Помош за избор на лаптоп

Член од
7 март 2009
Мислења
1.143
Поени од реакции
806
Заеби куповина од http://kupilaptop.com/, тие ми се сомнителни,како да шиткаат репарирана роба по цена на нова,најарно земи си од Анхоч,најпоштени ми делуваат,а и добри им се цените,можеш да пробаш со вакво нешто(супер дизајн,брусен метал,кој ефект на скапо и квалитетно) >>> http://bit.ly/lFhdwG или >>> http://alturl.com/hmufz , посебно овој вториов ме бендисува,кога би давал над 30 иљадарки би го зел тој модел.
Јас никогаш не би купил лаптоп,освен ако навистина не ми притреба,поздрав :)
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Fala beret za sovetot :) Mi se zasviga HP-to od 33 600. Ke razgleduvam i drugi opcii :)
Inace za kupilaptop i mene mi e malce somnitelno sto davaat laptopi po isti pari so nekoj nivni dodatok + kako na primer mesto 4giga ram davaat 6giga, nekoi laptopi mesto i3core so i5 gi prodavaat i slicno.
 
S

StormRage

Гостин
Народе... глеам на купилаптоп i7 се од 50000 згора... толку се изгор или грешка сум?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
за факс... т.е. за се и играње и циркузи и сакам да зеам i7 сакам тешка машина :)
Нема гејминг на лаптоп. Не толку од хардверски аспект колку што е од аспект на загравање на деловите.
За ова што викаш факс ово оно, би ти препорачал да земеш некој лаптоп со i3/i5 процесор, 4GB DDR3 и некоја ATi 5xxx/6xxx или Nvidia GT3xx графичка, до кај 35-38000. Ќе заврши работа.
Ако ти е веќе за ептен сериозни намени (рендерирање, 3D, такви ствари) би ти препорачал десктоп конфигурација. За истите пари ќе добиеш 3-4x помоќен десктоп компјутер.
 
S

StormRage

Гостин
Знам дека има луда десктоп конфигурација чак и за помалу пари... работава е шо ми треба лаптоп, а уште не знам за шо се ќе ми користи а иам фрлено ќејф на i7 така да...
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Кој е у тек со моделиве на лаптопи. Ми треба за девојче, 15 инчен да е и не мора да е којзнае каква машина. Чисто да фаќа Скајп и камера добра да има да не праи проблеми... и малце на изглед да е понежен онака, као за 18 годишно девојче :)
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Дечки ми треба мала помош! Се мислам помеѓу овие три лаптопи па се мислам кој да го одберам. Би Ве замолила да ми дадете стручно мислење кое би ми било од голема корист!!! Фала Ви многу однапред :)

1. Notebook HP ProBook 4530s


Информации за производот


Processor: Intel Core i3-2310M -2.10GHz 3MB L3 Cache
Memory: 4GB DDR3 SDRAM / 4GB Maximum
Storage Drive: 320GB SATA 7200RPM
Screen Type: 15.6" Led Backlight HD 1366x768 16:9
Graphic Processor: Intel® HD Graphics 3000
Optical Drive: DVD-RW LightScribe
Network: Gigabit Ethernet, WIFI b,g,n, Bluetooth 3.0
Expansion Ports: ExpressCard/34 , USB 2.0 x4, Multimedia Card Reader, RJ-45, VGA, HDMI, Audio I/O Jacks
Camera: Yes HD
Battery: 6 Cell
Operating System: Windows 7 Home Premium
Color: Silver
Weight (Approximate): 2.39 kg
Aditional Features: Spill-resistant keyboard with numeric keypad and drains


2. Notebook HP ProBook 4520s i3


Информации за производот


Processor: Intel Core i3-380M -2.53GHz 3MB L3 Cache
Memory: 4GB DDR3 SDRAM / 8GB Maximum
Storage Drive: 320GB SATA 7200RPM
Screen Type: 15.6" Led Backlight HD 1366x768 16:9
Graphic Processor: Intel HD
Optical Drive: DVD-RW
Network: Gigabit Ethernet, WIFI b,g,n, Bluetooth 2.1
Expansion Ports: ExpressCard/34 and ExpressCard/54, USB 2.0 x3, eSATA, Multimedia Card Reader, RJ-11, RJ-45, VGA, HDMI, Audio I/O Jacks
Camera: Yes 2MP
Battery: 6 Cell 5 hour
Operating System: Windows 7 Home Premium
Color: Black
Weight (Approximate): 2.39 kg


3. Notebook Acer TM5740G i5-430M


Информации за производотProcessor: Intel Core i5-430M -2.26GHz 3MB L3 Cache
Memory: 2GB DDR3 SDRAM / 8GB Maximum
Storage Drive: 320GB SATA 7200RPM
Screen Type: 15.6" Led Backlight HD 1366x768 16:9
Graphic Processor: AMD Radeon HD5470 512MB DDR3
Optical Drive: DVD-RW
Network: Ethernet, WIFI b,g,n
Expansion Ports: ExpressCard/34, USB 2.0 x3,Multimedia Card Reader, RJ-45, VGA, HDMI, Audio I/O Jacks
Camera: Yes 1.3MP
Battery: 6 Cell
Operating System: Linux
Color: Black
Weight (Approximate): 2.5 kg
 
V

Vollstandig

Гостин
Ја си набавив ДЕЛ мини па можам да ви кажам оти позгодна работа од тие компјутери нема и може без проблем да вози на виндоус 7 на таков сум моментално и ни кочи ни ништо. Се разбира за играње не се нешто посебно пошо се цеди рам меморијата која е 1 гигабајт , интел атом процесор 1,6 гигахерци 250 хард диск супер си е
--- надополнето: Jun 19, 2011 11:54 AM ---
ако сакате компјутер за секаде и во секое време ова е вистинскиот избор:)
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Ја си набавив ДЕЛ мини па можам да ви кажам оти позгодна работа од тие компјутери нема и може без проблем да вози на виндоус 7 на таков сум моментално и ни кочи ни ништо. Се разбира за играње не се нешто посебно пошо се цеди рам меморијата која е 1 гигабајт , интел атом процесор 1,6 гигахерци 250 хард диск супер си е
--- надополнето: Jun 19, 2011 11:54 AM ---
ако сакате компјутер за секаде и во секое време ова е вистинскиот избор:)
ako sakas i naocari da nosis toa e najdobriot izbor ako veke nosis naocari mozes samo diopter da zgolemis ako ti e za 1 saat da sedis na nego preko den togas ok moze e dobar ako mislis poveke od 1 saat da sedis kupi si asalen kompjuter
 
V

Vollstandig

Гостин
ako sakas i naocari da nosis toa e najdobriot izbor ako veke nosis naocari mozes samo diopter da zgolemis ako ti e za 1 saat da sedis na nego preko den togas ok moze e dobar ako mislis poveke od 1 saat da sedis kupi si asalen kompjuter
Нема компјутер што не го оштетува видот. Светлото е намалено да не ми ги истерува очите, а секој компјутер си има намена, затоа му препорачав мини лап топ , јас го зедов пошто сум во движење и ми треба компјутер сигурно нема да носам некоја машина во ранец кога постојано движам повеќе одговара едно мало колку а4 формат книга, 1 кг тешко...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.870
Поени од реакции
1.254
Ми треба мислење на корисник или пак на некој поупатен за HP ProBook 4530s, планиран да го купуваме неделава, вреди ли за 26000 дадени?
 

Richie_81mk

United 4life
Член од
4 март 2010
Мислења
173
Поени од реакции
3
Дајте предлог за некој лаптоп со i5 процесор и со добра графичка до кај 30000-35000 денари. Пишете ако знаете фирма и модел од некој од нашите дуќани. Фала однапред.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Посебно за муз. продуценти! Би било фино ако можете да помогнете, ми треба лаптоп за музичка продукција, до 30 илјади максимум. Пишете што имате или што е погодно за оваа намена.
Фала ви :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom