Повикување духови

Член од
21 декември 2010
Мислења
147
Поени од реакции
6
Верувате ли дека може да се повикаат духови? Знам дека има слична тема, ама некако не ми се става ова таму. Мене ме интересира конкретно самото повикување. Некои т.н. техники, искуства?

п.с. Ако темава не е за тука, преместете ја или спојте ја со онаа сличната.

не си играј, зашто не знаеш што ќе дојде :nenene:
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
4
Кога се повикуваат духови или демони мислам дека тоа се праве на окултен јазик Enochian
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
4
Се повикуваат бе, има си некоја посебна процедува, а не такво повикување како ние дома шо сме си правиле :D
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Не се повикуваат духови туку демони ;)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
понекогаш знаат да бидат добро оправдување и причина за малце повеќе адреналин и живост, заборавање на секојдневните обврски и нешто ново и необичаено
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ги терав порано другарчињата да повикуваме духови. Али ми се кршеше филм коа не се дешаваше нишо посебно... Тапа се духовите.
Немој многу да навредуваш.....зафатен бев
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Ај ако не те мрзи објасни ми за што се работи во филмот. Имам слушано за него, ама го немам гледано. позз
Се собираат млади луѓе деца поточно и нема што да прават и сакаат да одат во една шума, слушнале дека таму пред многу години била убиена една женска и вие одат таму се ладат воа ноа и носат со нив камера да снимаат, ама шала на страна ноќта сите се собираат снимаат и тука почнуваат да се случуваат срања, 2-3 беа убиено од страна на еден пријател а др мислеа дека вештерката ги убила имаше сцени а после кога дојде полицијата виде на камерата сенка како вештерка, глеј го интересен е и страшен :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Хихи јака тема :D Ја откривте техниката на повикување духови? Оваа како мала го правев со другарките но никако не ни успеваше ваљда нешто сме утнале. А сега не ни верувам дека можат да се повикаат духови :)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Епидемија од сексуално злоставување од страна на духот на Мерлинка....Само внимателно.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Хихи јака тема :D Ја откривте техниката на повикување духови? Оваа како мала го правев со другарките но никако не ни успеваше ваљда нешто сме утнале. А сега не ни верувам дека можат да се повикаат духови :)
може да се повикуваат само незнаете како се прави тоа, незнам ни ја ама логички ако размисљаш вака ке се праи тоа - ке се изгдрогираш и ке викаш духови и ке дојдат
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
може да се повикуваат само незнаете како се прави тоа, незнам ни ја ама логички ако размисљаш вака ке се праи тоа - ке се изгдрогираш и ке викаш духови и ке дојдат
Ако клучното нешто за повикување духови е дрога тогаш ке ги оставам на мира нема да ги викам :p
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Хихи јака тема :D Ја откривте техниката на повикување духови? Оваа како мала го правев со другарките но никако не ни успеваше ваљда нешто сме утнале. А сега не ни верувам дека можат да се повикаат духови :)
Можат, ама ако немаш конкретна причина зашто ги викаш подобро да не ги чепкаш :).
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Можат, ама ако немаш конкретна причина зашто ги викаш подобро да не ги чепкаш :).
Ке те послушам и ке си седам мирна ма да ме интересира зошто велиш да не ги чепкам :D
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ке те послушам и ке си седам мирна ма да ме интересира зошто велиш да не ги чепкам :D
Зашто може после они да те чепкаат а тоа нема да ти се свиѓа :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom