Економски факултет (reloaded)

Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Колеги знаете каде може да се врши тоа електронско пријавување на испити и дали е задолжително за секој што ке полага испит?:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Јавни финансии има резултати од испитот и поправните колоквиуми на зефир.Впишување на оценки утре, 10:30 амф 1.:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
На уплатницата за партиципација, треба да стои 723 013 или 723 012?

И треба нешто да се пише кај "Уплатна Сметка"? :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.979
Поени од реакции
5.577
На уплатницата за партиципација, треба да стои 723 013 или 723 012?

И треба нешто да се пише кај "Уплатна Сметка"? :)
Мислам дека беше 012...

Колеги знаете каде може да се врши тоа електронско пријавување на испити и дали е задолжително за секој што ке полага испит?:
Кај го пишува ова... ќе биде супер ако е точно :)

Ќе добијам ли лесно оценка вгодина ако годинава не ја земам?
Зависи кај кој професор, мислам сигурно ќе земиш оценка ама некои професори тешко се наоѓаат... и можеби ќе треба да го пријавиш испитот пак.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Знае некој дали има истакнато конечни резултати т.е. оценки по Теорија на одлучување? На веб страната нема сеуште.:confused:
 
Член од
11 февруари 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
Колеги да не знае некој дали за да пријавиш дипломска морат да ти бидат земени испити и дали пријавувањето е врзано со рокови
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Мислам дека беше 012...

Кај го пишува ова... ќе биде супер ако е точно :)

Зависи кај кој професор, мислам сигурно ќе земиш оценка ама некои професори тешко се наоѓаат... и можеби ќе треба да го пријавиш испитот пак.
Пишувало некое известување на факултетот во врска со електронското пријавување. Ке објасни некој што и како е , и дали значи дека сите што имаат испити треба да пријават електронски?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.979
Поени од реакции
5.577
Пишувало некое известување на факултетот во врска со електронското пријавување. Ке објасни некој што и како е , и дали значи дека сите што имаат испити треба да пријават електронски?
Па ако така пишува, така треба да биде...
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Беше некој на факултет дали има резултати ФИНАНСИСКИ ПАЗАРИ и ИНСТ ако иде некој натака нека ги сликне
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Колеги знаете каде може да се врши тоа електронско пријавување на испити и дали е задолжително за секој што ке полага испит?:
Од студентски ми рекоа вака :
Во моментот се одвива ТЕСТ ПРИЈАВУВАЊЕ за сесијата. Вистинското пријавување On-Line ќе биде од 20 -ти и тоа само за департман Финансиски менаџмент.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Колеги Еколошки Менаџмент на дополнителен испит да не знаете шо прашања се паѓаат?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Некој да знае како се границите за оценка по јавни финансии?
 
Член од
7 февруари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
0
колеги ај ве молаaaaм некој ако знае да ја решава ова задача по математика:
кредит се амортизира со еднакви семестрални ануитети во износ од 9486,28(јас мислам дека ова е ануитетот??).ако вкупната камата за првите 5 периоди изнесува 16190.79.направете план за последните 2 год.вкаматувањето е цеместрално p=4.75pad
ова е задача што ја препишал некој од испит
фалаа могуууу
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Од студентски ми рекоа вака :
Во моментот се одвива ТЕСТ ПРИЈАВУВАЊЕ за сесијата. Вистинското пријавување On-Line ќе биде од 20 -ти и тоа само за департман Финансиски менаџмент.
а ние од другите смерови што дискриминирани ќе чекаме по шалтери ? Глупости за сите имаат база баш проверуваме денес па не гледам зошто би било само за еден смер а другите не
--- надополнето: Jun 14, 2011 10:03 PM ---
колеги ај ве молаaaaм некој ако знае да ја решава ова задача по математика:
кредит се амортизира со еднакви семестрални ануитети во износ од 9486,28(јас мислам дека ова е ануитетот??).ако вкупната камата за првите 5 периоди изнесува 16190.79.направете план за последните 2 год.вкаматувањето е цеместрално p=4.75pad
ова е задача што ја препишал некој од испит
фалаа могуууу
па анутетот е што не ти е јасно во текстот ти да ги видиш оние од елиминаторните групи со не еднакви тие се убиство , значи вака мислам дека семестарот и годината не се еднакви и дека треба да земеш дав семестри за една година за да ти биде полесно бидејќи и камтата е семестрална подели ја сумата 9486,28/5 и 16190.79/5 потоа од анутетот одземиаја каматата ( барем колку што се сеќавам се одземаа) и тоа ти е отплатата и бидејќе се работи за еднакви цело време е исто само не заборавај сумата да ја дуплираш за да добиеш годишно колку . Барем јас вака би ја решил некој друг ако знае повеќе нека акже како
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Dali gi ima nekoj prashanjata po MAKROEKONOMIJA sto profesorot gi dava kako domashno i plus nekoi prashanja sto se pagaat na ispit? ve molam ako ima nekoj takov neka odgovori pa ke ostavam e-mail za da mi gi prati ili pak kopii da zemam od nekade?
--- надополнето: Jun 15, 2011 12:58 PM ---
Јас се секавам на дел од нив ама не на сите, па и многу беа :) Повекето беа логички, ретко имаше исти како учебникот,а задачите беа исти ко на вежбите. Инаку ти само 2 кол го полагаш?? па ако да, да те прашам нешто ???
Kolega da te prasham dali gi imash zadacite od vezbite po finansiski pazari i institucii? jas sum vonredno pa osven knigata nemam nisto drugo. Aj te molam ako gi imas odgovori mi pa ke ti ostavam e-mail za da mi gi pratis?
--- надополнето: Jun 15, 2011 1:00 PM ---
Јавни финансии има резултати од испитот и поправните колоквиуми на зефир.Впишување на оценки утре, 10:30 амф 1.:)
A dali imash nekoi prashanja koi se pagaat po javni finansii?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom