Никогаш нема да го заборавам моментот кога...

Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
кога се сврте и ми го подаде пенкалото, а јас се забуљав у нејзините очи
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
Не е возможно дека целосно може човек да падне во заборав. ма колку и да се труди (исклучок амнезија,деменција алцхајмер и сл). Некои сеќавања избледнуваат но некои остануваат длабоко врежани.
Би го набројал времето кога беше пред 4 до 2 години кога постоеше голема амбиција што поради љубов што поради успехот доживеан со лесното совладување на факсот
Би ги набројал двете летувања (предминатата и минатата година). Едното во Германија, другото - Русија. Нов свет, прв излез од балканот наш насушен.
Истотака тука се моментите на слабост. Негативни, какви што се - тие го тераат човек да се надева и да прави (најчесто) погрешни чекори.
И да не заборавам времето на детстото. Природно е човек да се сеќава најмногу на времето кога имал 7 - 15 години затоа што тогаш самиот мозок има и капацитет и некакво искуство за проценување на своите постапки. Башка при самиот почеток на пубертетот личноста почнува да добива чувство како времето започнува да се скратува - што всушност е резултат дека самиот мозок по дифолт ги „бира автоматски“ спомените додека остатокот проаѓа како гола вода. Иако подоцна се појавуваат некои спомени кои не сме им обрнале внимание.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Кога ми падна камен тежок 5кг на глава ,мајкуму цел живот ми помина низ очи џоа на филмовине...паднав во кома 1-2 минути ,се сеќавам дека имав крв на рацете и кога се фалев на другарите дека сум бесмртен...

не знам како ама само мене вакви филмски работи ми се дешаваат нон-стоп...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
1)...ја скршив раката
2)...ја видов неа
 

Arta

I AM THE YUMMY PIE!
Член од
26 јуни 2011
Мислења
142
Поени од реакции
49
mi kaza NE a me cekase 1 godina da mu kazam da :(
--- надополнето: Jun 26, 2011 12:18 AM ---
mi kaza NE a me cekase 1 godina da mu kazam da :(
 
П

Пепси_

Гостин
8 јуни 2011 првото кампување во вреќа-шатор во германија далеку далеку од сите на 10-12 дена :)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
"Те сакам, поминавме 2 години заедно, исполнети со љубов. Вечерва се мажам , ќе ми бидеш ли кум...?"
Уште болат зборовите нејзини...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
кога ми штракна да се запишам на електро.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
првото орално задоволство ма јок тоа не се заборава:vozbud::drk:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Кога прв пат ми излезе нешто како бело помешано во вода бледо никакво од мојата гордост долу :) Пред едно 14 години :)))
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Кога ја запознав онаа која се криеше во телото на една пријателка. Фантастично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom