Прилеп и Мариово

Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
тоа не е пцовка, тоа е препознатлив и неделлив дел од Прилепчани :D
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
до пред некое време ко отворен бутик беше.....
--- надополнето: Jun 11, 2011 1:03 AM ---
тоа не е пцовка, тоа е препознатлив и неделлив дел од Прилепчани :D
да...но како ќе не сфатат другите.....:D
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
Од целосно блокирање на местото со плекој околу до првата удрена лопата им требаше година дена, фатија избори влегоја 4-5 метра под земја , сега слабо гледам камиони и лујџе да работат или само мене така ми се чини... ај можи за 4-5 години че ја биди...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Од целосно блокирање на местото со плекој околу до првата удрена лопата им требаше година дена, фатија избори влегоја 4-5 метра под земја , сега слабо гледам камиони и лујџе да работат или само мене така ми се чини... ај можи за 4-5 години че ја биди...
И работниците треба да имаат одмор ЕБАГО :P
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
тоа не е пцовка, тоа е препознатлив и неделлив дел од Прилепчани :D
Баш така :) ! Кога ќе чујам само како секојдневно ја употребуваат баби, постари тетки и пензионери, во присуство на деца, внучиња, а кои се истовремено крајно загрижени за нивното домашно воспитување и културно однесување :p. Ебаго мајката, останало како традиција...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Баш така :) ! Кога ќе чујам само како секојдневно ја употребуваат баби, постари тетки и пензионери, во присуство на деца, внучиња, а кои се истовремено крајно загрижени за нивното домашно воспитување и културно однесување :p. Ебаго мајката, останало како традиција...
општо познато е дека во ПрилеП си караме :)
традицијата мора да се негува и чува :)
и за на крај :)
и 'бамуја!
оваа беше некаде Кадино Село, Обршани, Боротино ако не се лажам
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
ФЕСТИВАЛ НА ПИВОТО 2011-ПРИЛЕП

Главна сцена

ЧЕТВРТОК- 14.07.2011
RED FIVE POINT STAR (SLO) JOKE (FRA) ФОЛТИН (MKD) СУПЕРХИКС (MKD)
ПЕТОК - 15.07.2011
THE PURPLE ZEPPELIN (MKD) CROSSROAD BLUES BAND ( MKD) VAN GOGH (SRB)
САБОТА - 15.07.2011
ГОЦЕ АРНАУДОВ (МКД) МИЛЕ КУЗМАНОСКИ (МКД) ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА (МКД) ХАРИС ЏИНОВИЧ (БИХ)
НЕДЕЛА- 17.07.2011
ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ (МКД) ЕЛЕНА РИСТЕСКА (МКД) ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ (МКД) ЗДРАВКО ЧОЛИЧ (БИХ)

Алтернативен Стејџ

Четврток 14 Јули
ПМГ Колектив во ЖИВО ...Кантон 6 во ЖИВО Мирко Попов Диџеј сет
Петок 15 јули
Conquering Lion во ЖИВО Robotek Диџеј сет

Сабота 16 јули
Bei The Fish во ЖИВО Душко Јаневски во ЖИВО
Недела 17 јули
The John во ЖИВО Нино Наумов Диџеј сет
Не ориџани , не скопјанишлана да пра пивофести , кој сака нека прај па сите че дојдат тука под маркукуле да си знајте, гужви алисакаш ама ако после пак нека зборуваат лишо а се возеле два саати само да мавнат една чаша пола пиво пола пена колку да с епофалат ете бевме Прилеп :D
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Прилеп веќе одам 2 ипол години и не е баш така како што го знаат луѓето од скопје дека се катиљ луѓе или пак како лоши луѓе имам девојка од таму и градот си е стварно супер имаат и супер журки исто така и дневни шеми морам да признаам дека секогаш кога излагаат дали било дневно или навечер си се топ облечени девојките па и машките али сепак тие што живеат во градот си се топ луѓе таква престава за овие 2 години имам добиено од Прилеп освен могила и маркови кули имаат и убаво езеро морам да напоменам дека супер е таму кој не бил нека отиде да види што е убаво ... иако за бањање не и препорачувам...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
кога веќе Macedonian.Boy123 спомна....да бувнам некоја сликичка (некои не се мои)

Могила :)

паркот кај судот :)

шахот :)

плоштад Александрија

Ченто, поштата и Општината

крстот на Маркови Кули :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не бев појден одамна до Прилеп и се изненадив. Убо сте го средиле центарот и гаражата ја бива. Ама автобуската ви е крш.

И што е она еден куп фонтани сте напрајле и после ќе се жалите вода сте немале :)
 

Ultimate'

Диктатор
Член од
23 октомври 2007
Мислења
118
Поени од реакции
9
Вака се да ви кажам ја за Прилеп нешто.Убаф си е градо,скара има на секој чош и то уба,кафичи има и то па на секој чош,низ страниве мафијаши имало читам...има чакиџи сето е...нема толку сега се испотепаја сите уште некој остана,исто читав дека сме нејчеле лујџе од друг град....Абе ние самите се нејчиме... ама лујџе од друг град сакаме то искрено жими лактово.Градоначалнико трева ни посеј на секој чош за да пасиме...да гебам мора да се јади нешто...Абе ме мрзи да пишувам...Дојте Прилеп че видите како е да гебам....А се ми текна за скара кај камберо во мак.кујча не ојте не е уба... Че си ојте во некое позабаталено кафанче таму најубај се скарите...
--- надополнето: Jul 29, 2011 3:30 AM ---
заборајв за мариофциве да кажам АБЕ ГНАСА НАРОД :vozbud:
--- надополнето: Jul 29, 2011 3:37 AM ---
да не не банираат заради пцовкиве? :)
Абе зошто ебаго... то ни е литературно само Крсте Мисирков забораел да клај во граматиката :cuc:
А да гебам :vozbud::vozbud: кај ви е
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
си викам че му текни на некој канализацијата да ја исчисти, уште од пивофестот се сејчава смрдеа низ градов, ајде мацко биди фраер и среди ги срајнава :)
 

Ultimate'

Диктатор
Член од
23 октомври 2007
Мислења
118
Поени од реакции
9
Прилеп веќе одам 2 ипол години и не е баш така како што го знаат луѓето од скопје дека се катиљ луѓе или пак како лоши луѓе имам девојка од таму и градот си е стварно супер имаат и супер журки исто така и дневни шеми морам да признаам дека секогаш кога излагаат дали било дневно или навечер си се топ облечени девојките па и машките али сепак тие што живеат во градот си се топ луѓе таква престава за овие 2 години имам добиено од Прилеп освен могила и маркови кули имаат и убаво езеро морам да напоменам дека супер е таму кој не бил нека отиде да види што е убаво ... иако за бањање не и препорачувам...
Ојте шо чојте на езеро само не се капете оти толку че ви биди.Колку народ има изгинато
 

Kajgana Shop

На врв Bottom