Економски факултет (reloaded)

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Dali gi ima nekoj prashanjata po MAKROEKONOMIJA sto profesorot gi dava kako domashno i plus nekoi prashanja sto se pagaat na ispit? ve molam ako ima nekoj takov neka odgovori pa ke ostavam e-mail za da mi gi prati ili pak kopii da zemam od nekade?
--- надополнето: Jun 15, 2011 12:58 PM ---

Kolega da te prasham dali gi imash zadacite od vezbite po finansiski pazari i institucii? jas sum vonredno pa osven knigata nemam nisto drugo. Aj te molam ako gi imas odgovori mi pa ke ti ostavam e-mail za da mi gi pratis?
--- надополнето: Jun 15, 2011 1:00 PM ---

A dali imash nekoi prashanja koi se pagaat po javni finansii?
Нажалост немам јавни, јас полагав поправен прв колоквиум и не беше ист, како регуларниот прв колоквиум, така да претпоставувам дека ги мењаат прашањата,
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Dali gi ima nekoj prashanjata po MAKROEKONOMIJA sto profesorot gi dava kako domashno i plus nekoi prashanja sto se pagaat na ispit? ve molam ako ima nekoj takov neka odgovori pa ke ostavam e-mail za da mi gi prati ili pak kopii da zemam od nekade?
--- надополнето: Jun 15, 2011 12:58 PM ---

Kolega da te prasham dali gi imash zadacite od vezbite po finansiski pazari i institucii? jas sum vonredno pa osven knigata nemam nisto drugo. Aj te molam ako gi imas odgovori mi pa ke ti ostavam e-mail za da mi gi pratis?
--- надополнето: Jun 15, 2011 1:00 PM ---

A dali imash nekoi prashanja koi se pagaat po javni finansii?
Остави меил ќе ти ги пратам вежбите по Финансиски пазари и институции, тие вежби ги држевме со асистентот и многу од нив се паднаа на колоквиум.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Резултатите ако ги има некој за “Политика на технолошки развој“ нека ми ги прати...
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
14
Поени од реакции
3
луѓе да ве прашам нешо...планирам да се запишам на економски на финансиски менаџмент, па ме интересира каква е конкуренцијата за упис? би сакала да пробам во државна квота да влезам ама не сум скрос одлична....дали само со 5.00 што се тие ги примаат, или? :)
 
Член од
7 февруари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
0
Од студентски ми рекоа вака :
Во моментот се одвива ТЕСТ ПРИЈАВУВАЊЕ за сесијата. Вистинското пријавување On-Line ќе биде од 20 -ти и тоа само за департман Финансиски менаџмент.
Znaci nie od drugite departmani, moze da prijavime ispiti od 20-ti (nema vrska dali On-line ili ne, samo me interesira KOGA e ROKOT ZA PRIJAVUVANJE?)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Znae li nekoj koe i e priemno vreme na Meri Lazarevska, i dali znae nekoj da mi objasni kade i e kabinetot...?! falaa :)
 
Z

ziko bt

Гостин
луѓе да ве прашам нешо...планирам да се запишам на економски на финансиски менаџмент, па ме интересира каква е конкуренцијата за упис? би сакала да пробам во државна квота да влезам ама не сум скрос одлична....дали само со 5.00 што се тие ги примаат, или? :)
Лани беше прилично беше јака конкуренцијата последниот шо беше во квотата со кофинансирање имаше 91.и нешто ситно поени,ее сеа квотите ако не се лажам за на финансиски ке ги зголемат па ако напрајш јака матура и ако имаш преку 90поени ке влезиш на смеров,а за државна колку бодој ке ти требат тешко дека некој отприлика ке погоди,па и на крај краева сеа се смалени партиципациите во глобала покето можат да си дозволат да доплатат 200евра.
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Колеги ишол некој накај факултет да каже дали има резултати ФИНАНСИСКИ ПАЗАРИ И ИНСТИТУЦИИ???????????/
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Колеги некој да каже што треба да се пополнува во вежбанката по англиски?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Незнам дали видовте но во комерцијална закачиле дека провизија за таксените марки е 50 денари! Не прошетав да видам дали секаде е така или оваа банка е луда за да изгуби на уплатници
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Колеги некој да каже што треба да се пополнува во вежбанката по англиски?
Ејс... пиши на колеги групата... тука нема да добиеш брза информација, а знам дека ти се брза =)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Дечки, ај ако знае некој нека ми каже колку студенти ќе примаат годинава на е-бизнис (и по можност колку во државна, колку во приватна квота)? И каква е конкуренцијата за тој смер?
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Остави меил ќе ти ги пратам вежбите по Финансиски пазари и институции, тие вежби ги држевме со асистентот и многу од нив се паднаа на колоквиум.
Ти пратив порака.
--- надополнето: Jun 17, 2011 3:05 PM ---
АНГЛИСКИ 1 КОГА КЕ СТАВА ПРОФЕСОРКАТА ОЦЕНКИ?!?!?!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom