Помош, софтверски проблеми и совети

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Е кажи де како. Ќе се најде за некој друг ако има сличен проблем :)
Го извадив едниот хард диск, ги сменив местата на 2те рам плочки и наместо Home или Professional инсталирав Windows Ulitmate.;)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Луѓе има ли начин да се врати... како да кажам... ова скинот на седмицата.
Инсталирав нешто како тема, па после инсталација нешто се смени, нешто остана исто, целото се збрка.
Има ли начин како да го вратам пак како што си беше по default?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Го извадив едниот хард диск, ги сменив местата на 2те рам плочки и наместо Home или Professional инсталирав Windows Ulitmate.;)
Смени рам , извади хдд и проба Home или Pro нејќеше па после проба Ultimate и ок е?
или смени рам, извади хдд и диреткно Ultimate и си работи сега?
--- надополнето: Jun 7, 2011 7:51 PM ---
Луѓе има ли начин да се врати... како да кажам... ова скинот на седмицата.
Инсталирав нешто како тема, па после инсталација нешто се смени, нешто остана исто, целото се збрка.
Има ли начин како да го вратам пак како што си беше по default?
Мануелно ги смени фајловите или скинот е како инсталација?
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Епа тогаш uninstall или System Restore.
Го направив и тоа, сепак останаа некои мали работи како звукот или пак икони. Прочепкав таму во system32 сменив некои фајлови и сеа е ок. :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Смени рам , извади хдд и проба Home или Pro нејќеше па после проба Ultimate и ок е?
или смени рам, извади хдд и диреткно Ultimate и си работи сега?
--- надополнето: Jun 7, 2011 7:51 PM ---

Мануелно ги смени фајловите или скинот е како инсталација?
Откако сменив РАМ и извадив ХДД, усб-то со виндовсот ми ги понуди само Windows Ultimate х86 и Windows Ultimate x64, другите опции ги немав.
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
4
Едно прашање:

го исталирав windows vista и бидејќи имав проблем со новата графичка ја тргнав и ставив старата и сега кога бев на веб сајтот на nvidia за да го симнам драјверот за графичката видов дека таа е само за windows 2000 и xp a за windows vista го немаше и сега главниот проблем е што не можам да ја исталирам графичката не можам да најдам драјвер за windows vista ако може некаква помош Ве Молам...

A Графичката мие : Geforce 4 MX series.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Едно прашање:

го исталирав windows vista и бидејќи имав проблем со новата графичка ја тргнав и ставив старата и сега кога бев на веб сајтот на nvidia за да го симнам драјверот за графичката видов дека таа е само за windows 2000 и xp a за windows vista го немаше и сега главниот проблем е што не можам да ја исталирам графичката не можам да најдам драјвер за windows vista ако може некаква помош Ве Молам...

A Графичката мие : Geforce 4 MX series.
Пробај симни драјвер за друга графичка, јас така стално го симнувам драјверот шо е за најновата графичка од нвидиа и работа на мојата ако е постара.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Едно прашање:

го исталирав windows vista и бидејќи имав проблем со новата графичка ја тргнав и ставив старата и сега кога бев на веб сајтот на nvidia за да го симнам драјверот за графичката видов дека таа е само за windows 2000 и xp a за windows vista го немаше и сега главниот проблем е што не можам да ја исталирам графичката не можам да најдам драјвер за windows vista ако може некаква помош Ве Молам...

A Графичката мие : Geforce 4 MX series.
Прво, немораш да пишуваш со волкав фонт за да те разбереме, а сега за прашањето, тешко дека ќе успееш да најдеш драјвер, чим нема на официјалната... И јас имам еден компјутер постар дома, заради графичката неможам да користам 7-ца :)
 
Член од
18 април 2007
Мислења
372
Поени од реакции
32
На таа графичка Vista?,тешко брат таа работа!
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
стиснав на нов маил на yahoo, и сега никоко немозам да го вратам на класикот, чаре?
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
стиснав на нов маил на yahoo, и сега никоко немозам да го вратам на класикот, чаре?
Од десна страна горе имаш опш`нс,стисни таму, ќе ти даде подолу mail classic,стисни го тоа и ќе ти се врати на старото.
--- надополнето: Jun 8, 2011 2:05 PM ---
Од десна страна горе имаш опш`нс,стисни таму, ќе ти даде подолу mail classic,стисни го тоа и ќе ти се врати на старото.
едит: не било така,сега видов,така е ако го напраиш на yahoo! mail, за ова новото незнам, и ја се зафркнав :D
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
стиснав на нов маил на yahoo, и сега никоко немозам да го вратам на класикот, чаре?
Од десна страна горе имаш опш`нс,стисни таму, ќе ти даде подолу mail classic,стисни го тоа и ќе ти се врати на старото.
--- надополнето: Jun 8, 2011 2:05 PM ---

едит: не било така,сега видов,така е ако го напраиш на yahoo! mail, за ова новото незнам, и ја се зафркнав :D
Немам отворено маил на yahoo... Но, мислам дека ова ќе ви помогне http://www.youtube.com/watch?v=JXczIY7iiys
 

Kajgana Shop

На врв Bottom