Што играте во моментов

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.553
Поени од реакции
2.516
PES 2011, Worms 4 Mayhem и едвај чекам другиов месец конечно да искочи SSF4 AE и за ПЦ...
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
У моментов I play station...:)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Апстинирам!

..барав по торентите некое метадонче како замена до појава на нешто добро... здогледав
Arma: Cold War Assault


пулсот ми отиде во екстрем нагоре , во следната секунда читам дека тоа е само ребрендирана operation flashpoint cold war crisis и настапуе катарза..... упм...
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.553
Поени од реакции
2.516
Што е разликата од SF4 и оваа AE?
Нови (5?) стази; бонус стази (колата и бурињата); 39 карактери (у SF4 беа 25 мислам); бираш измеѓу 2 ULTRA (у SF4 имаш само 1 ULTRA) ама не у игра него на почетокот бираш која ултра ќе ја користиш цело време; ново интро и крај за секој карактер, сите се избалансирани (изгледа еднаш у SSF4 па уште еднаш у SSF4AE), некои имаат нови EX потези изгледа...

39 еј, а не го ставија Алекс :mad: (SF3) а тртнаа турски пеливан :ROFLMAO:

Имаше еден рипек 4.44 гб, денеска гледам и други искочиле
4.37,
Super Street Fighter IV Arcade Edition (2011/MULTI2/RePack by TiIiMuRkA)
3.37 гб
Super Street Fighter IV Arcade Edition (2011/MULTI2/Repack by GUGUCHA)
 
K

kalimer0

Гостин
Ми се играше нешто со WW2 и ја симнав Red Orchestra. Планирам да ја играм деновиве.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Штотоку (т.е. денеска) ги завршив WiC: Soviet Assault (ја преиграв цела кампања со дополнителните мисии) и DoW2 Chaos Rising. Секој просечен гејмер, и RTS фан мора да ги игра овие, посебно ремек делото на Massive! :)

Сега ќе ги вртам (по 100ти пат) Crysis и Crysis Warhead, нешто се здобив со желба да ги преиграм пак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom