станува збор само за Емоционалната.

Ова е МИТ-цел АЈ КЈУ е Булшит-поделбата на луѓето по тој основ е расистичка или во најмала рака затскриен нацизам по ајкју основ.

Здравеј:vozbud:
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Најинтелегентните, како и најјаките ја пронаоѓаат среќата таму каде што другите би ја пронашле само катастрофата: во лавиринтот, во строгоста према себе и према другите, во трудот. Аскетизмот кај нив е природен, инстинктивен и потребен.
(Ниче)
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
83
Поени од реакции
2
Премногу размислувања, барања на нешто подобро и секогаш има нешто др на ум ..отколку да мисли на самиот
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ako inteligencija e sposobnost za snaodlivost togas ne se inteligentni tie sto ne uspeale ( definiraj Uspeh)
no pod inteligencijja se podrazbira visok inteligencija na smetka na jacina na volja
i zatoa najpoznatite slikari umetnici poeti ne bile sposobni za prakticen zivot
ili da ne bile aristokrati nisto ne bi uspeale bidejki oni samo za toa gi biva oni se genijalci
a kaj ke najdes tolku umni luge za da se prodava tvojot proizvod?
zatoa sekogas uspeva onoj koj proizveduva ona sto se bara na pazarot
no, zatoa i se svercuva oruzje, zeni i droga
bidejki toa se bara!!!
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
нема на што да се радуваат...
неинтелигентниот чека и се радува да постане интелигентет:)
 
V

Vollstandig

Гостин
Koлку ја дознаваш поентата на животот, толку сфаќаш дека нема поента. Толку сфаќаш дека се е бесмислено, и безредно.
КОлку сакаш да доведеш нешто во ред, толку се ствара безредие.
Како што рекол буда, (Wisdom is a pain) мудроста е страдање, затоа поинтелегентните луѓе се понесреќни.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.148
Koлку ја дознаваш поентата на животот, толку сфаќаш дека нема поента. Толку сфаќаш дека се е бесмислено, и безредно.
КОлку сакаш да доведеш нешто во ред, толку се ствара безредие.
Како што рекол буда, (Wisdom is a pain) мудроста е страдање, затоа поинтелегентните луѓе се понесреќни.
А од кога тоа среќата е мерило за нешто добро?Ремек делата не настанале затоа што авторот бил среќен и летал со еднорози на виножита.Има нешто убаво и во таа меланхолија што е нонстоп присутна кај луѓето што многу мислат на се и сешто.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Затоа што бараат смисла во се што ќе направат и пред да направат нешто размислуваат сто пати. За разлика од попростите кои прават многу непромислени работи, ама некогаш им пали тоа и им носи среќа :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.368
Поени од реакции
4.897
Cause they think too much :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom